• Światowy Dzień Emotikona

     • 19 września biblioteka przygotowała emotki dla swoich czytelników, licznie odwiedzających i wypożyczających książki w tym dniu. Mało kto wie, że pierwszy komputerowy znaczek emotikona został użyty w 1982 r. przez profesora S. Fahlamaną. Od tamtego czasu emotikony przeszły rewolucję. Bardzo często wstawiane są przy pisaniu wiadomości tekstowych, SMS-ów, w komunikatorach, na portalach społecznościowych. Pomagają internautom wyrażać emocje, skracają czas dyskusji. Nasi uczniowie tego dnia mieli okazję, by porozmawiać o swoich uczuciach, emocjach oraz stworzyć własne emotikony odzwierciedlające ich stany emocjonalne. Czytelnicy zostali poczęstowani słodkimi emotikonami.

     • Love Rower

     •  W niedzielę 17 września 2023 r. w Olsztynie nasi uczniowie wzięli udział w  Pikniku Rowerowym pod hasłem ,,Love Rower” organizowanym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich Olsztyn i Polski Kongres Drogowy. W tym dniu obszar olsztyńskiego Parku Centralnego zmienił się w swego rodzaju miniaturę województwa warmińsko-mazurskiego, na której rozmieszczone były stanowiska symbolizujące miasta powiatowe , m.in. Lidzbark, Mrągowo, Giżycko, Kętrzyn, Mikołajki, Olsztyn, Szczytno. Na każdym stanowisku zostały przygotowane zadania/wyzwania dla dzieci: plastyczne, sportowe, związane z bezpieczeństwem na drodze czy atrakcjami danego miasta.                                                                      
      Zadaniem uczestników było odwiedzenie każdego punktu oraz zaliczenie wszystkich zadań, za które otrzymywały naklejkę oraz drobne upominki. Po dotarciu na metę każdy otrzymywał nagrodę. Wśród wszystkich osób biorących udział w zabawie zostały również wylosowane 2 ,,Love Rowery”. Całości towarzyszyły występy artystyczne, można było zobaczyć symulację zdarzenia drogowego i przebieg akcji ratunkowej.

      Odbyło się również wręczenie nagród burmistrzom miast w ramach podsumowania kampanii Rowerowy Maj, w której brali udział także nasi uczniowie i nauczyciele. Miasto Kętrzyn zajęło II miejsce w województwie i otrzymało kwotę 7 000 000 złotych na budowę ścieżek rowerowych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.                                             
       

     • Szachy - start

     • We wrześniu ruszyła kolejna Szachowa Liga Szkolna. Mimo pięknej pogody usiedliśmy do szachownic i rozegraliśmy fantastyczne pojedynki. Naszą szkołę reprezentowało 11 zawodników. Wyniki przedstawiają się następująco:

      Liga I:

      Szymon Dunalski – 3 miejsce

      Karolina Gawerska- 4 miejsce

      Paweł Marcinkiewicz- 8 miejsce

      Jakub Dubel- 13 miejsce

       

      Liga II:

      Maksymilian Jaskulski- 3 miejsce

      Oliwier Jackiewicz- 8 miejsce

      Sambor Rymsza- 14 miejsce

      Jan Kłos – 17 miejsce

       

      Liga III:

      Borys Barna- 2 miejsce

      Tymoteusz Iwaniuk- 3 miejsce

      Michalina Brzezińska- 7 miejsce

       

      Poziom naszego turnieju rośnie z każdym miesiącem. Regularnie przyjeżdżają do Kętrzyna zawodnicy z Barcian, Wydmin, Węgorzewa i innych pobliskich miejscowości. Za każdym razem mamy możliwość zagrania ze świetnymi graczami i zdobycia kolejnych doświadczeń. Następna liga już w październiku

      a my meldujemy, że z przyjemnością weźmiemy w niej udział. Trzymajcie kciuki!

       

      Ewelina Chałkowska- Dwulat

     • Talenciaki

     • Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów" Lidl.

      Pomóżcie nam zbierać Talenciaki!

      W ramach kampanii społecznej „Szkoły pełne talentów” od 5 września do 13 listopada 2022 r. robiąc zakupy w Lidlu za co najmniej 50 zł (w tym chociaż jeden owoc lub warzywo – lub za zakup produktów premiowych) otrzymają Państwo Talenciaki, czyli kupony z kodem QR.

