• Podróż w czasie klasy 5c.

     • 7 września klasa 5c przeniosła się do epoki średniowiecza. Zwiedziliśmy kętrzyńską Basztę, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak wyglądał dom z tej epoki. Dowiedzieliśmy się, jak żyli ówcześni ludzie, co jedli i pili, jak zdobywali pożywienie oraz jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa na nich czyhały. Wiemy nawet, dlaczego nie używali widelców. Byliśmy też w Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, gdzie obejrzeliśmy niesamowitą prezentację multimedialną dotyczącą powstania i historii naszego pięknego miasta. Następnie weszliśmy na wieżę widokową Bazyliki Św. Jerzego, skąd podziwialiśmy miasto z lotu ptaka. Na koniec -  głodni i spragnieni dotarliśmy do Restauracji City na obfitą strawę. W menu nie znaleźliśmy jednak jadła z czasów średniowiecznych, więc zmuszeni byliśmy raczyć się tradycyjną pizzą i colą. Może to i lepiej, gdyż wiemy, że średniowieczne jedzenie nie należało do najsmaczniejszych. Opiekunami grupy byli: pan Mirosław Kopeć i pan Jacek Stankiewicz

     • Początek roku szkolnego 2022/2023

     • 1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkich uczniów, a szczególnie ciepło pierwszoklasistów, przywitała Pani Dyrektor Bożena Mickiewicz. List w imieniu Pana Burmistrza Ryszarda Niedziółki odczytał Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych Pan Krystian Abramowicz. Głos zabrała również wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Pani Marlena Mickiewicz. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami.

     • ZAKOŃCZENIE WAKACJI NA KRUTYŃSKIM SZLAKU ROWEROWYM

     •     Ostatnie dni wakacji członkowie SKKT spędzili w miejscowości Wygryny leżącej na Krutyńskim Szlaku Rowerowym. Przez 3 dni, w czasie wycieczek rowerowych do Wojnowa, Wejsun, Rucianego – Nidy, poznawali piękne zakątki Puszczy Piskiej.
          Składam serdeczne podziękowania Gminie Miejskiej Kętrzyn za sfinansowanie pobytu młodzieży w tym urokliwym miejscu. Podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która wsparła finansowo nasz wyjazd. Dziękujemy też rodzicom, którzy pomogli w logistyce uczestników naszej wyprawy.

                                                     Opiekunowie SKKT: Bartosz Machniewski i Andrzej Graczyk

     • Komunikat dotyczący obiadów w roku szkolnym 2022/2023

     • KUCHARKA SZKOLNA:  p.  Edyta Czarkowska

      kontakt: sp5@pro.onet.pl

      TELEFON  699 892 859


      rok szkolny 2022/2023

      deklaracja_obiady_2022-2023

      UWAGA!

      Opłaty za obiady prosimy wpłacać dopiero od 1.09.2022 r.

      Obiady będą wydawane od 5.09.2022 r. (poniedziałek)


      W TYTULE PRZELEWU NALEŻY KONIECZNIE WPISAĆ

      IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, KLASĘ, ZA MIESIĄC…

      WRZESIEŃ 2022

      5.09.2022 – 30.09.2022

                  CENA 1 OBIADU – 8,00 zł

      ILOŚĆ OBIADÓW WE WRZEŚNIU – 20

      PŁATNOŚĆ NA KONTO J.N.

      UCZNIOWIE 20 x 8.00 –    160,00zł

      NAUCZYCIELE 20 x 15.00 300,00 zł
      NUMER KONTA BANKOWEGO

      SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W KĘTRZYNIE

      96 1240 5598 1111 0000 5029 1197

      tytułem wpłata za obiady/imię i nazwisko dziecka, klasa/za miesiąc…..


      ZASADY KORZYSTANIA Z OBIADÓW

      1. Zamiar korzystania z obiadów przez dziecko  należy zgłosić do kucharki szkolnej:

      ul. Kazimierza Wielkiego 12  w godzinach pracy: 8.00 – 15.00.

