• Drukarki 3D w naszej szkole

     • Grupa uczniów uczęszczających na zajęcia rozwijające #LaboratoriaPrzyszłości zakończyła kolejny projekt. Uczniowie samodzielnie wykonali projekty ozdób świątecznych w programie Tinkercad, które następnie zostały wydrukowane na drukarkach 3D. Zakup tych urządzeń był możliwy dzięki programowi ministerialnemu #LaboratoriaPrzyszlosci.

     • Szkolna wigilia

     • Wigilia szkolna to zawsze wyjątkowy czas. Dyrekcja szkoły w tym roku zaprosiła wszystkich do "Pociągu życie" - w sentymentalną podróż pełną wspomnień i wzruszeń. Nie zabrakło symbolicznego znaku pokoju, jak również życzeń od pani Dyrektor Bożeny Mickiewicz i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

     • Konkurs na najpiękniej ozdobioną salę

     • Święta coraz bliżej! 22 grudnia rozstrzygnięto szkolny konkurs dla klas I-III na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną. Komisja w składzie: dyrektor szkoły p.Bożena Mickiewicz i zastępca dyrektora p.Szymon Januszanis postanowiła przyznać pierwsze miejsce i nagrodzić słodyczami klasę II a, która wraz z wychowawczynią p.Anetą Woźniak zadbała o najmniejszy detal, tworząc wyjątkowy nastrój. Wyróżnienie specjalne przypadło klasie I b i p. Agnieszce Cejmer, która mimo iż zastępowała nieobecną wychowawczynię, podeszła do konkursu z dużym zaangażowaniem.Gratulujemy!

     • Przegląd Kolęd i Pastorałek 

     • Dzisiaj znamy powszechnie zaledwie kilkadziesiąt kolęd.A przecież Polska jest krajem, który ma ich podobno najwięcej - co najmniej pięćset,a niektórzy twierdzą, że nawet około tysiąca.Niezależnie jednak od tego,ile ich mamy, jedno jest pewne: pieśni bożonarodzeniowe to nasze ogromne, bezcenne bogactwo.

      W dniu 19 grudnia 2022r. w naszej szkole  odbyła się muzyczna wędrówka przez czas i tradycję,czyli  Szkolny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.

      Swoje talenty zaprezentowali uczniowie na poszczególnych poziomach klasowych. Repertuar był bardzo bogaty i urozmaicony. Biorąc pod uwagę dobór i oryginalność repertuaru, muzykalność i walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny, jury po burzliwych obradach zdecydowało, że:  

       

      W kategorii klas 1 przyznano następujące nagrody:

      1 miejsce Julita Lutarewicz kl.1c za wykonanie ,, Pastorałki od serca do ucha"

      2 miejsce Kaja Jeziorska kl.1c za wykonanie ,, Lulajże Jezuniu"

      3 Oliwier Ładosz kl.1d za wykonanie piosenki świątecznej ,,To Mikołaj ".

      W kategorii klas 2 przyznano następujące nagrody:

      1 miejsce Weronika Pawlik kl.2c za wykonanie,, Lulajże Jezuniu" 

      2 miejsce Hanna Wyskiel kl.2b za wykonanie ,, Lulajże Jezuniu"

      3 miejsce Hanna Dumne kl.2b za piosenkę świąteczną ,,Coraz bliżej święta".

       

      Wyróżnienia otrzymały: Iga Baluta kl.2a i Hanna Krzyżewska kl.2c.

      W kategorii klas 3 przyzno następujące nagrody:

      1 miejsce Karolina Dęby kl.3c za wykonanie ,,Kto wie,czy za rogiem "

      2 miejsce Zuzanna Kubiak kl.3c za  wykonanie,, Wśród nocnej ciszy"

      3 miejsce Hanna Kowalczyk kl.3c za wykonanie pastorałki ,,Była noc ".

       

      W kategorii klas 4 przyznano następujące nagrody:

      1 miejsce Wiktoria Gałkowska kl.4a za wykonanie ,,Pastuszek bosy"

      2 miejsce Maria Bereda kl.4a za wykonanie ,,Cicha noc ".