      Szkoła zebrane Talenciaki wymieni na nagrody z katalogu Lidl: zestawy do eksperymentów, zestawy instrumentów muzycznych, tablice tematyczne, sprzęt sportowy.

      UWAGA!

      Mamy już 588 talenciaków i mamy szansę znaleźć się wśród pierwszych 10 szkół, które zbiorą 1000 talencików i otrzymają podłogę interaktywną.

      Dziękujemy!

     • Sprzątanie świata

     • 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2023” pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Jak co roku sprzątaliśmy tereny Osiedla Piastowskiego. Lekcja ekologii w praktyce wszystkim bardzo się spodobała.

     • Informacje od pielęgniarki szkolnej

     • Informacja dla rodziców na temat opieki profilaktyczno-zdrowotnej

      Opieka pielęgniarska obejmuje:

      - badania przesiewowe i przygotowanie do badania bilansowego lekarskiego dla dzieci podlegających temu badaniu w klasach I, III i VII

      - klasa V podlega badaniu przesiewowemu, kierowane do lekarza będą dzieci wymagające takiego skierowania

      (pomiary wzrastania i masy ciała, badanie ostrości wzroku, badanie w kierunku wykrywania zeza,, orientacyjna kontrola słuchu, badanie widzenia barw, pomiary ciśnienia tętniczego oraz interpretacja tych badań)

      - profilaktyka fluorkowa zębów – 6 razy w ciągu roku szkolnego. Fluoryzacja zębów prowadzona jest w klasach od I do VI.

      W związku z fluoryzacją proponuję zakup szczoteczek jednorazowych - cena 3 zł na cały rok szkolny, koszt jednej szczoteczki jednorazowej 0,50 gr, proszę o wpłatę na pierwszym zebraniu do wychowawcy.

      W przypadku niewyrażania zgody na zabiegi fluoryzacji w szkole -  proszę o informację i niedokonywanie wpłaty.

      Pierwsza fluoryzacja planowana jest od 2 do 6  października.

      - zapobieganie chorobom zakaźnym: kontrole czystości, monitorowanie szczepień

      - udzielanie pomocy przedlekarskiej, kontakt z rodzicami w przypadku zachorowania lub    urazu

      - oświata zdrowotna w zakresie higieny, zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia, zapobiegania chorobom zakaźnym

      Proszę o informację, jeśli dziecko wymaga szczególnej opieki ze względu na schorzenie lub przyjmuje leki na stałe.

      Decyzje na temat objęcia dziecka opieką profilaktyczną można zmienić, zgodę wycofać ale również wyrazić zgodę na ponowne objęcie dziecka opieką profilaktyczną.

      Rodzice, którzy chcą upoważnić do wglądu w dokumentację medyczną lub ewentualny jej odbiór  inne osoby np. Babcię, Ciocię, Wujka, Siostrę – proszeni są o kontakt z pielęgniarką.

      Pielęgniarka szkolna

     • Szkoły Pełne Talentów

     • Szanowni Państwo. Już po raz drugi chcielibyśmy zaprosić  całą  społeczność szkolną do wspólnego działania w ramach programu "Szkoły Pełne Talentów".
Tegoroczna akcja trwa od 1 września do 5 listopada.
Talenciaki będą przekazywane za każde wydane 50 zł na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo.
Talenciaki będzie można aktywować na stronie https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040012357 wykorzystując kod numeryczny lub skanując unikalny kod QR i przypisać je do naszej szkoły (Szkola Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi). Można także przekazać je w tradycyjnej formie i wrzucić do specjalnie przygotowanych pudełek, które będą znajdowały się przy pokoju nauczycielskim, w bibliotece oraz świetlicy szkolnej. 


      DZIAŁAJMY RAZEM NA RZECZ NASZEJ SZKOLNEJ SPOŁECZNOŚCI !

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

     • 4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Pani Dyrektor Bożena Mickiewicz serdecznie powitała całą społeczność szkolną, a w szczególności pierwszoklasistów, którzy dopiero zaczynają naukę w naszej placówce. Radny Rady Miejskiej w Kętrzynie Pan Krystian Abramowicz odczytał list od Burmistrza Miasta Pana Ryszarda Niedziółki, zaś Pan Eugeniusz Michaluk ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej dał krótką lekcję na temat wydarzeń z II wojny światowej.

      Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Od jutra czas na naukę. Wszystkim życzymy powodzenia!