      1. Obowiązkowo należy wypełnić  deklaracja_obiady_2022-2023 (do pobrania) i wypełnioną odesłać na adres:sp5@pro.onet.pl lub dostarczyć osobiście.
      2. Za obiady należy wpłacić od 1 do 5 danego miesiąca.
      3. W tytule przelewu należy OBOWIĄZKOWO wpisać imię, nazwisko i klasę dziecka.
      4. Obiad można odwołać  dzień wcześniej lub danego dnia do godziny 8.00.
      5. W przypadku braku zgłoszenia nieobecności kwota za dany dzień nie podlega zwrotowi.
      6. Ostatniego dnia miesiąca nie odpisujemy obiadów.
     • OBÓZ WĘDROWNY - PIENINY SPISKIE

     • Uczniowie naszej szkoły w dniach 26.06 – 08.07. 2022 wzięli udział w obozie wędrownym realizowanym na terenie Pienin Spiskich, pięknego pasma górskiego położonego nad Jeziorem Czorsztyńskim, w oparciu o sieć obiektów i miejsc noszących nazwę Ekomuzeum „Dziedziny Dunajca”. Uczestnicy obozu zapoznali się z wieloma przykładami dziedzictwa przyrodniczego, historycznego i kulturowego Pienin i Spisza oraz fragmentów Gorców i Podhala.  Młodzież wędrując szlakami wymienionych regionów poznała obiekty historyczne  związane z kulturą , tradycjami oraz miejsca cenne przyrodniczo a także sposoby wytwarzania lokalnych produktów. Uczestniczyła w warsztatach rękodzielniczych, artystycznych i kulinarnych. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyły piesze wędrówki szlakami turystycznymi, którymi młodzież  podążała, poznając najpiękniejsze miejsca, historię oraz kulturę regionu. Uczestnicy obozu zdobyli na szczyty Trzech Koron, Wdżaru, Wysokiej i Durbaszki, Cisówki i Żaru. Zobaczyli najpiękniejsze miejsca, które wyczarowała natura. Region Pienin Spiskich swoimi pięknymi  krajobrazami motywował do wysiłku i aktywności fizycznej niezbędnej do prawidłowego rozwoju młodych ludzi.
      Składam serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, bez których nie mógłbym zrealizować zaplanowanych działań. Nasi darczyńcy to: Burmistrz Miasta Kętrzyn, Pani Edyta i Firma MIX- PLUS, Singnify Poland Sp. z o.o w Kętrzynie, MST Sp.z o.o Sp.k. w Kętrzynie, Hurtownia budowlana Kwartet  - Kętrzyn, Hurtownia papiernicza Logos w Kętrzynie. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców, za wsparcie, za miłe słowa i zaangażowanie w czasie przygotowań i realizacji obozu.

       

                                                                                                 Andrzej Graczyk

     • Zakończenie roku szkolnego

     • 24 czerwca o godzinie 9.00 rozpoczął się apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Po powitaniu gości: przedstawicieli władz samorządowych, policji oraz Rady Rodziców głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Mickiewicz. Wyróżniła ona nagrodami specjalnymi laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych: Antoniego Jowsę, Natana Werkowskiego, Maję Kopczyńską, Izebelę Zborowską i Ignacego Cwalinę oraz ich opiekunów: p. Joannę Czerniakowską, p. Joannę Proboszcz i p. Katarzynę Puczel. Nagrodę Specjalną otrzymali również: Aleksandra Cycan, która uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole (6,0) oraz Paweł Marcinkiewicz i Filip Kajrys. Wzruszającym momentem było pożegnanie odchodzącej na emeryturę Pani Pielęgniarki Grażyny Szymańskiej.  "Sto lat" odśpiewane na stojąco przez całą społeczność szkolną przy akpompaniamencie ucznia klasy IV a Stiepana Kukharuka z pewnością na długo zostanie w jej pamięci.

      Podziękowania za cały rok pracy złożył Antoni Jowsa z Samorządu Uczniowskiego, a uzupełnieniem pięknych słów była piosenka w wykonaniu zespołu wokalnego pod kierunkiem pani Ewy Lijki.

      Stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie wręczył z-ca Burmistrza Pan Maciej Wróbel.

      Miłym momentem dla uczniów, którzy cały rok ciężko pracowali, zdobywając nową wiedzę i umiejętności, było otrzymanie nagród za wyniki w nauce.

      Podniosłym momentem było z pewnością przekazanie sztandaru szkoły kolejnym uczniom, którzy będą pełnili zaszczytną funkcję chorążych pocztu sztandarowego.

      Ślubowanie absolwentów, przemówienie przedstawicieli klas ósmych i pożegnanie absolwentów przez przedstawicieli klas siódmych, to jak zwykle bardzo wzruszające chwile.

      Po zakończeniu apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas po odbiór świadectw.

      Wszystkim uczniom życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

     • Bezpieczne wakacje

     • 22 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu "Bezpieczne wakacje" prowadzonym przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji: oficera prasowego asp. Ewelinę Piaścik oraz dzielnicowego sierż. szt. Michała Anczewskiego.

