• Dzień Rodziców

     • Uczniowie klasy II c zorganizowali Dzień Rodziców, który odbył się 21 maja. Do tego wyjątkowego dnia dzieci przygotowywały się bardzo starannie. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście.

      Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz wykonali taniec Belgijkę. Dzieci do tańca zachęciły również rodziców. Sala szybko wypełniła się po brzegi, kilka prostych wskazówek i tanecznym uniesieniom nie było końca.

      Na zakończenie występu dzieci wręczyły wzruszonym rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i prezenty.  Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze. 

     • Majowe Sobotniki

     • Majowe sobotnie spotkanie było ostatnim dniem realizacji projektu Pierwsza pomoc przedmedyczna i dogoterapia.Na początku Pani Ewa przedstawiła nam kolejne ciekawe zwierzęta: kawie domowe, bliżej znane jako świnki morskie. Balbina i Alvin, bo tak mają na imię te gryzonie, wzbudziły naszą ogromną ciekawość. Co więcej, Alvin to samiec rasy skinny - nie ma włosów! Zajęcia w towarzystwie zwierząt bardzo nam się podobały. Mieliśmy możliwość poznania wielu nieznanych nam dotąd gatunków, poznać ich zwyczaje, a przede wszystkim zobaczyć je na żywo i dotknąć. Oby więcej takich spotkań.Po obfitym śniadaniu przyszedł czas na zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Marta postanowiła sprawdzić naszą wiedzę i zrobiła nam egzamin z pierwszej pomocy. Oczywiście zdaliśmy go na medal! Nasza instruktorka była pod wrażeniem zdobytej przez nas wiedzy i umiejętności. Wszyscy otrzymaliśmy odznakę Małego Ratownika. Jednak najważniejsze jest to, ze od teraz będziemy wiedzieć jak zareagować w czasie zagrożenia życia i jak udzielić pomocy osobie poszkodowanej.

      Zapraszamy do galerii.

      Projekt sfinansowany z dotacji Gminy Miejskiej Kętrzyn w ramach zadania publicznego w zakresie Ochrony i Promocji Zdrowia.

     • Majowe zmagania szachowe

     • W maju odbyła się kolejna Kętrzyńska Szachowa Liga Szkolna. Nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły. 16 najlepszych toczyło boje o najwyższe miejsca. Wyniki prezentują się następująco:

      Liga I:

      Mateusz Woźniak - 1 miejsce

      Szymon Dunalski - 2 miejsce

      Karolina Gawerska - 3 miejsce

      Jakub Dubel - 6 miejsce

      Ignacy Cwalina - 7 miejsce

      Paweł Marcinkiewicz - 8 miejsce

      Szymon Dubel - 11 miejsce

      Marcel Boczulak - 17 miejsce

      Liga II:

      Jakub Arminajtis- 3 miejsce

      Maciej Jaskulski - 7 miejsce

      Aleksandra Piechota - 8 miejsce

      Maksymilian Jaskólski - 9 miejsce

      Sambor Rymsza - 15 miejsce

      Liga III:

      Karolina Dęby - 4 miejsce

      Wiktor Lutarewicz - 5 miejsce

      Michał Piechota - 7 miejsce

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą grę. Kolejne zmagania już w czerwcu!

      Ewelina Chałkowska- Dwulat

     • XIII Konkurs "Mazurzenia po Kętrzyńsku"

     • 19 maja odbył się XIII konkurs gwary mazurskiej "Mazurzymy po Kętrzyńsku" zorganizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne "Konik Mazurski". Chęć reprezentowania szkoły w tych zmaganiach zgłosiło pięć dziewczynek. Jedna z nich - Kornelia Kuśpiel z klasy V a - zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

     • Escape Room - biblioteka pełna zagadek

     • W kwietniu i maju w bibliotece szkolnej odbył się cykl zajęć „Escape Room - biblioteka pełna zagadek”, w których wzięli udział uczniowie klas I-III i IV-VIII.  Zabawa polegała na rozszyfrowaniu kodu poprzez rozwiązanie łamigłówek i zagadek. Fabuła gry oparta była na znanych książkach detektywistycznych pisanych z myślą o młodych czytelnikach. Pojawiły się nawiązania m.in. do Detektywa Pozytywki, Lassego i Mai, Detektywów z Tajemniczej 5  i wielu innych postaci.

      Escape Room to doskonały sposób na zintegrowanie  grupy,  zachęcenie dzieci do logicznego myślenia  i do sięgania po książki.

      Joanna Widuto i Michalina Lis

     • Wizyta przedszkolaków

     • 11 maja 2022r. był niecodziennym dniem.  Klasy I b i I c  podejmowały gości z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Smerfowa Kraina” w Kętrzynie. Naszą szkołę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków. Niektóre dzieci  od września staną się Pierwszoklasistami. Część z nich będzie uczyła się w naszej szkole. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach integrujących związanych ze zbliżającym się Dniem Matki, opowiadały o swoich mamach, ich zainteresowaniach i ulubionych sposobach spędzania czasu. Wspólnie z Pierwszoklasistami dzieci wykonywały karty pracy. Wielką radość sprawiły im zajęcia ruchowe w sali ,,Radosna Szkoła”. W planie wizyty nie pominięto zwiedzania szkoły. Nasi Goście byli w szkolnej bibliotece, w gabinetach nauczycieli-specjalistów, gabinecie pielęgniarki, świetlicy.  Czekamy na kolejne grupy przedszkolaków - przyszłych uczniów.  

      Do zobaczenia za rok.

