• Wizyta przedszkolaków

     • Dnia 27.02.2023r. gościliśmy w naszej szkole kilkudziesięciu przyszłych pierwszoklasistów z opiekunami z przedszkola Smerfowa Kraina, którzy ochoczo przybyli, by poznać nas i naszą szkołę.

      Sześciolatki miały okazję poznać starszych kolegów i koleżanki oraz zwiedzić naszą halę gimnastyczną, gdzie pod bacznym okiem nauczycieli wychowania fizycznego wzięły udział w zajęciach sportowych.

      Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu.

      Agnieszka Sopyła i Andrzej Narwojsz

     • IV Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

     • 24 lutego 16 uczniów klas trzecich wzięło udział w szkolnych eliminacjach IV Regionalnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania konkursowe, które wcale nie były łatwe. Teraz tylko 35 najlepszych osób  z powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego będzie reprezentowało swoje szkoły w konkursie finałowym, który odbędzie się za dwa miesiące.

      Organizatorem konkursu  jest Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki, mocno ściskając kciuki.

      Wychowawczynie klas trzecich.

     • Dar serca

     • 24 lutego odwiedził nas niezwykły gość - nasza absolwentka Wiktoria Deptuła. Serdecznie powitała ją p. Dyrektor Bożena Mickiewicz. Szkolni wolontariusze przekazali Wiktorii dar serca - zebrane podczas akcji charytatywnej pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację.Wyjątkowa wizyta musiała mieć niezwykłą oprawę - muzyczną niespodziankę przygotowali uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią.Odwiedziny były bardzo wzruszające. Popłynęło wiele łez. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc naszej absolwentce.

     • Tydzień kolorów


     • W dniach od 27.02 do 3.03 Samorząd Uczniowski organizuje tydzień kolorów. Bawimy się kolorami, aby pomalować świat szarości, codzienności na barwy radości. Zachęcamy wszystkich do ubrania się w wyznaczonym kolorze.  
      Rozpoczynamy kolorem:
      BIAŁY - poniedziałek
      ZIELONY - wtorek
      NIEBIESKI - środa
      ŻÓŁTY - czwartek
      POMARAŃCZOWY - piątek
      Zwycięskie klasy otrzymają upominek. 

     • Bezpieczna Kraina Energa

     • Dziś do naszej szkoły zawitało bezpieczne miasteczko Energa. Uczniowie klas I-III z kętrzyńskich szkół dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z prądu, czym są elektrownie wodne, wiatrowe, jak działa turbina wodna. W miasteczku czekało na uczniów wiele atrakcji. Na zakończenie każdy z nich otrzymał upominki w postaci: odblasków, kredek oraz folderu edukacyjnego. „Bezpieczna Kraina Energa –Operator” to nowa odsłona programu edukacyjnego. 

      Zobaczcie, jak było ciekawie.

     • Apel podsumowujący I półrocze

     • 20 lutego odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2022/2023.  Pani Dyrektor Bożena Mickiewicz wręczyła stypendia naukowe uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki oraz godnie reprezentowali szkołę w różnych konkursach i turniejach. Wspomniała również o konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie, w którym wzięło udział czworo uczniów klas ósmych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki ich zmagań.

     • Bezpieczny Internet

     • W lutym w naszej szkole obchodzone były Dni Bezpiecznego Internetu.
      Z tej okazji psycholog szkolny Ewelina Grymuza  i pedagog szkolny Witold Jałoszewski zorganizowali konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet”, którego celem było podejmowanie problematyki bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce – Szymon Końka II c

      II miejsce – Bruno Wojciekian III b

      III miejsce – Rozalia Kamińska I b

      Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy oraz  nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

     • Efektywna nauka - szkolenie

     • W sobotę 18 lutego rodzice uczniów klasy IV c wzięli udział w szkoleniu na temat efektywnej nauki. Podczas trzygodzinnego spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jakie warunki należy spełnić, by nauka ich dzieci przynosiła oczekiwane rezultaty i jak - jako rodzice - mogą pomóc dziecku w procesie przyswajania wiedzy.

