• Podsumowanie akcji "Podaj miłość" w naszej szkole. ❤️

     • Informujemy, że w akcji "Podaj miłość" w naszej szkole udało się zebrać kwotę❗️1642,42 zł ❗️oraz dużo karmy i przysmaków dla naszych czworonożnych przyjaciół. 🐕‍🦺Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję! Po raz kolejny udowodniliście, że macie wielkie serca! ❤️

     • Europejski Dzień Mózgu

     • 18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu. To dobra okazja, aby przypomnieć jak ważną funkcję pełni ten organ i jakie znaczenie dla zachowania jego pełnej sprawności ma prowadzony przez nas styl życia. Klasy trzecie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych pod nazwą ,,Radosny mózg pracuje lepiej”, które były doskonałą okazją do uzmysłowienia uczniom zależności między ruchem a procesami intelektualnymi. Wykorzystane podczas lekcji różne metody terapeutyczne tj.: EEG Biofeedback, terapia integracji sensorycznej, sensogimnastyka mózgu, pomogły zrozumieć, że ruch aktywizuje zarówno nasze ciało, jak i umysł, pomaga zwiększyć koncentrację  na wykonywanych zadaniach, koordynację wzrokowo- ruchową, obniża poziom stresu, energetyzuje, pobudza do myślenia.

     • Szkoła przyjazna mózgowi ucznia

     • Od początku II półrocza nasza szkoła we współpracy z Didacto Polska - ogólnopolskie projekty językowe i szkolenia realizuje na zajęciach języka angielskiego w klasach 1 i 2 ogólnopolski program z zakresu neurodydaktyki pt. „Szkoła przyjazna mózgowi ucznia" .

      Jednym z wyznaczników takich lekcji są rozgrzewki językowe, które wprowadzają nas w dobrą i przyjazną atmosferę, rozładowują napięcie, skupiają uwagę uczniów poprzez atrakcyjne, dynamiczne zadania i przygotowują do dalszych angażujących aktywności językowych.

      Przed nami realizacja kolejnych wyzwań w drodze do uzyskania tytułu „Szkoły przyjaznej mózgowi ucznia".

     • Podsumowanie zimowej AKILIADY

     • Z przyjemnością przybywamy, aby pokazać Wam  AKILIADOWE  zimowe zmagania . Dzieci klas 1-3 przy pomocy ruchu i myślenia krytycznego rozwiązywały zagadki, rebusy i zadania. Choć zima już na finiszu, my nadal pozostajemy w wielu ciekawych aktywnościach. Zobaczcie sami.

     • Pogoń za Wielkanocnym Zającem

     • 11 marca uczniowie klasy 1 b, 1c, 1d wybrali się na wycieczkę do Pięknej Góry do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek”, który przed świętami zamienił się w krainę pełną wielkanocnych tradycji, niespodzianek i przygód. Uczniowie z radością wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Pogoń za Wielkanocnym Zającem” - za każdym rogiem czekała na nich niespodzianka, a w komnatach różne zadania. Dzieci, prowadzone przez kurczaki, wyruszyły w pogoń za Wielkanocnym Zającem - poznawały tradycje i zwyczaje wielkanocne. Podczas swojej wędrówki uczniowie wzięli udział w wyzwaniach, takich jak: kurczaki w galopie – wyścig hobby horse, słodki kącik – odkrycie króliczej przekąski, awantura o kurnik – emocje, rywalizacja i wiedza, cud miód (teatr)– niewidzialna robota pszczółek Amelii i Konstantego, a na koniec norka wielkanocnego zajączka – dzieci zajrzały do tunelu prowadzącego wprost do norki Zająca i sprawdziły, jakie wiadomości kryje zakręcona droga.

      Był to dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń, dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do domu.

     • Tanecznym krokiem w nowy semestr

     • Karnawał to czas magii, kolorów i niekończącej się radości. Dla najmłodszych jest to okazja do przebrania się w wymarzone postacie, tańca do ulubionej muzyki. Aby uczynić ten dzień wyjątkowym tuż przed feriami zorganizowaliśmy bal karnawałowy z animatorami, gdzie każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy bohater karnawałowej krainy. Przygotowania do balu karnawałowego rozpoczęły się już wcześniej. Sala została przystrojona kolorowymi girlandami i balonami w różnych kształtach. O resztę zadbała Taka Impreza. Nasi doświadczeni animatorzy stali się kluczem do udanej zabawy. Przygotowali pełną gamę karnawałowych gier i konkursów. Od tańców w rytm ulubionych utworów, po zabawy z kulami śnieżnymi. Bal Karnawałowy z animatorami to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło dzieciom na swobodne wyrażenie siebie, rozwijanie zdolności artystycznych oraz integrowanie się z rówieśnikami. W naszym magicznym świecie karnawałowej przygody, każde dziecko poczuło się wyjątkowo i przeżyło niezapomniane chwile radości.