       

      Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za przygotowanie uczniów. Szanownemu jury: p.Anecie Machniewskiej, p.Natalii Mackiewicz i p.Sebastianowi Bednarczykowi za pracę w komisji konkursowej. Pani Michalinie Lis za przygotowanie pucharów -nutek na drukarkach 3D. Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

      Zapraszamy za rok!

      Organizatorzy:

      Agnieszka Cejmer,Ewa Lijka, Katarzyna Ciborska

     • Kiermasz świąteczny

     • 15 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza i Stowarzyszenie Sobotniki. Rodzice, opiekunowie i nauczyciele miło nas zaskoczyli swoją obecnością, zakupując pięknie udekorowane pierniczki, stroiki, własnoręcznie wykonane  kartki świąteczne,  aniołki, breloki i wiele niepowtarzalnych bożonarodzeniowych ozdób.  Szkolny Klub Wolontariusza uzbierał  616 zł – kwota  zostanie przekazana na jego działalność. Natomiast  Stowarzyszenie Sobotniki, które działa na rzecz osób niepełnosprawnych zebrało 1026 zł. Bardzo serdecznie  dziękujemy wszystkim za wsparcie w naszej działalności i chęć niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

     • Święta z książką

     • Coraz bliżej Boże Narodzenie i wolne dni od nauki. Wczuj się w ten magiczny czas, jeszcze zanim ubierzesz choinkę i przeżywaj nadchodzące święta razem z niezwykłymi bohaterami książek. Zapraszamy do szkolnej biblioteki , gdzie w centralnym jej miejscu zostały wybrane i udostępnione do wypożyczenia powieści, baśnie, legendy i bajki, które pozwolą jeszcze bardziej wczuć się w ten świąteczny klimat..

     • W Środowiskowym Domu Samopomocy

     • „Nie trzeba być bogatym, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można mu podarować odrobinę czasu i uwagi.”

      14 grudnia przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunami odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętrzynie. Młodzież wykonała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, a uczestnicy z radością włączali się w śpiew. Występ wprowadził wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz skrzatami wykonanymi przez uczestników ŚDS  podczas warsztatów terapii zajęciowej.  Mamy nadzieję, że nasza wizyta pozostanie w ich wspomnieniach jak najdłużej i że to początek niesamowitej relacji, bo już planujemy kolejne spotkanie...

     • Mikołajki

     • „Ho,ho,ho!” – to najczęściej słyszane dziś słowa na korytarzu i w klasach naszej szkoły. Dzieci radośnie wykrzykiwały: „Mikołaj!”.6 XII Samorząd Uczniowski wręczał każdemu grzecznemu uczniowi słodkie niespodzianki. Miły poczęstunek zapewniła Rada Rodziców. Oni są niezawodni!Dziękujemy, Święty Mikołaju.Samorząd Uczniowski i opiekunowie.

     • Anioł Dobrego Serca

     • 2 grudnia w kinie "Gwiazda" odbyły się miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej. W trakcie uroczystości Anioła Dobrego Serca za działania na rzecz osób niepełnosprawnych została otrzymała dyrektor naszej szkoły p. Bożena Mickiewicz.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Osób Niepełnosprawnych

     •         3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, dlatego chcieliśmy szczególnie pochylić się nad ich potrzebami. Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w lekcji otwartej, podczas której obejrzały scenkę pt.: „Wszyscy jesteśmy superbohaterami”. Miały okazję wysłuchać wypowiedzi uczniów naszej szkoły na temat „Co to jest niepełnosprawność i tolerancja”.

      W części praktycznej zapoznały się z różnymi niepełnosprawnościami, wykonywały różnorodne zadania angażujące całe ciało oraz poszczególne zmysły. Stacje sensoryczne takie jak: lokomocja, narząd wzroku, słuchu, węchu, smaku, dotyku, równowagi i czucia głębokiego, miały na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

             Pielęgnujmy więc to, co w nas najlepsze, pozostając świadomymi swoich ograniczeń oraz ograniczeń otaczających nas osób. Znając swoje słabości, będziemy mogli nawzajem sobie pomagać.