     • Poczet sztandarowy

     • 15 sierpnia poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w miejskich obchodach 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego. Wcześniej chorążowie pocztu wzięli udział w obchodach 185. rocznicy urodzin Wojciecha Kętrzyńskiego (11 lipca) oraz 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (1 sierpnia).Opiekunkami pocztu sztandarowego są Panie: Katarzyna Jabłonowska i Jolanta Raczuk.

     • Krajowa Odznaka Jakości za międzynarodowy projekt eTwinning

     • Od września do czerwca w szkole realizowany był projekt eTwinning pt.:,,Little and Big Adventures of Dragonfly". W projekcie wykorzystane zostały metody aktywizujące, oparte na bezpośrednim zaangażowaniu uczniów. Podczas projektu dzieci poznały niektóre techniki i strategie kreatywnego myślenia, a także rozwinęły umiejętność pokonywania barier i wzorców myślowych. Motywem przewodnim projektu był tajemniczy, kolorowy, piękny owad- ważka. Wszystkie zadania i działania, które rozwijają kreatywność, skupiły się właśnie na niej.

      Efekty międzynarodowej współpracy ukazuje prezentacja

      https://www.canva.com/design/DAFqMtqEiA4/UtCJebsBMQAFzkST-PTsjA/edit

      Naszym międzynarodowym partnerem była Σοφία Νίκα z Grecji.

      Σοφία Σας χαιρετούμε θερμά. Τα λέμε στην όμορφη χώρα σας!

      Za wspaniały projekt otrzymaliśmy krajową odznakę jakości.

     • Harmonogram półkolonii zorganizowanej w naszej szkole

     • Harmonogram półkolonii zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 5
      z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie
      w terminie 10 lipca - 21 lipca 2023r.      I  tydzień: 10 – 14.07.2023r.
       
      10.07.2023      (poniedziałek)
      9.00-9.10        – Uroczyste rozpoczęcie półkolonii, podział na grupy, informacje o charakterze     
                                i przebiegu zajęć, zapoznanie uczestników z regulaminem
      9.10-9.30        – Śniadanie
      10.00- 12.00   –  Wyjście na basen
      12.00-13.00      –   Powrót do szkoły
      13.00-13.30    – Obiad
      13.30-14.00  –  Gry i zabawy podwórkowe na świeżym powietrzu
       
      11.07.2023    (wtorek)
      9.00-9.10        – Powitanie, sprawdzenie obecności, przedstawienie porządku dnia
      9.10-9.30        –  Śniadanie
      10.00- 12.30   –Spotkanie edukacyjne  ze Strażą Graniczną  w Kętrzynie
      13.00- 13.30   – Obiad
      13.30-14.00    –  Zajęcia profilaktyczne „Bezpieczne wakacje”

      12.07.2023 (środa)
      9.00-9.10     – Spotkanie organizacyjne - omówienie planu dnia.
      9.10- 9.30    –Śniadanie
      9:30 -10.30  – Spotkanie z Zumbą – zajęcia taneczne grupa I, II/ grupa  III, IV, V- zabawy na świeżym powietrzu
      10.30 -13.00   –  Wyjście na basen
      13.00-13.30  – Obiad
      13.30 -14.00 –Turniej gier–rozgrywki grupowe

      13.07.2023      (czwartek)
      9.00-9.10        – Powitanie, sprawdzenie obecności, przedstawienie porządku dnia
      9.10-9.30        –  Śniadanie   
      10.00-11.00    –  Spotkanie z Zumbą grupa  III, IV, V  / grupa I, II
                              zabawy na świeżym powietrzu
      11.00 – 12.00 –  Zabawy integracyjne
      13.00-13.30  –  Obiad
      13.30- 14.00   – Zdrowo  jem ,więcej wiem – układanie piramidy zdrowia
       
      14.07.2023     (piątek)
      9.00 -9.10  – Powitanie, sprawdzenie obecności, przedstawienie porządku dnia
      9.10- 9.30       –  Śniadanie
      9.30  -12.30    – Wyjście na basen
      12.30 – 13.00 – Powrót do szkoły
      13.00-13.30  –  Obiad
      13.30-14.00    – Zajęcia plastyczne w grupach: Stop Cyberprzemocy!-By nie nienawidzić         
                               w sieci - HEJT
       

      II  tydzień: 17 – 21.07.2023r.