     • Warsztaty w kl 2a

     • 12 marca klasę 2a odwiedziła mama Milana i przeprowadziła z dziećmi warsztaty
      ozdabiania wielkanocnych jajek ciekawą techniką decoupage. Polega ona na przyklejaniu na
      odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z serwetki. Zajęcia poszerzyły
      artystyczna wyobraźnię i uwolniły twórczy potencjał uczniów.
      Jajka wyglądały przepięknie, a każde było niepowtarzalne.

     • Jadłospis

     • PONIEDZIAŁEK 11.03.2024r.  

       

      Zupa jarzynowa, chleb razowy wieloziarnisty, makaron  spaghetti z sosem bolońskim, kompot wieloowocowy, wafelek, owoc - banan.   

      Alergeny:  1,7,9

       

      WTOREK 12.03.2024r. 

       

      Zupa krupnik, chleb razowy wieloziarnisty, filet drobiowy,  ziemniaki,  surówka – sałata mix,  kompot z czarnej porzeczki,  jogurt pitny, owoc  - mandarynka.   

      Alergeny: 1,3,7,9

       

      ŚRODA 13.03.2024r. 

       

       Zupa mazursko - serowa, chleb razowy, babka ziemniaczana, woda n/g,   owoc - jabłko. 

       

        Alergeny: 1,3,7,9

        

      CZWARTEK 14.03.2024r.

       

      Zupa rosół z makaronem, chleb razowy wieloziarnisty, gulasz z polędwiczek wieprzowych w sosie myśliwskim, kasza jęczmienna, surówka – burak tarty, kompot wiśniowy, owoc - gruszka.   

       

       Alergen: 1,7,9

        

      PIĄTEK 15.03.2024r.

      Zupa barszcz czerwony, chleb razowy, ryba w cieście, ziemniaki, surówka- rarytasek,  napój miodowo -cytrynowy , owoc - kiwi.

       Alereny: 1,3,4,9

       

     • SPACE PARK

     • W sobotę 9 marca członkowie SKKT wyruszyli na wycieczkę do Olsztyna i odkryli wspaniałą atrakcję. Był nią park rozrywki SPACE PARK.

      Oferuje on cztery strefy ekscytujących atrakcji. Są to: JUMPS PACE – trampoliny, CLIMB SPACE – ścianka wspinaczkowa , AERO SPACE – dmuchaniec   - oraz SKATE SPACE – wrotowisko.

           My skorzystaliśmy z pierwszych trzech stref, wrotkowisko nie było dostępne.

      W parku trampolin uczestnicy skorzystali ze strefy Velo Jump, gdzie połączyli wirtualną zabawę ze skakaniem na trampolinach oraz pokazali swoje super moce na batutach i airbegu. Swoje siły i umiejętności uczniowie mogli sprawdzić na torze przeszkód przypominający tor z programu Nija Warrior. Wielbiciele gier zespołowych chętnie skorzystali z airtracku.

          Największą atrakcją była ścianka wspinaczkowa, jedyny tego typu obiekt

      w województwie warmińsko – mazurskim. Pod okiem instruktora i z odpowiednim zabezpieczeniem, każdy mógł spróbować swoich sił. Drogi wspinaczkowe umożliwiały wspinanie się na różnych poziomach zaawansowania. Każdy chciał być superbohaterem i wspiąć się na sam szczyt.

           Uczestnicy wycieczki stwierdzili, że SPACE PARK, jest miejscem na przeżycie wspaniałych i niezapomnianych przygód.

           Pobyt w SPACE PARK – u przyczynił się  do promowania aktywnych form wypoczynku oraz integracji grupy.

       

       

          Uczniowie wrócili zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy.

