• Dzień Wesołego Kapcia

     • 18 kwietnia wielu uczniów, a nawet nauczycieli i pracowników szkoły zamiast obuwia zmiennego przynieśli do szkoły swoje domowe kapcie. Mogliśmy ujrzeć kolorowe pantofle, ciepłe bambosze i śmieszne papucie - króliczki, zajączki, owieczki, nosorożce, misie, Myszki Miki, tygrysy…  Ach, można by tak jeszcze długo wymieniać…. Na wielu twarzach ten kolory akcent wywołał  uśmiech.

     • Dzień Piżamy

     • 17 kwietnia w naszej szkole rozpoczął się „Tydzień tematyczny” . Poniedziałek  zaczęliśmy Dniem Piżamy.  Tego dnia większość uczniów  - i tych najmłodszych, i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w różnokolorowych, zabawnych kombinezonach piżamowych. Były tygrysy, misie, jednorożce i inne postaci z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Do zabawy włączyli się również nauczyciele. W tym dniu piżama nie tylko rozweseliła aurę, ale również niejednego uchroniła przed chłodem. Ten niezwykły pomysł wniósł wiele radości i uprzyjemnił dzień nauki. Okazało się, że w piżamie też można się wiele nauczyć… 

     • Góra Grosza

     • W naszej szkole przeprowadzono zbiórkę monet w akcji Gór Grosza. Różne nominały monet były zbierane przez wszystkie klasy. Celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom. Dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji, dzieci z rodzin zastępczych i adopcyjnych lub ich otoczenie ciągle czekają na wsparcie. Taki gest – zbiórki w poszczególnych klasach uwrażliwia nasze dzieci na drugiego człowieka.

      Uzbieraliśmy 746,54 złotych, a ważyły one:

      34, 408 kg jednogroszówek

      22, 431 kg dwugroszówek

      21, 171 kg pięciogroszówek

      Razem: 78,010 kg

      Najbardziej wyróżnione:

      Klasy I-III

      1a – 133.39 zł

      3c – 91,32 zł

      1d – 88, 85 zł

      Klasy IV- VIII

      6b - 67,61 zł

      5c - 61,85 zł

      8b – 43, 23 zł

      Sukces ogromny, niespodziewane wyniki i radość w sercach, że tyle pomocy można zrobić mimo małych grosiaków.

      Szczególne podziękowania dla naszego szkolnego pedagoga i jego klasy 5b za połączenie wysiłków w zbieraniu z dziećmi z całej szkoły.

                                         Dziękujemy. Samorząd Uczniowski z opiekunami

     • Podziękowanie

     • Samorząd Uczniowski pragnie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w zorganizowanie kiermaszu ciast i ciasteczek na cel naszej dalszej działalności. Wszelka pomoc osób w różnych pracach (wypiek, krojenie, kupno, sprzedaż) pozostanie w naszych  sercach. Gorąco i szczere DZIĘKUJEMY!

     • Podziękowanie

     • Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę elektrośmieci i innych surowców wtórnych w ramach projektu ekologiczno-dobroczynnego „Zbieramto w szkole”. Przekazaliśmy zebrane przez naszych uczniów telefony komórkowe i tablety na rzecz Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Pozyskane w ten sposób środki zasilą fundusz budowy studni w Tanzanii.

      Szkolny Klub Wolontariusza

     • Klasa Vc przełamuje bariery językowe

     • W czwartek uczniowie klasy 5c uczestniczyli w lekcji angielskiego innej niż zwykle. Wszystko to za sprawą wyjątkowego gościa – piętnastoletniej Sandry z Londynu. Była to wyśmienita okazja do poćwiczenia angielskiego w praktyce i  przełamania bariery językowej. Młodzież natychmiast złapała dobry kontakt z koleżanką z Anglii, śmiało zadając różnorodne pytania. Uczniowie poradzili sobie z zadaniem na szóstkę, co potwierdziła sama Sandra. W trakcie zajęć nasza angielska koleżanka opowiedziała nam o sobie, Londynie, szkole oraz różnych tradycjach świątecznych w Anglii. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.

     • ,,Wielkanoc już tuż, tuż"

     • Dziś podsumowaliśmy nasz wielkanocny projekt eTwinning ,,Wielkanoc już tuż, tuż" wspaniałym wielkanocnym śniadaniem.To była niezwykła uczta. Wszystkie potrawy świąteczne przygotowaliśmy w naszych domach, podzieleni na zespoły. Na stole zagościł: żurek, babeczki, faszerowane jajeczka, baby wielkanocne oraz sałatka jarzynowa. Przeczytaliśmy życzenia świąteczne od naszych partnerów z Wielkopolski. Zrobiliśmy zawody z jajkiem w roli głównej - wybitka. Niech ten świąteczny czas zagości również w Waszych sercach i domach.Wesołych Świąt życzy klasa 3c z Wychowawczyniami.

