• Akcja „Góra Grosza” - podsumowanie

     • Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Góra Grosza”. Dzięki ich pomocy zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Organizowana była już po raz dwudziesty czwarty i jest jedną z największych akcji społecznych w Polsce. Uzbieraliśmy 664,02 zł. Za te pieniądze organizowana jest pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna opieka dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

      Zebrane monety ważyły:

      20, 225 kg jednogroszówek

      12,903 kg dwugroszówek

      11,229 kg pięciogroszówek

      Razem: 44,357 kg

      Najbardziej zasłużone w zbieranie klasy:

      Klasy I-III

      2a – 7,69 zł

      2c – 7,57 zł

      1d – 6,94 zł

       

      Klasy IV- VIII

      4a – 55,73zł

      7b – 40,50zł

      8b – 28,21zł

       

      Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie.

                                                                                                Samorząd Uczniowski z opiekunami

     • Dzień koszuli w kratę

     • Samorząd Uczniowski 29 kwietnia zachęcał  wszystkich do założenia stroju w kratę. Koszula nigdy nie wychodzi z mody – dlatego warto ją nosić. Niezależnie od naszej figury, wzrostu czy koloru karnacji sprawi, że dzięki niej zawsze będziemy wyglądać dobrze i na czasie! Poprawia prezencję i można dostosować ją do każdej okazji. Od wieków stanowiła podstawowy ubiór każdego mężczyzny, lecz dziś nie może jej zabraknąć również w damskiej szafie.

       

      Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zechcieli zabawić się z nami.

                                                                                                                                           Samorząd Uczniowski

     • Półfinał Turnieju Wiedzy o Muzyce

     • 26 kwietnia odbyła się kolejna lekcja muzyczna dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Hol pierwszego piętra rozbrzmiał dźwiękami prosto z wiejskiego wesela. Muzyka ludowa porwała do tańca. Polonez, kujawiak, mazur, krakowiak... Kolorowe stroje i przyśpiewki zachwyciły widownię. Na koniec rozstrzygnięto Półfinał Turnieju Wiedzy o Muzyce. Pięć uczennic z klas 1-3 rozwiązało test. Do finału zakwalifikowały się:

      1. Martyna Lis kl. 2a

      2. Zuzanna Sienkiewicz kl. 2d

      3. Maja Kowalczyk kl. 3b

     • POWIATOWY FINAŁ TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

     •             W piątek 27 kwietnia w naszej szkole odbył się turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz popularyzacja roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie sprawdzili wiedzę teoretyczną uczniów na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód i w miasteczku rowerowym oraz umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej. W turnieju wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5 z Kętrzyna oraz Szkoła Podstawowa z Kruszewca, Srokowa i Biedaszek. Poziom wiedzy, jak i umiejętności uczestników był bardzo wysoki.

      Naszą szkołę w kategorii klas IV – VI reprezentowali: Agata Lis, Olga Cejko, Dawid Kruhlej, Jakub Dubel, a w kategorii klas VII – VIII: Franciszek Kamiński, Filip Drabowicz, Karol Kotulski
           W  końcowej klasyfikacji klas starszych szkoła zajęła drugie miejsce, w kategorii klas młodszych miejsce piąte.

       Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach turnieju.

     • SUKCES NASZYCH DZIEWCZĄT - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „STRAŻNICY GRANIC – KORPUS OCHRONY POGRANICZA – TO JUŻ 100 LAT! ”

     •      Dnia 22.04.2024r. w siedzibie Centrum Straży Granicznej w Kętrzynie odbyło się uroczyste wręczanie nagród laureatom konkursu plastycznego pod hasłem „Strażnicy Granic – Korpus Ochrony Pogranicza – to już 100 lat!”, zorganizowanego przez Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie im. Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza.

           Konkurs zorganizowany został w ramach obchodów 100-lecia powołania Korpusu Ochrony Pogranicza.

           Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do historii lub tradycji związanej z Korpusem Ochrony Pogranicza.

       

           W kategorii klas I-VIII na podium stanęła nasza uczennica Laura Dymek z kl. V A, zajmując I miejsce.

       

           Wyróżnienia otrzymali:

      Maya Wojnicz – kl. III B oraz Agata Radziwoniuk – kl. VII A.  

       

           Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Laureatce i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

       

     • Charytatywny kiermasz

     • Dziś w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz zabawek. Było to wyjątkowe wydarzenie nie tylko z powodu radości i entuzjazmu, które przyniosło dzieciom, ale również z powodu szczytnego celu, jakiemu służyła ta inicjatywa.Głównym celem tego niezwykłego kiermaszu było wsparcie Krzysztofa z Kętrzyna, który toczy batalię z ciężką chorobą. Świadomość tego, że możemy pomóc komuś w walce z trudnym przeciwnikiem, dodała wydarzeniu jeszcze większego znaczenia i emocji.Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli i pracowników administracji udało się zebrać imponującą sumę 1725 złotych. Ta kwota to znacznie więcej niż tylko liczby na papierze - to znak solidarności i wspólnoty, której możemy doświadczyć w naszej szkole.Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, zarówno kupując zabawki, jak i przynoszącym je na kiermasz. To nasza wspólna siła sprawia, że możemy czynić cuda.Szkolny Klub Wolontariusza.

