• Wręczenie nagród laureatom miejskich konkursów

     • 11 października w kinie "Gwiazda" wręczono nagrody laureatom miejskich konkursów literackich.

      W konkursie wiedzy o życiu i twórczości Cypriana Kamila Norwida wyróżnienia otrzymały Izabela Zborowska i Agnieszka Domurad.

      W konkursie recytatorskim poezji Norwida wyróżnienia przypadły Marcelinie Wernickiej, Oliwii Obolewicz i Antoniemu Jowsa.

      W konkursie ortograficznym I miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli Antoni Jowsa i Katarzyna Deszczyńska, a III miejsca: Maria Bereda, Weronika Kowalewska i Natasza Staruk.

      Nagrody naszym uczniom wręczył zastępca burmistrza p. Maciej Wróbel.

     • Sukcesy piłkarskie

     • Ostatnie dni obfitowały w turnieje piłki nożnej z udziałej uczniów naszej szkoły.

      1 października chłopcy z rocznika 2007 zajęli II miejsce i awansowali do półfinałów województwa turnieju "Moje Boisko Orlik 2012".

      5 października ich młodsi koledzy z rocznika 2009 zajęli III miejsce w finale powiatowym  zorganizowanym przez Szkolny Związek Sportowy.

      Dzień później piłkarze z rocznika 2007 w tym samym turnieju zajęli I miejsce i awansowali do finałów rejonowych.

      6 października chłopcy z rocznika 2007 zajęli III miejsce w półfinale województwa turnieju "Moje Boisko Orlik 2012", tym samym zajmując miejsca 5-6 w województwie. Dwóch piłkarzy z klasy VIII b: Szymon Przytuła i Adam Warno zostali powołani do kadry województwa. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za rozwój ich karier!

       

      trener Andrzej Narwojsz

     • ŚWIĘTO DRZEWA W NASZEJ SZKOLE

     • Pomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy to święto 10 października. To okazja do przekazania uczniom wiedzy dotyczącej niezwykłej roli, jaką odgrywają drzewa w przyrodzie.

      W tym roku uczniowie klasy III a podczas lekcji bibliotecznej dowiedzieli się, że drzewa są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen oraz dostarczają cenny surowiec. Wykonywali piękne prace plastyczne „Jesienne drzewo”.Na zakończeniezajęćcała klasa, ze zgromadzonych darów jesieni (liści, kasztanów, żołędzi, gałęzi, szyszek, owoców), stworzyła obraz drzewa.

      Zajęcia odbywały się w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” do którego przystąpiła Nasza Szkoła.

     • VII edycja Paraolimpiady

     • 7 października w kętrzyńskiej hali MOSiR odbyła się VII edycja Paraolimpiady pod hasłem ,,Sport to siła, to jest  moc. Razem bądźmy więc co rok”. Organizatorem był kętrzyński Warsztat Terapii Zajęciowej.

      13 drużyn - 198 zawodników, zmierzyło się w konkurencjach sportowych tj.: rzut piłką lekarską, rzuty osobiste do kosza, rzuty woreczkiem do obręczy, warcaby, slalom z piłką, dart, boccia. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów, którzy dzielnie rywalizowali z dużo starszymi uczestnikami. Najważniejszy tego dnia był uśmiech i dobra zabawa. Każdy był zwycięzcą, bez względu na wynik.

      Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a drużyna puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową. Po sportowych zmaganiach organizator zadbał o poczęstunek, który pozwolił zregenerować utracone siły.

       

      Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, a kibicom za gorący doping.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok

       

       Ze sportowym pozdrowieniem opiekunowie: Aneta Machniewska, Natalia Mackiewicz, Bartosz Machniewski

     • SP 5 Kętrzyn zdobywa tytuł vicemistrzyń województwa warmińsko-mazurskiego

     • 07.10.2021 w Nidzicy odbył się finał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt (igrzyska dzieci, rocznik 2009 i mł. "Moje Boisko Orlik 2012"). Udział w finale wojewódzkim zagwarantowały sobie zespoły z Kętrzyna, Bartoszyc, Reszla, Ostródy i Nidzicy. System rozgrywek to "każdy z każdym" 2x7 minut gry.

      Wyniki zawodów zespołu z Kętrzyna: Kętrzyn-Bartoszyce 4:9 Kętrzyn-Nidzica 11:2 Kętrzyn-Ostróda 8:2 Kętrzyn-Reszel 6:3 Bilans zawodów to jedna porażka i 3 zwycięstwa, które złożyły się na sukces sportowy naszej reprezentacji szkoły. Warto wspomnieć, że po trudnym okresie izolacji w domach z powodu COVID-19 udało nam się odbudować zespół motorycznie i mentalnie. Jako trener zdaję sobie sprawę, że jeszcze dużo pracy przed zespołem w rozpoczętym nowym "trudnym" roku szkolnym 2021/2022. Mam nadzieję, że sukces ten jeszcze bardziej zmotywuje dziewczęta do ciężkiej pracy na treningu i zmotywuje wszystkich do wspólnego podnoszenia umiejętności gry w piłkę ręczną. Dziś świętujemy zdobycie srebrnych medali.  Gratulacje dziewczyny!

