• Poczta walentynkowa

     • 14 lutego, w dniu świętego Walentego w naszej szkole Samorząd Uczniowski  zorganizował „pocztę walentynkową”. Była to przede wszystkim okazja do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie. Na korytarzach zrobiło się czerwono, gdyż uczniowie i pracownicy szkoły nałożyli ubrania w tym kolorze. Chętne osoby mogły wrzucać własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Szkolny listonosz w osobie przewodniczącej SU miał dużo pracy. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.

                  Tego dnia dużą popularnością cieszyła się pięknie wykonana „walentynkowa fotobudka” gdzie robiono pamiątkowe zdjęcia. Było to dzieło pana Andrzeja Graczyka, któremu serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                Samorząd Uczniowski

     • Klasowy Dzień Przyjaźni

     • Walentynki to dzień, który celebruje miłość i przyjaźń, a co może być lepszego niż spędzić ten szczególny dzień w szkole wśród przyjaciół? W klasie pierwszej uczniowie mieli okazję uczcić Dzień Przyjaźni w sposób wyjątkowy i niezapomniany. Głównym celem tego dnia było budowanie więzi między uczniami oraz promowanie współpracy i wzajemnej życzliwości. Dlatego też, w ramach świętowania Dnia Przyjaźni, były różnorodne aktywności, które miały na celu integrację i zabawę. Pierwszą częścią dnia było wręczanie walentynek i prezentów. Uczniowie przygotowali wcześniej własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami dla swoich kolegów i koleżanek. Były to nie tylko słowa, ale także rysunki i kolorowe ozdoby, które wywoływały uśmiech na twarzach wszystkich obecnych. Następnie przyszedł czas na gry i zabawy. Nie zabrakło również czasu na chwilę refleksji na temat znaczenia przyjaźni. Cały dzień przepełniony był radością, śmiechem i wzajemną życzliwością. Dla uczniów klasy pierwszej był to niezapomniany czas, który wzmocnił więzi między nimi i sprawił, że poczuli się jeszcze bardziej zintegrowani jako grupa.

     • Podsumowanie I półrocza

     • 14 lutego, w walentynkowych nastrojach, podsumowaliśmy I półrocze roku szkolnego 2023/2024. Dyrektor szkoły p. Bożena Mickiewicz przedstawiła garść statystyk, wręczyła też stypendia uczniom za osiągnięcia w nauce i sporcie. Atmosferę święta zakochanych dało się wyczuć również w holu przy sekretariacie – nauczyciel świetlicy p. Andrzej Graczyk przygotował okolicznościową fotobudkę, w której każdy chętny mógł sobie zrobić zdjęcie.

     • Czym skorupka za młodu nasiąknie...

     • Dziś odbyła się wyjątkowa wizyta w klasie 1a. Pani Elżbieta, mama naszej uczennicy, farmaceutka z lokalnej apteki, odwiedziła naszą szkołę, przynosząc ze sobą nie tylko ciekawe gadżety, ale także fascynującą wiedzę na temat swojej pracy. Była to doskonała okazja dla dzieci, by zapoznać się z tajnikami zawodu farmaceuty. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazując, jak ważne jest dokładne odmierzanie i pakowanie leków, aby zapewnić pacjentom bezpieczną terapię. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wiele pracy i precyzji wymaga zawód farmaceuty.Jednym z najciekawszych momentów spotkania było omówienie tego, co robić ze starymi, przeterminowanymi lekami. Pani wyjaśniła, dlaczego nie wolno ich wyrzucać do kosza czy zlewu, aby nie zanieczyścić środowiska naturalnego. Zamiast tego, należy je odpowiednio zutylizować w specjalnych punktach zbierania odpadów farmaceutycznych. To ważna lekcja ekologii dla nas wszystkich.Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę! Dzieci przystąpiły do przygotowania zdrowej mikstury. Wykorzystując różnorodne składniki, takie jak miód, cytryna, cebula, czosnek stworzyły smaczną i odżywczą miksturę, która ma wspomagać odporność i dbać o zdrowie. To było nie tylko fascynujące doświadczenie, ale także nauka o zdrowym odżywianiu i korzyściach płynących z naturalnych produktów.Wizyta farmaceuty w naszej szkole była nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca. Dzieci miały okazję poznać pracę farmaceuty od podszewki, zrozumieć jej znaczenie dla społeczeństwa oraz zdobyć praktyczną wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Mam nadzieję, że kolejne spotkania z przedstawicielami różnych zawodów będą równie pouczające i pełne wrażeń!Dziękuję Pani Elżbiecie za poświęcony czas.

     • Dyskoteka

     • W czwartek 08.02.2024r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla klas IV – VIII. Uczniowie tańczyli do muzyki przygotowanej przez pana Sebastiana. Zabawa trwała 2 godziny. Spaliliśmy kalorie, śmialiśmy się, łączyła nas wspólna zabawa i pląsy. Natasza -  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego -  była wodzirejem. Blask kolorowych świateł cieszył.

                  Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za pomoc w pilnowaniu bezpieczeństwa.         

                                                                                        Samorząd Uczniowski

     • Wycieczka do Olsztyna

     • W sobotę 10 lutego członkowie i sympatycy SKKT uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna, której główna atrakcją był pobyt na basenie Aquasfera. Wyjazd został zorganizowany w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego korzystania z komputera czy telefonu.
         Wycieczka na basen była świetna zabawą, sposobem na  integrację oraz umożliwiała wykazanie się umiejętnością pływania. Basen, jacuzzi i zjeżdżalnia to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wycieczki.
          Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Po dwugodzinnej zabawie w wodzie, przyszedł czas na posiłek w restauracji McDonald’s.
         Pełni wrażeń i emocji oraz z obietnicą uczestniczenia w kolejnych wyjazdach, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Kętrzyna.