      Podczas wypoczynku letniego nietrudno o nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zabawy, które mogą skończyć się tragicznie. Dlatego podczas spotkania policjanci przybliżyli dzieciom i młodzieży ogólne zasady właściwego zachowania w miejscu spędzania wolnego czasu oraz zasady bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed korzystaniem z  niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w  niebezpiecznych miejscach. Uczniowie dowiedzieli się, że  należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa, oraz  podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię. Przypomnieli, jak rozważnie korzystać z kąpielisk, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, hulajnogą oraz  jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców. Funkcjonariusze mówili uczniom również o tym, jak zachować się w sytuacjach trudnych, o zachowaniu własnego bezpieczeństwa, powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi. W zajęciach uczestniczyło 20 zespołów klasowych. To było bardzo ciekawe i pożyteczne spotkanie.

     • Dzień Mamy i Taty w klasie II B

     • Dwa najpiękniejsze słowa świata

      We wszystkich językach to Mama i Tata.

      Wypowiadane przez wszystkich ludzi,

      Czy to są mali, czy to są duzi.

      Mamusia, mamunia, mamcia czasami,

      Tatuś, tatulek, tatko kochany."

       

      Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też w naszej klasie uczniowie wyrazili swoją miłość do rodziców, organizując Dzień Matki i Ojca. Z tej właśnie okazji 22 czerwca 2022 roku odbyła się uroczysta akademia. Sala szkolna stała się sceną, na której dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny. Były wiersze, piosenki oraz życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno-muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze, pozostanie na długo w pamięci dzieci oraz ich rodziców. Nie obyło się także bez łez i wzruszeń.

      Joanna Pyra, Katarzyna Mikotowicz

       

     • I Gala Uczniowskiej Osobowości

     • 22  czerwca w kinie Gwiazda odbyła się I Gala Uczniowskiej Osobowości. Burmistrz Kętrzyna Pan Ryszard Niedziółka nagrodził uczniów i ich opiekunów ze wszystkich szkół podstawowych w mieście. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni w czterech kategoriach: laureat - Antoni Jowsa i Natan Werkowski (opiekun p. Joanna Czerniakowska), finalista - Ignacy Cwalina (opiekun p. Katarzyna Puczel), Maja Kopczyńska, Izebela Zborowska, Antoni Jowsa i Natan Werkowski (opiekun p. Joanna Proboszcz), artysta - zespół muzyczny pod kierunkiem p. Ewy Lijki oraz sportowcy - drużyna piłki nożnej chłopców z klasy VIII b z trenerem p. Andrzejem Narwojszem. Podziękowania otrzymała również p. Dyrektor Bożena Mickiewicz.

      Po wręczeniu wyróżnień odbyły się warsztaty profilaktyczne.

     • Wycieczka

     • Czasem wystarczy jeden dzień, aby grupa przeżyła niezapomnianą przygodę! I taką spotkały dnia 22 czerwca klasy 5a i 5c wraz z wychowawcami i opiekunami w GWAREK MAZURY - Centrum Aktywnego Wypoczynku, Piękna Góra . Fabularyzowany wyjazd okazał się niepowtarzalną okazją do integracji, nauki, współdziałania i pobudzenia wyobraźni naszych uczniów. Propagujemy sport i ruch na świeżym powietrzu. Tego dnia w kalejdoskopie wrażeń nasi wychowankowie weszli na wyższy poziom obcowania z lasem i zdobywali survivalową wiedzę. Wykazali się umiejętnością współpracy i negocjacji. Nie było miejsca i czasu na nudę. W programie towarzyszyły: team building, quady, strategiczna gra negocjacyjna, szkolenie survivalowe, no i oczywiście pyszny obiad. Ahoj przygodo za rok!

       

      Opiekunowie niezapomnianej przygody: Dorota Gryta, Małgorzata Stefaniak-Rogowska, Izabela Molda.

       

     • Klasy czwarte nad morzem

     • W dniach 13.06-15.06 wszystkie klasy czwarte wzięły udział w wycieczce do Sztutowa. Był to czas na integrację, świetną zabawę oraz aktywny wypoczynek. Wycieczki nad morze, do parku w rozrywki Nowa Holandia, szaleństwa w basenach oraz przeróżne gry sportowe na długo pozostaną w pamięci naszych czwartoklasistów. Dzieci zachowywały się na medal, imponując samodzielnością swoim wychowawcom i opiekunom.

      Opiekunowie: D. Arszułowicz, A. Kreczman, W. Jałoszewski, A.Narwojsz i J. Stankiewicz