       

       

       

       

       

                                    Opiekunowie SKKT: Bartosz Machniewski i Andrzej Graczyk

       

     • Cambridge Challenge

     • 4 marca w naszej szkole odbył się szkolny etap Wojewódzkiej Olimpiady z Języka Angielskiego Cambridge Challenge 2024 dla klas 7 i 8. Udział wzięło 15 uczniów, którzy musieli się uporać nie tylko z gramatyką angielską, ale również odpowiedzieć na pytania związane z  wiedzą o Wielkiej Brytanii. Trzymamy za wszystkich kciuki i czekamy z niecierpliwością na wyniki.

     • Marcowe zmagania szachowe!

     • 9 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętrzynie ruszyła kolejna Szachowa Liga Szkolna. Do 24 szachownic zasiadło 47 graczy. Naszą szkołę reprezentowało

       13  zawodników. Emocje po raz kolejny sięgały zenitu a nasi gracze zachowując zimną krew walczyli do końca. Wyniki tych emocjonujących pojedynków przedstawiają się następująco:

       

      Liga I

      Jakub Dubel – 2 miejsce

      Karolina Gawerska – 3 miejsce

      Paweł Marcinkiewicz – 7 miejsce

      Oliwier Jackiewicz – 8 miejsce

      Liga II

      Tymon Chimik – 2 miejsce

      Wojciech Kondej – 11 miejsce

      Liga III

      Nikodem Warno - 3 miejsce

      Daniel Skórka - 5 miejsce

      Mateusz Kopczyński - 6 miejsce

      Julia Grajewska - 8 miejsce

      Mateusz Heyer - 10 miejsce

      Michał Rutkowski - 13 miejsce

      Adam Bartoszewicz - 17 miejsce

      Dziękujemy wszystkim za piękną grę, determinację i zaangażowanie. 

     • Podziękowanie od Samorządu Uczniowskiego

     • 8 marca Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ciast. Celem było zebranie funduszy na nasza dalszą działalność. Kolejny raz mogliśmy liczyć na wsparcie w upieczeniu i zakupie słodkości.  Nasza akcja cieszyła się powodzeniem. Nie wszystkim udało się kupić, gdyż wypieki szybko zostały wyprzedane. 

       Tego dnia przypadał również Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkie panie pracujące w szkole otrzymały od Samorządu Uczniowskiego symboliczną różyczkę z życzeniami.  Nasi panowie również, ponieważ ich święto, Dzień Mężczyzny, wypada 10 marca w niedzielę.

      Wszystkim serdecznie dziękujemy.

      Samorząd Uczniowski i opiekunowie

     • Dzień Kobiet w klasie IV b.

     • Chłopcy z klasy IV b postanowili zrobić dziewczętom niespodziankę z okazji Dnia Kobiet. Zaczęło się od degustacji limonki zakończonej uśmiechem, były również poszukiwania samochodów z luksusowej kolekcji Natana oraz zadania logiczne. Dziewczęta otrzymały przygotowane przez chłopców laurki - prawdziwe rękodzieło. Mama Oskara wspięła się na wyżyny sztuki kulinarnej piekąc przepyszne babeczki. Było super!  

     • Dzień Kobiet klasy I c

     •     „Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie       

      i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

           8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.

      W tym szczególnym dniu sala klasy Ic zamieniła się w „STREFĘ SPA DLA MAŁYCH KOBIETEK”. Dziewczynki odpowiednio przygotowane w szlafroczkach, z uśmiechem na twarzy, przyjęły zaproszenie kolegów. Wszystkie mogły skorzystać z szerokiej oferty zabiegów: make-up, manicure, tatuaże, warkoczyki, maseczki na twarz oraz zrelaksować się przy muzyce w specjalnej strefie. Chłopcy zatroszczyli się, aby każda kobietka poczuła się         w tym dniu piękna i zadbana. Ponadto wszystkie dziewczynki obdarowane zostały bransoletkami do samodzielnego wykonania i pierścionkami.

           Uśmiechnięte buzie dzieci, a zwłaszcza dziewczynek, świadczyły o miło spędzonym czasie. Radość była ogromna, aż żal, że taki wspaniały dzień dobiegł końca.

           Wszystkim kobietom małym i dużym życzymy samych pomyślności i dużo uśmiechu na twarzy. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu cudownego Dnia Kobiet.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
    Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Ewelina Marcinowska, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila:  sp5.iod@miastoketrzyn.pl
  nr tel.: +48 89 752 05 30