     • Misja Planeta: Dzieci w Akcji na rzecz Ziemi

     • W dniu Ziemi, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej przygodzie, która połączyła edukację z zabawą.Escape room pod tytułem "Misja Planeta" zapewnił niezapomniane doświadczenia i cenne nauki związane z ochroną środowiska.

      Na początek, dzieci otrzymały tajemniczy list od "strażnika planety", który zwrócił się do nich z prośbą o pomoc w ratowaniu Ziemi. Każde dziecko otrzymało mapę, która wskazywała stacje do odwiedzenia: energia, segregacja, flora i fauna. W każdej stacji czekały na nich zadania do wykonania, wymagające kreatywności, współpracy i znajomości ekologii.

      Po rozwiązaniu wszystkich zadań, dzieci dotarły do finałowej stacji, gdzie czekał na nie zamknięty kłódką plecak. Po rozwiązaniu zagadek, udało im się otworzyć plecak i znaleźć w nim narzędzia niezbędne do sprzątania świata: worki i rękawice. Dodatkowo, każde dziecko zostało uhonorowane medalem za wykonanie misji.

      Niestety, ze względu na niesprzyjającą aurę, sprzątanie planety zostało przełożone na piątek. Jednakże to nie zniechęciło naszych małych obrońców planety, którzy entuzjastycznie podjęli się tego wyzwania.

      Na zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali piękne naklejki obrońców planety, które nosili z dumą. Dodatkowo, wspólnie stworzyliśmy przepiękną planetę, na której zawiesiliśmy serduszka z obietnicami dbania o Ziemię, aby stale pamiętać o naszej misji.

      Ta wyjątkowa przygoda nie tylko dostarczyła dzieciom niezapomnianych emocji, ale także uświadomiła im wagę ochrony środowiska i odpowiedzialność za naszą planetę. 

      Klasa 1a 

     • Konkursy ortograficzne w klasach II i III

     • W kwietniu w naszej szkole już po raz dwudziesty drugi odbyły się konkursy ortograficzne klas drugich i trzecich. Celem konkursów jest szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz motywowanie do osiągania sukcesów od najmłodszych lat.

      Uczniowie pisali dyktanda pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich stosowania w praktyce.

      Zwycięzcy w klasach drugich

      Oliwier Siergiej kl. IIb – Mistrz Ortografii

      Gabriela Piasecka kl. IIa – Wicemistrz Ortografii

      Michalina Brzezińska kl. IId– II Wicemistrz Ortografii

      Zwycięzcy w klasach trzecich

      Antoni Sucharzewski kl. IIIa – Mistrz Ortografii

      Weronika Pawlak kl. IIIc – Wicemistrz Ortografii

      Maja Kowalczyk kl. IIIb – II Wicemistrz Ortografii

      Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców
      oraz dyplomy.

     • „Komu Piosenkę”

     • W piątek 12 kwietnia 2024 roku uczennice z naszej szkoły: Zuzanna Sienkiewicz z klasy 2 d, Iga Ćwik oraz Iga Baluta z klasy 3 a zaprezentowały się w Bartoszycach na XV Wojewódzkim Przeglądzie Wokalnym „Komu Piosenkę”. W konkursie w kategorii klas 1 -3  wzięło udział 55  osób. Wyróżnienie pucharowe otrzymała Iga Ćwik. Gratulacje dla wszystkich naszych solistek . Jesteśmy z Was bardzo dumni. Przy takiej ilości osób sam występ to  już wielki sukces !

     • „Rozbitkowie na bezludnej wyspie”

     • 12 kwietnia uczniowie klasy Vc wzięli udział w lekcji otwartej „Rozbitkowie na bezludnej wyspie” prowadzonej przez Agatę Zabłocką, Dajanę Kos i Ewelinę Grymuzę. W zajęciach uczestniczył również doradca metodyczny pani Aneta Dunaj oraz dyrektor szkoły pani Bożena Mickiewicz.

      Uczniowie podczas wykonywania zadań musieli ze sobą współpracować, komunikować się i wykazać się kreatywnością, a to wszystko pod presją upływającego czasu. Celem przeprowadzonej lekcji było doskonalenie umiejętności pracy w grupie, doświadczenie co taką pracę ułatwia, a co utrudnia oraz integracja zespołu klasowego.