      W części warsztatowej rodzice odkryli prawa, jakie rządzą naszą pamięcią, wykonali zadania na kreatywność, doświadczyli kłótni obu półkul mózgu oraz sprawdzili swoją koncentrację.

      Szkolenie przygotowała i przeprowadziła wychowawczyni klasy IV c pani Agata Zabłocka. Było ono jednym z założeń innowacji pedagogicznej, w której uczestniczą uczniowie jej klasy pt. „Trening mózgu, czyli rozwój koncentracji, spostrzegawczości, uważności i kreatywności”.

     • Matematyka z Photonem

     • Na lekcji matematyki uczniowie klasy 2b mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z tabliczki mnożenia w zakresie do 30. Każdy uczeń zaprogramował robota, aby dojechał do poprawnego wyniku. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. To była ciekawa i interesująca lekcja.

      Małgorzata Kowalska

      Izabela Molda

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • HALOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

     • W dniu 15 lutego 2023r. w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR odbyły się Halowe Zawody Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów sportowych był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie. W tym dniu hala  MOSiR zamieniła się w arenę sportową, gdzie dominowały śmiech, radość i okrzyki sportowe. Uczestnicy zawodów zmagali się w  konkurencjach biegowo-lekkoatletycznych, które dostarczyły  mnóstwo dobrych, sportowych emocji, płynących ze zdrowej rywalizacji i wspaniałego dopingu publiczności. Konkurencje odbywały się w pięciu grupach wiekowych, były bardzo zróżnicowane i wymagały zwinności, szybkości i skupienia. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zmagań sportowych  otrzymali pamiątkowe medale, a każda drużyna pamiątkową statuetkę.

       

      Wyniki zmagań sportowych zawodników naszej szkoły :

      Klasy IV – II miejsce

      Klasy V –  III miejsce

      klasy VI –  IV miejsce

      Klasy VII-  III miejsce

      Klasy VIII – III miejsce

     • Poczta walentynkowa

     • W szkolne obchody  Dnia Zakochanych włączył się również Samorząd Uczniowski. Zorganizowano pocztę walentynkową, dzięki której przyjaciołom lub sympatii można było wysłać kartkę z miłymi słowami lub słodką niespodziankę. Młodsze dzieci  mogły skorzystać z fotobudki i przesłać piękne zdjęcie rodzicom lub dziadkom.
                          Święty Walenty z SU.

     • Walentynki w 1 d

     • Walentynki to coroczne, bardzo miłe i wesołe święto przypadające 14 lutego. To szczególny dzień przypominający o obdarowywaniu najbliższych przyjaźnią i miłością. Klasa 1d , by podkreślić jego wyjątkowość ubrała się na czerwono. Zabawom, ciekawym pracom i niespodziankom nie było końca. Większość dzieci zdobyła się na miły gest i obdarzyła kolegów kolorową kartką. Dziękujemy rodzicom za walentynkowe prezenty i słodki poczęstunek.

     • Klasowy Dzień Przyjaźni

     • Z okazji Walentynek kolejny raz obchodziliśmy w klasie Dzień Przyjaźni. Dowiedzieliśmy się ciekawostek z życia świętego Walentego, układaliśmy słowa w porządku alfabetycznym ( oczywiście wszystkie związane z uczuciami). Wykonaliśmy ortograficzne kodowanie oraz symetryczne rysunki serca. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pocztę walentynkową.Kiedy opadły emocje po odczytaniu kartek walentynkowych, zaśpiewaliśmy piękną piosenkę o miłości z repertuaru naszego ulubionego Muzykatu.Na osłodę dnia pozostały lizaki.

      Życzymy wspaniałych Walentynek.

           Klasa 3c

      Zapraszamy na film i do galerii.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
    Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Ewelina Marcinowska, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila:  sp5.iod@miastoketrzyn.pl
  nr tel.: +48 89 752 05 30