                                                                                         M. Kowalska, M. Krupska

     • Kangur matematyczny - wyniki

     • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki oraz zdobyli wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

      Żaczek

      Bereda Jerzy 2b - bardzo dobry

      Wojciekian Bruno 2b - bardzo dobry

       

      Maluch

      Boczulak Marcel 3a - bardzo dobry

      Dubel Szymon 3a - bardzo dobry

      Bereda Maria 3a - wyróżniona

      Dubel Jakub 3a - wyróżniony

      Smykowski Franciszek 4c - wyróżniony

       

      Kadet

      Cwalina Ignacy 7c- wyróżniony

      Jowsa Antoni 8a - wyróżniony

      Zborowska Izabela 8d - wyróżniona

      Włosik Cyprian 8c - wyróżniony

     • Konkursy ortograficzne w klasach II i III

     • W maju w naszej szkole już po raz dwudziesty odbyły się konkursy ortograficzne klas drugich i trzecich. Celem konkursów jest szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz motywowanie do osiągania sukcesów od najmłodszych lat.

      Uczniowie pisali dyktanda pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

      Oto zwycięzcy w klasach drugich

      Jerzy Bereda kl. IIb – Mistrz Ortografii

      Bruno Wojciekian kl. IIb – Wicemistrz Ortografii

      Joanna Ułasewicz kl. IIa – II Wicemistrz Ortografii

      Zwycięzcy w klasach trzecich

      Maria Bereda kl. IIIa – Mistrz Ortografii

      Szymon Dubel kl. IIIa – Wicemistrz Ortografii

      Paweł Marcinkiewicz kl. IIIc – II Wicemistrz Ortografii

      Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców
      oraz dyplomy.

       

        M. Krzyżanowska

     • II edycja konkursu,,Kętrzyn czyta pięknie"

     • Druga edycja konkursu "Kętrzyn czyta pięknie!" zakończona.

      Jury wysłuchało trzydzieścioro ośmioro uczennic i uczniów ze wszystkich kętrzyńskich szkół podstawowych, w trzech kategoriach: klas I-III, klas IV-VI i klas VII-VIII. Przed Wami Jan Ksobiak, uczeń klasy 2c - wyróżniony wykonawca liryki Marii Konopnickiej, której poświęcony jest rok 2022.

     • Na jagody

     • Miejska Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie zorganizowała konkurs, którego tematem był poemat Marii Konopnickiej "Na jagody"

      Celem konkursu było uczczenie obchodów roku Marii Konopnickiej, popularyzacja wśród dzieci i młodzieży literatury pięknej, kształcenie umiejętności plastycznych, rozbudzanie wyobraźni w młodym czytelniku.

      Wśród 200 nadesłanych prac na wyróżnienie zasłużyła ta, wykonana rękami ucznia klasy 2c, Macieja Jeziorskiego. Gratulujemy!

     • Szachowy Turniej o Puchar Burmistrza Węgorzewa

     • 8 maja odbył się Szachowy Turniej o Puchar Burmistrza Węgorzewa. Niezwykłą determinacją i wolą walki wykazał się Paweł Marcinkiewicz- uczeń klasy IIIC. Chłopiec w pięknym stylu wygrał pojedynki i został najlepszym graczem wśród juniorów. Paweł otrzymał swój pierwszy puchar i przeżył wyjątkowy dzień. Rodzice nie kryli dumy, a my z całego serca gratulujemy! Paweł rozwija swoje umiejętności w bardzo szybkim tempie i z każdym turniejem gra coraz lepiej. Jestem przekonana, że to tylko kwestia czasu, a będzie najlepszym zawodnikiem  w Kętrzynie. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. Już za tydzień zmagania Kętrzyńskiej Ligi Szkolnej! Trzymajcie kciuki!

     • Warmińsko-Mazurski Festiwal Szachowy

     • W czasie majówki dwóch uczniów  naszej szkoły wzięło udział w Warmińsko - Mazurskim Festiwalu Szachowym. Mateusz Woźniak zdobył 4., a Szymon Dunalski 5. miejsce. Poziom gry zawodników był bardzo wysoki, a pojedynki trwały po kilka godzin.

      Szymon dzięki doskonałej grze zdobył II kategorię szachową. Chłopcy wykazali się znakomitym refleksem, stoickim spokojem i niezwykłą siłą walki. Serdecznie gratulujemy i czekamy na więcej.

     • Pamięci tym, którzy odeszli…

     • Pamięci tym, którzy odeszli…

      29  kwietnia  odbyło się wyjście wolontariuszy na Cmentarz Wojenny, położony na terenie miasta przy ulicy Kasztanowej, na wzgórzu Luizy. Ma on kształt regularnego wieloboku i podzielony jest alejami na cztery kwatery. Każda kwatera obsadzona jest żywopłotem. Spoczywają tu szczątki żołnierzy niemieckich i rosyjskich poległych podczas I wojny światowej. W akcji wzięły udział dwie grupy. Grupa młodsza pod opieką pani Krystyny Klancewicz i Katarzyny Jabłonowskiej udała się na cmentarz w godzinach porannych. Pani Kasia przeprowadziła na cmentarzu lekcję historii, podczas której uczniowie klasy 3B poszerzyli swoją wiedzę o najbliższym otoczeniu.

      Grupa starszych wolontariuszy wyruszyła na cmentarz o godz.16:00 pod opieką pani Izabeli Moldy i Joanny Widuto.  Uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci zabraliśmy się do sprzątania. Na koniec zapaliliśmy znicze dla uczczenia pamięci poległych żołnierzy.

       W drodze powrotnej wstąpiliśmy na małe co nieco i naładowani energią wróciliśmy do szkoły.

      Dziękujemy uczniom za poświęcenie swojego wolnego czasu i szerzenie idei wolontariatu.

      Opiekunowie SKW

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • sp5@pro.onet.pl
   • zsketrzyn.inf@gmail.com
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12 Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pani Monika Zygmunt - Jakuć, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iodsp5@miastoketrzyn.pl.