                      Bartosz Machniewski, Andrzej Graczyk

     • Kętrzyńska Szachowa Liga Szkolna

     • 10 lutego odbyła się pierwsza w tym roku Kętrzyńska Szachowa Liga Szkolna. Do szachownic zasiadło 55 graczy z Kętrzyna i okolic. Naszą szkołę reprezentowało 17 zawodników. Wyniki prezentują się następująco:Liga I1 miejsce – Paweł Marcinkiewicz4 miejsce- Karolina Gawerska6 miejsce- Szymon Dunalski11 miejsce- Jakub Dubel16 miejsce- Oliwier JackiewiczLiga II3 miejsce- Tymoteusz Iwaniuk9 miejsce- Jan Kłos12 miejsce- Borys BarnaLiga III1 miejsce – Hubert Bierżyński3 miejsce- Tymon Chimik9 miejsce- Zofia Zalewska10 miejsce- Michał Arminajtis11 miejsce- Julia Grajewska12 miejsce- Jakub Kowalski13 miejsce- Mateusz Kopczyński16 miejsce- Michał Rutkowski20 miejsce- Szymon MitrosForma i determinacja naszych graczy zachwyca. Każdy daje z siebie wszystko i walczy do końca. Przed nami rok pełen nowych wyzwań i trudnych pojedynków. Trzymajcie kciuki!Ewelina Chałkowska- Dwulat

     • Dzień pizzy

     • Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie. Uwielbiają ją zarówno dzieci, jak i dorośli. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy, który przypada 9 lutego, klasa 1 d wybrała się na warsztaty kulinarne do Restauracji i Kręgielni City Club,  podpatrzeć, jak taką smaczną pizzę zrobić.

      Podczas zajęć uczniowie poznali krótką historię pizzy, dowiedzieli się, z jakiego kraju pochodzi oraz poznali składniki, które są niezbędne do jej wykonania. Uczniowie w parach przygotowywali swoją pizzę, sami wybierali składniki, które miały się na niej znaleźć.  A gdy już wszystko było gotowe, każda pizza powędrowała do pieca.

      Po upieczeniu wszyscy mogli spróbować swoich wypieków.  To był najbardziej wyczekiwany punkt tego dnia.

     • Lekcja muzyczna

     • 7 lutego odbyła się kolejna lekcja muzyczna. Tym razem swój debiut mieli uczniowie klasy 1 c i 1 d. Dzieci demonstrowały grę na skrzypcach i flecie.

      W konkursie wiedzy o muzyce najlepsza okazała się Weronika Zyborowicz z klasy 1 d, która odpowiedziała na wszystkie pytania.

      Rozstrzygnięty został również konkurs śpiewu. Uczniowie klas drugich zaśpiewali bardzo trudną piosenkę ,,Bum, bum, bum’’. Zwyciężczynią została uczennica klasy 2 c Julita Lutarewicz, drugie miejsce zajęła Zuzanna Sienkiewicz z klasy 2 d, a trzecie Aleksander Zalewski z klasy 2 a. 

     • Kreatywny tłusty czwartek

     • Tłusty Czwartek był niezwykłym dniem w naszej szkole.Tradycyjne święto karnawałowe zostało połączone z aktywnościami kreatywnymi, które miały na celu rozwijanie umiejętności myślenia twórczego i współpracy. Dzieci z uśmiechem przybyły do szkoły na dzień pełen zabawy i smakołyków. Nauczyciele postanowili wykorzystać atmosferę radosnego świętowania, aby wprowadzić elementy edukacyjne i rozwijające.Uczniowie zostali podzieleni na grupy, aby rozwiązywać zadania kreatywne. Po zadaniach nadszedł czas na tradycyjne pączki. Z wielkim smakiem wszystkie zniknęły z talerzy.

      Pączki ufundowała Rada Rodziców i rodzice z klasy.

     • Tanecznym krokiem w nowy semestr

     • Karnawał to czas magii, kolorów i niekończącej się radości. Dla najmłodszych jest to okazja do przebrania się w wymarzone postacie, tańca do ulubionej muzyki. Aby uczynić ten dzień wyjątkowym tuż przed feriami zorganizowaliśmy bal karnawałowy z animatorami, gdzie każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy bohater karnawałowej krainy. Przygotowania do balu karnawałowego rozpoczęły się już wcześniej. Sala została przystrojona kolorowymi girlandami i balonami w różnych kształtach. O resztę zadbała Taka Impreza. Nasi doświadczeni animatorzy stali się kluczem do udanej zabawy. Przygotowali pełną gamę karnawałowych gier i konkursów. Od tańców w rytm ulubionych utworów, po zabawy z kulami śnieżnymi. Bal Karnawałowy z animatorami to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło dzieciom na swobodne wyrażenie siebie, rozwijanie zdolności artystycznych oraz integrowanie się z rówieśnikami. W naszym magicznym świecie karnawałowej przygody, każde dziecko poczuło się wyjątkowo i przeżyło niezapomniane chwile radości.

     • Dzień Babci i Dziadka

     • „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

      Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

       

          „Babcia” i „dziadek” to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszej szkoły gościły swoje babcie oraz dziadków na uroczystości z tej okazji.  Klasy Ic, Ia i IIb zaprosiły swoich dziadków i babcie by uczcić ich święto.

          Dzieciaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Licznie przybyli babcie i dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta

      w specjalnie przygotowanych programach artystycznych.

      Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Później zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

          To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne wzruszenia, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków potwierdziły, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12 Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: :  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel.: 504 976 690