       

      Klasyfikacja końcowa: 1. SP Bartoszyce 2. SP 5 Kętrzyn 3. SP Ostróda 4. ZSP Reszel 5. SP Nidzica

       

      Daniel Wróbel

     • Wylosuj książkę na jesienne wieczory!

     • Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do wspólnej zabawy.

      Jesień to doskonała pora na nadrobienie czytelniczych zaległości. Przyjdź do biblioteki i wylosuj książkę na jesienne wieczory.  W czytelni  przygotowany został kącik z propozycjami w trzech kategoriach wiekowych: 1-3, 4-6 i 7-8.

      „Czytanie to wyzwanie- podejmij je!”

      Akcja trwa do wyczerpania zapasów.

     • Konkurs biblioteczny

     • REKLAMA / LOGO-Regulamin Konkursu 

      Cele konkursu:

      • promocja czytelnictwa;
      • rozbudzanie wyobraźni;
      • rozwijanie artystycznych zainteresowań uczniów;
      • popularyzowanie zbiorów bibliotecznych;

       

      Przebieg konkursu:

      • w konkursie biorą udział uczniowie klas I-III i  IV - VIII
      • uczestnik konkursu zobowiązany jest stworzyć  reklamę lub logo biblioteki w dowolnej formie. Może to być plakat, zdjęcie, wiersz, filmik.
      • ceniane będą: oryginalna forma prezentacji, właściwy dobór słownictwa, pomysłowość, oryginalność koncepcji, estetyka wykonania, samodzielność wykonania pracy.
      • na prace czekamy d 22 października
      • miejsce ddawania prac: biblioteka szkolna lub email: bibliotekasp5@poczta.onet.pl
      • rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 października
     • #sadziMY 2021

     •     1 października SKKT przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji sadziMY, organizowanej po to, żeby jednoczyć  wszystkich wokół przyrody, która jest naszym dobrem narodowym wymagającym ochrony i pielęgnacji.
           Sadzonki przygotowane przez Nadleśnictwo Srokowo zostały przeznaczone w tym roku do nasadzeń na terenie działek, ogrodów, itp.  W ten sposób przyczyniliśmy się do zwiększenia ilości drzew, które zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, dają schronienie ptakom, wpływają korzystnie na klimat i nasze samopoczucie.

                                                                                   Opiekunowie SKKT:

                                                   Bartosz Machniewski i Andrzej Graczyk

     • Spotkanie z muzyką najmłodszych uczniów naszej szkoły

     • 30 września odbył się  pierwszy w tym roku szkolnym koncert filharmonii. Uczniowie klas I – III wspólnie z wychowawczyniami udali się do małej hali, aby posłuchać wartościowej muzyki.

      Dzieci miały okazję wzbogacić swoje słowniczki nowymi pojęciami, takimi jak klarnet, saksofon,  bęben mały i szczelinowy.

      W role aktorów występujących na scenie wcielili się uczniowie klas trzecich.

      W konkursie wiedzy muzycznej zwyciężyła Wiktoria Gałkowska z klasy 3a, drugie miejsce zajął Sambor Rymsza z klasy 3c, a trzecie miejsce- Justyna Florczyk z klasy 3b.

      Zabawa była przednia, kolejne spotkanie z muzyką już za miesiąc.

       

                                                                                 Ewelina Chałkowska- Dwulat

     • Światowy Dzień Uśmiechu

     •  

      1 października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Zachęcamy do obdarowania uśmiechem w tym dniu jak największej ilości osób. "Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech". To radosne święto obchodzone jest od 1999 roku w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

       

      ŚMIECH TO ZDROWIE – 8 powodów do częstego śmiechu:

      1. Śmiech sprawia, że dotleniasz organizm.
      2. Śmiech zwiększa odporność.
      3. Śmiech rozładowuje stres.
      4. Śmiech poprawia nastrój.
      5. Śmiech upiększa.
      6. Śmiech dodaje energii.
      7. Śmiech uaktywnia mięśnie.
      8. Śmiechem wzbudzasz sympatię.

       

      ŚMIECH W LICZBACH:

      • Minuta śmiechu to tyle, co 45 minut relaksu przy ulubionej muzyce.
      • Śmiech do łez, to 20 spalonych kalorii.
      • Radość z dobrego dowcipu jest warta 3 minuty aerobiku.
      • Podczas śmiechu krew dotlenia komórki  nawet 5 razy szybciej.
      • Śmiejąc się, nabieramy 3 razy więcej powietrza niż zazwyczaj.