      17.07.2023    (poniedziałek)
      9.00-9.10      –    Powitanie, sprawdzenie obecności, przedstawienie porządku dnia
      9.10- 9.30       –  Śniadanie
      10.00-12.30  – Wyjście na basen
      12.30- 13.00 – Powrót do szkoły
      13.00-13.30    – Obiad
      13.30-14.00  –    Zajęcia kreatywne: malowanie farbami na folii stretch, gry i zabawy      
                                podwórkowe - gra w klasy

      18.07.2023      (wtorek)
      9.00-9.10        – Powitanie, sprawdzenie obecności, przedstawienie porządku dnia
      9.10-9.30        – Śniadanie
      10.00- 13.00  – Wyjście do Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie - spotkanie edukacyjne
      13.00-13.30     – Obiad
      13.30-14.00   – Zabawy z chustą integracyjną
      „Muzyczna chusta”
      „Na karuzeli”

      19.07.2023     (środa)
      9.00-9.10        – Powitanie, sprawdzenie obecności, przedstawienie porządku dnia
      9.10- 9.30      –  Śniadanie
      9.30-12.30 –  Wyjazd do Giżycka – rejs statkiem po jeziorze Niegocin.
                         
      12.30 - 13.00   –  Powrót do szkoły
      13.00-13.30    – Obiad
      13.30-14.00    – Bajki animacyjne  z rzutnika

      20.07.2023     (czwartek)
      9.00-9.10      – Powitanie, sprawdzenie obecności, przedstawienie porządku dnia
      9.10 -9.30       –  Śniadanie
      9.30-12.00 – Zajęcia  taneczne  
      12.00-13.00 – Karaoke
      13.00- 13.30   – Obiad
      13.30-14.00    – Zajęcia profilaktyczne - pogadanka

       21.07.2023     (piątek)
      9.00-9.10   – Powitanie, sprawdzenie obecności, przedstawienie porządku dnia
      9.10-9.30  –  Śniadanie
      9.30-10.30-  Karaoke
      10.30-13.00 – Wyjście na seans filmowy do Kina Gwiazda                        
      13.00-13.30  – Powrót do szkoły
      13.30-13.45 – Obiad
      13.45 -14.00 – Podsumowanie półkolonii - wręczenie drobnych upominków i dyplomów. Wykonanie pamiątkowego zdjęcia.


      Program może ulec zmianie w trakcie trwania wypoczynku, o wszelkich zmianach uczestnicy będą informowani.
       

     • Z kulturą mi do twarzy

     • W roku szkolnym 2022/2023 klasa 3c brała udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ,,Z kulturą mi do twarzy". Zrealizowaliśmy ponad 30 zadań z IV modułów. Do najciekawszych możemy zaliczyć: ,,Będę aktorem"- przygotowanie inscenizacji na Dzień Babci i Dziadka.; ,,Sałatka grecka"-przygotowanie sałatki warzywnej; ,,Sztuka łączy wszystkich"-przygotowanie laurek dla Seniorów z okazji świąt wielkanocnych. Za swoją 10 miesięczną pracę otrzymaliśmy certyfikaty. Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach. Idea projektu to wprowadzenie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji. To wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej i narodowej

     • I d na basenie

     • 22 czerwca był dla klasy 1ddniem zabaw i gier na świeżym powietrzu w parku oraz na basenie Kętrzynianka. Uczniowie po rozmowie z panem  ratownikiem na temat bezpiecznego zachowania, korzystali z przyjemnych kąpieli, spędzali czas na basenowym placu zabaw i rozegrali króciutki mecz w piłkę plażową. Wszyscy dobrze się bawili i zdrowi  oraz szczęśliwi powrócili do szkoły. Teraz po odebraniu świadectw czas rozpocząć wyczekiwane wakacje.

     • Piknik Rodzinny

     • Hej to my 3c. Dziś odbył się w naszej klasie Dzień Rodziny połączony z piknikiem. Na początku przedstawiliśmy wspaniały kabaret o naszych rodzicach, połączony pięknymi piosenkami. Na koniec zatańczyliśmy walca angielskiego do piosenki  Lady Gagi ,,Shallom ". Zwieńczeniem imprez był wspólny taniec z Rodzicami i wręczenie własnoręcznie przygotowanych prezentów: breloczków i makram.

      Po części oficjalnej udaliśmy się na piknik w ogrodzie szkolnym. Tam w atmosferze tańców, zabaw i gier zakończyliśmy niesamowite spotkanie. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12 Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: :  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel.: 504 976 690