     • Wyniki konkursu „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”

     • W naszej szkole odbył się  konkurs „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wzięło w nim udział wielu uczniów. Podsumowanie konkursu było dla nas radością, jednak jury stanęło przed nie lada wyzwaniem. Wszystkie prace były piękne, pomysłowe i starannie wykonane.

      Laureaci:

      W kategorii klas I-III:

      I miejsce - Zofia Deszczyńska -kl. 1a

      II  miejsce ex aequo - Amelia Maścianica kl. 1c

                                                  -   Iga Cis kl. 1c

      III miejsce - Zofia Matejek – Usarzewicz kl. 1d

       

      W kategorii klas IV-VIII zdobyli:

      I miejsce - Bruno Wojciekian kl. 4 B

      II miejsce - Karolina Dęby kl. 4 C

      III miejsce - Hubert Wieliczko – kl. 4 A

       

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wysiłek włożony w wykonanie prac!

                                                                            

                                                                                                     Samorząd Uczniowski

     • Turniej piłkarski

     • 10 kwietnia w Karolewie został rozegrany Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora ZSCKR Karolewo. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn. Nasz zespół rywalizował w grupie z drużynami z Korsz, Radziej oraz z Mołtajn. Po rywalizacji w grupach, porażka 1:0 z drużyną z Korsz ,wygrana 4:0 z drużyną z Radziej i zwycięstwo nad ekipą z Mołtajn - ostatecznie 2 miejsce w grupie.Przyszło nam walczyć o 3 miejsce w turnieju z drużyną z Kruszewca. Po emocjonującym meczu wygraliśmy 1:0 i tym samym zajęliśmy 3 miejsce w turnieju!Nasz zespół reprezentowali uczniowie :S.Kozakiewicz 8aR. Jasiulewicz 7bJ.Arminajtis 7bW.Rutkowski 7bK.Trypucki 7bF.Zalewski 7aD.Domurad 7aS.Dunalski 8a

     • KONKURS PLASTYCZNY „MOJA WĘDKARSKA PRZYGODA” ROZSTRZYGNIĘTY!

     • Dnia 05.04.2024r. w Urzędzie Miasta Kętrzyn odbyło się uroczyste wręczanie nagród laureatom konkursu plastycznego „Moja wędkarska przygoda”, zorganizowanego przez Koło PZW Mazury & Szkółka Wędkarska Mazurskie Okonki pod patronatem Zastępcy Burmistrza Miasta Kętrzyn - Karola Lizurej.

           Celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi pozytywnymi aspektami wędkowania, przede wszystkim sposobem spędzania wolnego czasu, możliwościami wyciszenia, zredukowania stresu, relaksem, przygodą.

           Na konkurs wpłynęło 70 prac z kętrzyńskich szkól podstawowych.

       

      W kategorii klas IV-VIII nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

      II miejsce – Agata Radziwoniuk – kl. VII A

      III miejsce – Małgorzata Krutul – kl. VII C

       

      Wyróżnienia otrzymali:

      Magdalena Kowalska kl. VII B, Malwina Krzykanowska kl. VI C, Laura Dymek kl. V A,

      Lena Buniowska kl. V C.

       

           Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłych konkursach.

     • Dzień autyzmu

     • W ramach obchodów Dnia Autyzmu specjaliści i nauczyciele współorganizujacy proces kszatłcenia z naszej szkoły, zaprosili kętrzyńską społeczność do kina Gwiazda na niezwykłe przedstawienie. Specjalnymi gośćmi były władze miasta, dyrektorzy placówek oświatowych, Warsztat Terapii Zajeciowej, a także dzieci z kętrzyńskich przedszkoli oraz uczniowie klas pierwszych. Przedstawienie nauczycieli z SP5 "Każdy inny, wszyscy równi", nie tylko bawiło, ale także edukowało, promując świadomość na temat autyzmu. Najmłodsi goście zaprezentowali swoje talenty i zaangażowanie w pięknych występach artystycznych. Ich udział dodatkowo podkreślił znaczenie integracji i wspólnoty w promowaniu zrozumienia dla osób z autyzmem.

      Po zakończeniu przedstawienia, uczestnicy przenieśli się na plac przed Ratuszem, gdzie odbyła się symboliczna ceremonia. Wspólnie posadzono niebieskie bratki, wypuszczono bańki mydlane i race dymne, a następnie wszyscy zebrani zaśpiewali piosenkę "Zaświeć się na niebiesko".

      Tego dnia budynek naszej szkoły również przyjął niebieskie barwy. Piękne kwiaty i parasole dodały uroczystego charakteru.

      Organizacja takich wydarzeń nie tylko promuje integrację społeczną, ale także buduje świadomość i zrozumienie dla osób z autyzmem.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w obchody tego święta. Zapraszamy za rok.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
    Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Ewelina Marcinowska, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila:  sp5.iod@miastoketrzyn.pl
  nr tel.: +48 89 752 05 30