       

      Wysyłam Ci uśmiech:) Podaj go dalej:) Bo to co wysyłasz, zawsze dostajesz:)

       

      Szkolne Koło Wolontariusza

     • XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • 1 października nasza szkoła już po raz kolejny obchodziła święto tabliczki mnożenia. Była to XI edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

      Przygotowania do tego dnia trwały już wcześniej. Chętni uczniowie wykonali plakaty związane z tabliczką mnożenia, a podczas lekcji matematyki przypominali sobie tabliczkę mnożenia często poprzez zabawy i różnego rodzaju ciekawe zadania.

      Momentem kulminacyjnym był dzień przeprowadzania egzaminów. Odbył się on pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Nastąpiła więc zamiana ról – dzieci stały są egzaminatorami. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji i wyciągał z koszyka los egzaminacyjny. Na jednym losie było pięć pytań z tabliczki mnożenia. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na wszystkie pytania – otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz symboliczną legitymację.

      Tego dnia również podczas lekcji matematyki, uczniowie otrzymali karty pracy z zadaniami, krzyżówkami i rebusami związanymi z tabliczką mnożenia. Na podstawie, których można było wyłonić klasowych mistrzów tabliczki mnożenia.

       Z tabliczką mnożenia spotykamy się na co dzień. Warto więc trenować nie tylko od święta. Trening czyni Mistrza!

       

      Miłego mnożenia !

      Nauczyciele matematyki

     • Słodki kiermasz

     • 1 października odbył się kiermasz „kubeczkowych słodkości”, który został przygotowany przez Szkolny Klub Wolontariusza.

      Wszystkie pyszności zostały sprzedane, za co należą się wielkie i gorące podziękowania wszystkim uczniom. Cieszymy się, że udało nam się zorganizować kiermasz charytatywny, ponieważ akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że poprzez udział w takich akcjach uczymy młodych ludzi postawy pomagania słabszym, chorym i potrzebującym.

     • Sztafety lekkoatletyczne - klasy VII-VIII

     • 29 września na Stadionie Miejskim odbyły się sztafety lekkoatletyczne dla uczniów klas VII i VIII kętrzyńskich szkół podstawowych. Naszym reprezentantom dopisywało zmienne szczęście - ósmoklasiści zajęli I, zaś sódmoklasiści IV miejsce.

     • Jubileuszowy Miejski Konkurs Ortograficzny

     • 30 września odbył się XXX Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III-VIII. Wśród laureatów ortograficznych i interpunkcyjnych zmagań nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Oto oni:

      Klasy III 

      III miejsce - Maria Bereda, klasa III a

      Klasy V 

      III miejsce - Weronika Kowalewska, klasa V a

      Klasy VI

      III miejsce - Natasza Staruk, klasa VI a

      Klasy VII

      I miejsce - Katarzyna Deszczyńska, klasa VII a

      Klasy VIII 

      I miejsce - Antoni Jowsa, klasa VIII a

       

      Serdecznie gratulujemy! O terminie wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni przez swoich nauczycieli.

     • Dzień Chłopaka

     • ,,Daję Ci dzisiaj swoje życzenia,

      niech się Twe życie, na lepsze zmienia,

      wielu przyjaciół, mnóstwo miłości,

      ludzkiej przyjaźni i życzliwości"

      30 września w Polsce obchodzimy Dzień Chłopaka. Warto pamiętać o panach - zarówno tych młodszych, jak i starszych. Czego można życzyć z okazji Dnia Chłopaka?

      Zobaczcie sami w przygotowanej relacji.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 30.09 w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzieci uczęszczające do świetlicy wysłuchały bajki o Franklinie, którą przeczytały starsze koleżanki z klasy 7B.  Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.

      Zachęcamy rodziców do czytania swoim dzieciom codziennie, co najmniej przez 10 minut.Głośne czytanie dzieciom stymuluje rozwój mowy oraz wzbogacaja zakres słów. Książki skłaniają do samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków i analizowania. W późniejszym okresie dziecko łatwiej uczy się czyta. Istotne jest także budowanie silnej więzi z rodzicem – dziecko, któremu mama czy tata czyta bajkę, przytulając go i poświęcając mu swój czas, czuje się bezpieczne, ważne i kochane.

     • Badanie kompetencji uczniów rozpoczynających naukę w klasie czwartej.

     • 28 września w małej hali dzieci z klas czwartych napisały test będący badaniem kompetencji uczniów rozpoczynających naukę na II etapie edukacyjnym. Zmagały się z zagadnieniami polonistycznymi oraz matematycznymi. W środę czeka je jeszcze test z języka angielskiego. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • sp5@pro.onet.pl
   • zsketrzyn.inf@gmail.com
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pani Monika Zygmunt - Jakuć, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iodsp5@miastoketrzyn.pl.