• Dzień Babci i Dziadka

     • „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

      Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

       

          „Babcia” i „dziadek” to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszej szkoły gościły swoje babcie oraz dziadków na uroczystości z tej okazji.  Klasy Ic, Ia i IIb zaprosiły swoich dziadków i babcie by uczcić ich święto.

          Dzieciaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Licznie przybyli babcie i dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta

      w specjalnie przygotowanych programach artystycznych.

      Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Później zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

          To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne wzruszenia, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków potwierdziły, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

     • BEZPIECZNE FERIE 2024

     • Za chwilę uczniowie rozpoczną upragnione ferie zimowe. Jednak, aby wszyscy bezpiecznie wrócili do szkoły, potrzebna jest znajomość zasad bezpieczeństwa oraz ich stosowanie na co dzień. W dniach 17-18 stycznia 2024 r. dzielnicowy, funkcjonariusz KPP w Kętrzynie mł.asp. Michał Anczewski spotykał się z uczniami wszystkich klas 1-3. Podczas zajęć z dziećmi przypomniał o zagrożeniach, które czyhają na nie podczas zabawy na śniegu i lodzie. Mówił, m.in., o tym, że: - zjeżdżanie na sankach, nartach ze wzniesień położnych w pobliżu akwenów lub dróg jest bardzo niebezpieczne, - wchodzenie i ślizgania się po lodzie naturalnych akwenów oraz ślizganie się na ulicach gdzie istnieje niebezpieczeństwo wpadnięcia pod nadjeżdżające pojazdy jest zabronione, - rzucanie zbitym śniegiem lub śnieżką z kamieniem w inne osoby może wyrządzić komuś krzywdę, - rzucanie śnieżkami w jadące samochody może przynieść tragiczne skutki. Śniegowa kula może wybić szybę lub przestraszyć kierowcę, który w następstwie może wykonać niewłaściwy manewr i spowodować wypadek. Funkcjonariusz podczas spotkań omówił, jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców. Informował dzieci o tym, że nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw czy wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych. Przypomniał dzieciom, aby podczas nieobecności rodziców w domu nikomu nie otwierały drzwi bez porozumienia się z rodzicami. Ferie zimowe to przede wszystkim czas radości, wolności i swawoli. Aby minęły one szczęśliwie i bez przykrych „niespodzianek” rodzice oraz opiekunowie muszą również zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci.

     • Dzień popcornu

     • 19 stycznia uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Popcornu.Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza od rana prażyli popcorn, aż pachniało w całej szkole!A jak popcorn, to i seans filmowy. Radosna Szkoła na II piętrze zamieniła się w kinową salę, do której zaproszeni zostali prawdziwi smakosze - nasi uczniowie.Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili.

     • Babcie w klasie

     • Styczeń to miesiąc, w którym szczególnie ciepło myślimy o naszych babciach i dziadkach. Uczniowie klasy II a zaprosili swoich dziadków do szkoły po to, by im poczytali w klasie. Odwiedzające swoich wnuków babcie spisały się na medal. Wybór książki należał do babci lub wnuka. Drugoklasiści wysłuchali opowieści, które były czytane z książek nierzadko należących do ich rodziców, gdy byli mali. To były bardzo cenne chwile, które może jeszcze bardziej zachęcą młodych uczniów do czytania. 17 stycznia klasę odwiedziła ostatnia zaproszona babcia. Uczniowie z dziecięcą szczerością zauważyli, że zabrakło im czytających dziadków. Ale to już plany na przyszły rok.

     • Przegląd Kolęd i Pastorałek

     • Wszyscy wiedzą o tym, że polskie kolędy i pastorałki są najpiękniejsze pod wzglądem treści i melodii. Stanowią one cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym.

      15 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbył się Przegląd  Kolęd i Pastorałek. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1-4.

        Biorąc pod uwagę dobór i oryginalność repertuaru, muzykalność, walory głosowe  oraz ogólny wyraz artystyczny, jury po burzliwych  obradach  przyznało :

       W kategorii klas I

      1 miejsce: Mateusz Kopczyński kl. I a

      2 miejsce: Zofia Matejek - Usarzewicz kl. I d

      3. miejsce: Aleksandra Gałkowska kl. I c

        W kategorii klas  II

      1. miejsce: Julia Minikowska kl. II b

      2.miejsce: Zuzanna Sienkiewicz kl. II d

      3.miejsce: Antoni Warmiński kl. II b

      W Kategorii klas III

      1.miejsce: Iga Baluta i Hanna Dunne

      W kategorii klas  IV

      1 miejsce: Karolina Dęby

      2. miejsce: Dorota Krumplewska

      Organizatorkami przeglądu były panie Katarzyna Ciborska, Agnieszka Cejmer i Ewa Lijka.

      Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

      Zapraszamy za rok.

     • Lekcja muzyczna

     • W dniu 8 stycznia odbyła się czwarta lekcja muzyczna w roku szkolnym 2023/2024. Tematem była „Wizyta u pana kompozytora”. Udział w występie wzięły klasy I a i I b w składzie: 4 dziewczynki i 6 chłopców.
      Uczniowie poznali nowe pojęcia: kompozytor, melodia, akompaniament i instrument: klarnet i tańce: oberek i kujawiak. Do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych: Hubert, Michał i Hania, która po dogrywce została zwyciężczynią. Natomiast Iga z klasy III a zajęła pierwsze miejsce, śpiewając piosenkę pt.: "Bum, Bum, Bum".

     • Laboratoria Przyszłości

     • #LaboratoriaPrzyszłości – to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnił w naszej szkole zajęcia lekcyjne i pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania. Od listopada prowadzone były zajęcia z wykorzystaniem klocków Lego Spike Prime oraz Lego Education BricQ. Lekcje z wykorzystaniem zestawu Lego Education SPIKE doskonalą zdolności twórcze, uczą rozwiązywania problemów, budowania skutecznych strategii, a także kształtują wiarę w siebie i współpracę w grupie.

      SPIKE Prime pomaga uczniom ćwiczyć podstawowe umiejętności STEAM potrzebne w codziennym życiu i na dalszych etapach nauki. Była to doskonała nauka i zabawa.

      #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
    • 89 751 81 71
    • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
     Poland
   • Logowanie

  • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Ewelina Marcinowska, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila:  sp5.iod@miastoketrzyn.pl
   nr tel.: +48 89 752 05 30