• BEZPIECZNE FERIE 2024

     • Za chwilę uczniowie rozpoczną upragnione ferie zimowe. Jednak, aby wszyscy bezpiecznie wrócili do szkoły, potrzebna jest znajomość zasad bezpieczeństwa oraz ich stosowanie na co dzień. W dniach 17-18 stycznia 2024 r. dzielnicowy, funkcjonariusz KPP w Kętrzynie mł.asp. Michał Anczewski spotykał się z uczniami wszystkich klas 1-3. Podczas zajęć z dziećmi przypomniał o zagrożeniach, które czyhają na nie podczas zabawy na śniegu i lodzie. Mówił, m.in., o tym, że: - zjeżdżanie na sankach, nartach ze wzniesień położnych w pobliżu akwenów lub dróg jest bardzo niebezpieczne, - wchodzenie i ślizgania się po lodzie naturalnych akwenów oraz ślizganie się na ulicach gdzie istnieje niebezpieczeństwo wpadnięcia pod nadjeżdżające pojazdy jest zabronione, - rzucanie zbitym śniegiem lub śnieżką z kamieniem w inne osoby może wyrządzić komuś krzywdę, - rzucanie śnieżkami w jadące samochody może przynieść tragiczne skutki. Śniegowa kula może wybić szybę lub przestraszyć kierowcę, który w następstwie może wykonać niewłaściwy manewr i spowodować wypadek. Funkcjonariusz podczas spotkań omówił, jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców. Informował dzieci o tym, że nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw czy wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych. Przypomniał dzieciom, aby podczas nieobecności rodziców w domu nikomu nie otwierały drzwi bez porozumienia się z rodzicami. Ferie zimowe to przede wszystkim czas radości, wolności i swawoli. Aby minęły one szczęśliwie i bez przykrych „niespodzianek” rodzice oraz opiekunowie muszą również zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci.

     • Dzień popcornu

     • 19 stycznia uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Popcornu.Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza od rana prażyli popcorn, aż pachniało w całej szkole!A jak popcorn, to i seans filmowy. Radosna Szkoła na II piętrze zamieniła się w kinową salę, do której zaproszeni zostali prawdziwi smakosze - nasi uczniowie.Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili.

     • Babcie w klasie

     • Styczeń to miesiąc, w którym szczególnie ciepło myślimy o naszych babciach i dziadkach. Uczniowie klasy II a zaprosili swoich dziadków do szkoły po to, by im poczytali w klasie. Odwiedzające swoich wnuków babcie spisały się na medal. Wybór książki należał do babci lub wnuka. Drugoklasiści wysłuchali opowieści, które były czytane z książek nierzadko należących do ich rodziców, gdy byli mali. To były bardzo cenne chwile, które może jeszcze bardziej zachęcą młodych uczniów do czytania. 17 stycznia klasę odwiedziła ostatnia zaproszona babcia. Uczniowie z dziecięcą szczerością zauważyli, że zabrakło im czytających dziadków. Ale to już plany na przyszły rok.

     • Przegląd Kolęd i Pastorałek

     • Wszyscy wiedzą o tym, że polskie kolędy i pastorałki są najpiękniejsze pod wzglądem treści i melodii. Stanowią one cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym.

      15 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbył się Przegląd  Kolęd i Pastorałek. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1-4.

        Biorąc pod uwagę dobór i oryginalność repertuaru, muzykalność, walory głosowe  oraz ogólny wyraz artystyczny, jury po burzliwych  obradach  przyznało :

       W kategorii klas I

      1 miejsce: Mateusz Kopczyński kl. I a

      2 miejsce: Zofia Matejek - Usarzewicz kl. I d

      3. miejsce: Aleksandra Gałkowska kl. I c

        W kategorii klas  II

      1. miejsce: Julia Minikowska kl. II b

      2.miejsce: Zuzanna Sienkiewicz kl. II d

      3.miejsce: Antoni Warmiński kl. II b

      W Kategorii klas III

      1.miejsce: Iga Baluta i Hanna Dunne

      W kategorii klas  IV

      1 miejsce: Karolina Dęby

      2. miejsce: Dorota Krumplewska

      Organizatorkami przeglądu były panie Katarzyna Ciborska, Agnieszka Cejmer i Ewa Lijka.

      Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

      Zapraszamy za rok.

