• Udany występ na początek sezonu!

     • 14.11.2021r. w Kętrzynie nastąpiła inauguracja ligi wojewódzkiej W-MOZPR dziewcząt grupa starsza rocznik 2009 i mł. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy " ZRYW" Kętrzyn.

      Wyniki zawodów zespołu z Kętrzyna:

      UKS ZRYW Kętrzyn - TRUSO ELBLĄG 19:18 (10:11)

      UKS ZRYW Kętrzyn - UKS JAĆWINGOWIE GOŁDAP 23:12 (15:8)

      UKS JAĆWINGOWIE GOŁDAP - TRUSO ELBLĄG 33:18 ( 20:6)

       

      Daniel Wróbel

     • Akademia Krokieta i Lamy - wrzesień, październik

     • Dzieci mają naturalną skłonność do ruchu. To ich sposób wyrażania siebie i odkrywania świata, dlatego w Akademii Krokieta i Lamy traktujemy ruch jako nieodłączny element zabawy i nauki.Przygody z Krokietem i Lamą to nauka przez zabawę. 

      Zobaczcie jak ćwiczyły klasy 1-3 we wrześniu i październiku!

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". W szkole przygotowano również okolicznościową wystawę.

     • Kętrzyńska "Piątka" z awansem

     • 9 listopada w hali MOSiR przy ulicy Kazimierza Wielkiego 12 a odbył się rejonowy turniej eliminacyjny W-MSZS w piłce ręcznej dziewcząt rocznika 2009 i młodsze. W zawodach rywalizowały piłkarki ręczne z SP 1 Bartoszyce, ZSP Reszel oraz SP 5 Kętrzyn. Stawką był awans do półfinału mistrzostw województwa. Najlepsze tego dnia były szczypiornistki z Bartoszyc. Drugie miejsce przypadło dziewczętom z Kętrzyna, a trzecie drużynie z Reszla. Dwa pierwsze zespoły uzyskały awans do fazy półfinałowej. Gratulacje dla wszystkich drużyn. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.

      Skład zespołu SP 5 Kętrzyn: Amelia Nałysnyk, Maja Bagińska, Aurelia Poniatowska, Joanna Jurkian, Amelia Sajkowska, Weronika Kieszek, Kornelia Markowska, Emilia Mańkowska, Zuzanna Wróbel, Lena Sztejter.

      Trener Daniel Wróbel

     • Sobotniki

     • Listopad nie taki straszny jak go malują. W pierwszą sobotę miesiąca odbyło się kolejne spotkanie stowarzyszenia. Tym razem swoje zajęcia rozpoczęliśmy od karaoke. Wszyscy razem śpiewaliśmy znane piosenki. Następnie w znakomitych nastrojach przygotowaliśmy drugie śniadanie. Po sytym posiłku przyszedł czas na  ćwiczenia taneczno ruchowe. Pod czujnym okiem instruktora dzieci  poprawiały swoją kondycję i spalały dodatkowe kalorie. A to wszystko dzięki pani Dagmarze, która zaraża pozytywną energią i zachęca do regularnego aerobiku. Nie obyło się bez zabaw, w których to twórcami były dzieci. Pomimo niesprzyjającej pogody z uśmiechem na ustach rozeszliśmy się do swoich domów. Do zobaczenia niebawem.

      Projekt sfinansowany z dotacji Starostwa Powiatowego w Kętrzynie.

                                                                       Opiekunowie stowarzyszenia

     • Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego "Dbamy o nasze wody, bo to skarb przyrody"

     • KONKURS EKOLOGICZNY

      „Dbajmy o nasze wody, bo to skarb przyrody”

      realizowany w ramach projektu pn. „Ochrona i zrównoważone wykorzystywanie wodnych obiektów rekreacyjnych w miastach przygranicznych w Kętrzynie i w Kaliningradzie”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja

      rozstrzygnięty!

       

      Uczniowie wykazali się kreatywnością i zrozumieniem ważnego tematu jakim jest ochrona środowiska, głównie zbiorników wodnych.

      Prace charakteryzowały się dużą różnorodnością i oryginalnością.

       

      Na konkurs wpłynęło łącznie 71 prac w trzech kategoriach wiekowych tj.:

      - klasy I -V (rysunek)

      - klasy VI -VIII (plakat)

      - szkoły ponadpodstawowe (praca w formie prezentacji multimedialnej lub filmu).


      Z przyjemnością informuję, że wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac znalazły się uczennice z naszej szkoły:

       

      W kategorii klasa I-V:

       

      Wyróżnienia:
       

      ZUZANNA PAKOSZ  – klasa V C 

      JULIA WYSOCKA – klasa V C 

       

      W kategorii klasa VI-VIII:

       

      III MIEJSCEGABRIELA KOTULSKA – klasa VII C

       

      Wyróżnienie:


      AGATA TRAFALSKA – klasa VII C 

       

      Dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie ekologicznym.

      Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratuluję.

       

       

      Dorota Arszułowicz

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • Klasa 2c otrzymała telegram, że okrutna Czarnownica Bambaryca pomieszała strony w książkach i pogubiła postaci z bajek. Aby je uratować i uszczęśliwić, musieliśmy otworzyć magiczną skrzynię oplątaną łańcuchem. Żeby ją otworzyć, trzeba było rozwiązać zadania ukryte w balonach.