       

      Z tej okazji zorganizowane były konkursy plastyczne pt.: „Kartka z życzeniami dla osoby niepełnosprawnej” i „Tacy sami”. Kartki i słodki upominek zostały przekazane uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie.

      Lista nagrodzonych uczniów:

      Klasy I:

      I miejsce Hubert Bierżyński

      II miejsce Alicja Siedlecka

      III miejsce Julita Lutarewicz

      Wyróżnienia: Maja Wojtków, Rozalia Kamińska, Dominika Kruhlej, Adam Kajrys, Nikola Chylak

      Klasy II:

      I miejsce Zofia Kieszek

      II miejsce Szymon Końka

      III miejsce Maja Lelonek

      Wyróżnienie: Paulina Zakrzewska

      Klasy III:

      I miejsce Zuzanna Glinka

      II miejsce Wiktor Lutarewicz

      III miejsce Bruno Wojciekian

      Wyróżnienia: Dorota Krumplewska, Hubert Wieliczko, Izabela Parys

      Klasy IV – VIII

      I miejsce Agata Radziwoniuk i Małgorzata Krutul

      II miejsce Laura Dymek

      III miejsce Zofia Widuto

      Wyróżnienia: Hubert Wyskiel, Maja Grajewska

       

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.

       

      Tego dnia odwiedziła nas amatorska grupa teatralna „Teatr u przyjaciół” ze spektaklem „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie wywołało u najmłodszych widzów ogromne emocje. Z wypiekami na twarzy śledzili losy małej dziewczynki i groźnego wilka. Dziękujemy aktorom, że zaszczycili nas swoją obecnością i dostarczyli dzieciom niezapomnianych wrażeń.

     • Andrzejki

     • 29 i 30 listopada dzieci z klas I -III odwiedziły komnatę wróżb Honoraty i Hildegardy. Zgodnie z tradycją przeprowadzone zostały liczne zabawy mające na celu odkrycie kart przyszłości.Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od próby latania na miotle. Odkrywaliśmy imiona przyszłych małżonków , piliśmy pyszną herbatkę z dżdżownic i pająków. Zaglądaliśmy w magiczne lustro, które pokazywało, jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości. Największym zainteresowaniem cieszyła się magiczna księga. Każdy chciał zobaczyć co kryje się w jej wnętrzu. Wróżby andrzejkowe upłynęły w miłej i cudownej atmosferze. Dzieci obiecały, że za rok także chętnie odwiedza komnatę Honoraty i Hildegardy.

     • „Woda źródłem życia”

     • 30 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie odbyło się wręczenie nagród laureatom II edycji Miejskiego Konkursu Poezji Ekologicznej pod hasłem „Woda źródłem życia”. Nasza uczennica Zofia Widuto z klasy 5a zajęła zaszczytne II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Podsumowanie akcji Szkolnego Koła Wolontariusza

     • "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę odzieży dla ofiar wojny na Ukrainie. Dary, które Państwo przynieśliście do szkoły, zostały przekazane do Centrum Wolontariatu w Kętrzynie, skąd trafią do potrzebujących. Szkolny Klub Wolontariusza

       

     • „Gwiazdkowy prezent” – spotkanie klas młodszych z muzyką

     • 30 listopada w szkole odbyło się kolejne spotkanie z muzykami Agencji Artystycznej „MAT” z Olsztyna. Bohaterem koncertu był Piotr Czajkowski.  Dzieci wysłuchały fragmentów muzyki ze słynnego baletu – „Dziadek do orzechów”, dowiedziały się, że balet to utwór muzyczno- sceniczny, w którym treść wyrażana jest za pośrednictwem tańca z towarzyszeniem muzyki. Poznały budowę i ciekawe brzmienie klarnetu.
      Spotkanie zakończył konkurs podsumowujący lekcję muzyczną. Zwyciężył Aleksander Zalewski z kl. Ia, a drugie miejsce ex aequo zajęły: Rozalia Kamińska z kl. Ib oraz Maria Rubin z kl. Id.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
    Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Ewelina Marcinowska, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila:  sp5.iod@miastoketrzyn.pl
  nr tel.: +48 89 752 05 30