     • Lekcja muzyczna

     • W dniu 8 stycznia odbyła się czwarta lekcja muzyczna w roku szkolnym 2023/2024. Tematem była „Wizyta u pana kompozytora”. Udział w występie wzięły klasy I a i I b w składzie: 4 dziewczynki i 6 chłopców.
      Uczniowie poznali nowe pojęcia: kompozytor, melodia, akompaniament i instrument: klarnet i tańce: oberek i kujawiak. Do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych: Hubert, Michał i Hania, która po dogrywce została zwyciężczynią. Natomiast Iga z klasy III a zajęła pierwsze miejsce, śpiewając piosenkę pt.: "Bum, Bum, Bum".

     • Laboratoria Przyszłości

     • #LaboratoriaPrzyszłości – to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnił w naszej szkole zajęcia lekcyjne i pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania. Od listopada prowadzone były zajęcia z wykorzystaniem klocków Lego Spike Prime oraz Lego Education BricQ. Lekcje z wykorzystaniem zestawu Lego Education SPIKE doskonalą zdolności twórcze, uczą rozwiązywania problemów, budowania skutecznych strategii, a także kształtują wiarę w siebie i współpracę w grupie.

      SPIKE Prime pomaga uczniom ćwiczyć podstawowe umiejętności STEAM potrzebne w codziennym życiu i na dalszych etapach nauki. Była to doskonała nauka i zabawa.

      #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci

     • Konkurs na najładniej przystrojoną klasę.

     • Samorząd Uczniowski przy współpracy pani dyrektor zorganizował konkurs na najładniej przystrojoną salę. Wzięły w nim udział wszystkie klasy. Komisja w składzie: członek Samorządu Uczniowskiego – Natasza Staruk i opiekun pani Marzena Pniewska- Hałuszka, pani dyrektor Bożena Mickiewicz oraz nauczyciel plastyki pan Jacek Fąderski oceniła zwycięskie klasy:

      I miejsce - klasa 4c

      II miejsce - klasa 2b i 1c (ex aequo)

      III miejsce - klasa 6c

       

      Wszystkim klasom gratulujemy, bo ocenić było bardzo trudno.

      Jeszcze raz dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt.

                                                                                        Samorząd Uczniowski

     • Święta i Ekspres Polarny

     • Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Z tej okazji 20 grudnia klasa 3 c, zainspirowana

      filmem animowanym, który powstał na podstawie opowiadania Chrisa van Allsburga

      „Ekspres Polarny”, pojechała magicznym pociągiem na Biegun Północny do siedziby świętego

      Mikołaja.

      Uczestnicy gry zadaniowej rozpoczęli swoją podróż u konduktora, który sprawdził im bilety,

      opowiedział o zasadach zabawy, a następnie rozdał indywidualne walizki na podróż. Tego

      dnia uczniowie, jak bohater bajki, ubrani w piżamy, ciepłe, często śmieszne kapcie

      wykonywali różne zadania związane ze świętami. Jednak, żeby je wykonać, najpierw musieli

      je odnaleźć w szkole na podstawie pozostawianych im wskazówek. Gra przebiegła w miłej

      atmosferze, uczniowie z uśmiechami na twarzy i wesołymi okrzykami wykonywali zadania.

      Na końcu odnaleźli skrzynię, w której umieszczone były świąteczne dzwonki przypominające

      o magii nadchodzących świąt.

     • Warsztaty świąteczne „Dzieci ratują gwiazdkę”

     • 20.12.2023 roku w klasie 3a i 3b odbyły się warsztaty świąteczne „Dzieci ratują gwiazdkę”. Zajęcia miały przynieść przede wszystkim radość ze świątecznego czasu i docenienie celebracji bycia razem, pobudzenie współpracy w środowisku szkolnym, nastawionej na wspieranie siebie nawzajem, budowanie poczucia sprawczości, kształtowanie postaw prospołecznych. Uczniowie wcielili się w rolę elfów, aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu świątecznych prezentów, tworzyli listę dziecięcych marzeń i kostkę opowieści, świetnie się przy tym bawiąc. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach Programu Szkoła Myślenia Pozytywnego przez panie Ewelinę Grymuzę i Dajanę Kos oraz pana Witolda Jałoszewskiego. Wesołych Świąt!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12 Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: :  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel.: 504 976 690