      W niektórych zadaniach schowane były zdrapki z magiczną cyfrą.Tylko dobrze ułożony kod był kluczem do otwarcia walizki.Zmagaliśmy się z bajkowym kodowaniem, zadaniami prawda/ fałsz, przebieraniem fasoli i kaszy, oglądaniem bajek naszych rodziców, milionerami.Na szczęście udało się wydrapać właściwy kod. Bajkowe postaci zostały uszczęśliwione. Punktem kulminacyjnym było rozbicie piniaty.W cukierkowy nastroju i włosach w konfetti zakończyliśmy ten wspaniały dzień.....ach zapomnielibyśmy dodać, odwiedził nas Ciastek, ponoć mieszka w szafie szkolnej biblioteki.... musimy to sprawdzić.

      Katarzyna Ciborska

     • Uczniowie listy piszą

     • „Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie…” Jak co roku o tej porze, uczniowie naszej szkoły piszą listy i pozdrowienia do dzieci przebywających w szpitalach. Jest to akcja, która ma na celu wsparcie psychiczne małych pacjentów, uwrażliwia na los innych, uczy empatii i bezinteresownej pomocy. Pokazuje, że gdzieś obok nas są osoby samotne, skazane na pobyt w czterech ścianach. Jest to także okazja do zawarcia nowych znajomości, a może nawet przyjaźni. Listy zostaną dostarczone do szpitala wraz z upominkami mikołajkowymi. Akcja została przeprowadzona przez Szkolny Klub Wolontariusza, przy pomocy pani Joanny Zapaśnik i Izabeli Moldy.

     • Podsumowanie akcji

     • Zbiórka karmy dla Schroniska w Pudwągach została zakończona. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na apel i przyłączyło się do akcji. Szkolny Klub Wolontariusza dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Mamy nadzieję, że dzielenie się dobrem wejdzie nam w nawyk.

     • Zapraszamy do kibicowania

     • 14.11.2021 r. w hali MOSiR, ul. Kazimierza Wielkiego 12, rusza Warmińsko-Mazurska Liga Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2009 i mł. Przyjdź i zobacz mecze naszej reprezentacji. Wesprzyj zespół dopingiem. Do zobaczenia w hali.

      Harmonogram gier:

      1 KOLEJKA 14 XI 2021 r.

      Mecz 1 UKS Zryw Kętrzyn - MKS Truso Elbląg godz.10:05

      Mecz 2 UKS Jaćwingowie Gołdap - KPR Elbląg godz. 10:55

      Mecz 3 Jaćwingowie Gołdap - MKS Truso Elbląg godz. 11:35

      Mecz 4 UKS Zryw Kętrzyn - KPR Elbląg godz. 12:25 pauzują UKS Jedynka Bartoszyce, KS Play Ostróda

     • Memory master

     • 28 października w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs języka angielskiego "Memory master". Do zmagań leksykalnych zgłosiły się 32 osoby z klas IV-VIII. W połowie grudnia poznamy wyniki konkursu. Wszystkim biorącym udział życzymy tytułu laureata.

                                                                                                      Monika Borkowska-Lech

     • Dni pamięci

     • Uroczystość Wszystkich Świętych to dzień, który skłania nas do głębokiej refleksji nad sensem życia i przemijania. W tym dniu pamiętamy o naszych bliskich, których już nie ma wśród nas, odwiedzamy groby, zapalamy symboliczne światełko. Wolontariusze wraz z uczniami należącymi do Samorządu Uczniowskiego postanowili odwiedzić zaniedbane i zapomniane groby, zapalić światełko dla tych, o których nikt już nie pamięta.

     • Lekcja muzyczna

     • W środę 27 października klasy I-III wzięły udział w kolejnej lekcji muzycznej pt. „Smyczkowe opowieści”. Poznały budowę skrzypiec i wiolonczeli. Nauczyły się co oznaczają słowa: solo, duet, trio. Wysłuchały opowieści o Janku, który był bardzo biedny, ale pięknie grał na skrzypcach. Gdy wyruszył w świat, spotkał różne postaci: kosmitów, dziewczynkę, karczmarza, pianistę. Założył zespół muzyczny. Dawał koncerty i … już nie był biedny. Ciekawa fabuła, piękne stroje i wspaniała gra aktorów z klas II sprawiła, że lekcja minęła bardzo szybko. Spotkanie zakończył test wiadomości. Wszyscy pytani uzyskali tyle samo punktów. Potrzebna była dogrywka, a nawet dwie. W końcu zwyciężył przedstawiciel klasy II a Hubert Wieliczko. Gratulujemy!

                                                                                                                                                          Krystyna Szulc

     • Scary pumpkin

     • W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Scary pumpkin”. Uczniowie klas 1 – 3 wykonali prace plastyczne, które przedstawiały dynie w przerażającym wydaniu.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce – Hubert Wyskiel, uczeń klasy 3b

      II miejsce – Kaja Pawłowska, uczennica klasy 1a

      III miejsce – Hanna Wyskiel, uczennica klasy 1b

      Wyróżnienia zdobyli:

      Paweł Krehein, uczeń klasy 3b

      Maja Żądełek, uczennica klasy 3c

      Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, serdecznie dziękuję za wkład i piękne prace, a zwycięzcom składam serdeczne gratulacje!

      Agnieszka Gałęzowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • sp5@pro.onet.pl
   • zsketrzyn.inf@gmail.com
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pani Monika Zygmunt - Jakuć, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iodsp5@miastoketrzyn.pl.