     • Bądź otwarty. Tylko bardziej! – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

     • Drugi kwietnia został uznany przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm to zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby nim dotknięte mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

      Tegoroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu odbyły się pod hasłem ,, Bądź otwarty. Tylko bardziej! . W kinie ,,Gwiazda”  zebrali się goście: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pani Monika Stankiewicz, Dyrektor Powiatowego Ośrodka Wspierania i Rozwoju Edukacji  Pani Marta Kragiel , Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Pani Aneta Dunaj oraz dyrektorzy i przedstawiciele kętrzyńskich szkół podstawowych, Warsztat Terapii Zajęciowej. Widzowie mogli obejrzeć  spektakl  ,,Po drugiej stronie lustra ”, przygotowany przez specjalistów i nauczycieli współorganizujących proces kształcenia. Jego celem było poszerzenie wiedzy na temat zaburzenia, oraz podniesienie świadomości,  jak ważne jest akceptowanie i zrozumienie inności. Wydarzenie dopełniły występy wokalne uczennic: Marii Beredy i Wiktorii Gałkowskiej oraz taneczna choreografia w wykonaniu uczniów z klasy 3c do piosenki ,,Dwa światy, jeden czas’’.

      Zakończenie obchodów miało miejsce przed Ratuszem, gdzie spotkali się przedstawiciele władz miasta, wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli. Na tę chwilę plac zamienił się w morze niebieskich serc, kwiatów i motyli. Wspólnie zaśpiewaliśmy  piosenkę ,,Zaświeć się na niebiesko’’- to już tradycja naszego przedsięwzięcia. Dopełnieniem uroczystości było wypuszczanie w niebo baniek mydlanych, które zachwyciły nie tylko przedszkolaków.

      Niech ten dzień będzie okazją do rozmów, refleksji i działania. Razem możemy zrobić wiele, aby zwiększyć świadomość na temat autyzmu i pomóc osobom ze spektrum w pełnym rozwoju i integracji społecznej. Razem możemy sprawić, że świat stanie się dla nich bardziej otwarty i przyjazny.

      Dziękujemy, że byliście dzisiaj z nami i uczestniczyliście w obchodach Dnia Autyzmu.

      Serdecznie dziękujemy:

       • Weronice Lewkowicz i Gabrieli Kotulskiej za profesjonalne poprowadzenie uroczystości;
       • uczniom i wychowawcom klas 1-2 za wykonanie wspaniałych prac na temat ,,Autyzm to takie coś…..’’
       • Radzie Rodziców za ufundowanie nagród do konkursów w klasach 1-2 i 3-8 ;
       • panu Mariuszowi Arminajtisowi za zasponsorowanie zaproszeń;
       • pracownikom KCK
       • wszystkim zaangażowanym w tegoroczne obchody.

                                                              Specjaliści i nauczyciele współorganizujący proces kształcenia

     • Tydzień Kolorów - podsumowanie

     • W marcu w naszej szkole odbył się Tydzień Kolorów. Uczniowie wraz z nauczycielami bardzo zaangażowali się w tą akcję. Każdego dnia na korytarzach  było  bardzo kolorowo i pojawił się uśmiech, radość i szczęście na wszystkich twarzach. Kolor biały oznacza  czystość, przejrzystość, prostotę; niebieski – spokój, otwartość, bezpieczeństwo i zaufanie; zielony – naturę, relaks, przyjaźń; żółty szczęście, nadzieję, radość; pomarańczowy – energię, szczęście, młodość. Zadaniem była integracja uczniów i nauczycieli. Rywalizacja między klasami była zacięta. Wyłoniliśmy, aż sześć zwycięskich klas. Oto one:

      1. Klasa 1b
      2. Klasa 1c
      3. Klasa 2a
      4. Klasa 2c
      5. Klasa 3b
      6. Klasa 6b

       

      Gratulujemy

      Samorząd Uczniowski

     • Dzień gofra

     • 29 marca cała szkoła pachniała słodkimi goframi. Wolontariuszki nie nadążały piec… Zresztą, kto by nie zjadł gofra… To wszystko za sprawą nagłej potrzeby zorganizowania pomocy naszej uczennicy Gabrysi. Oprócz gofra można było zakupić prześliczną wielkanocną palmę wykonaną własnoręcznie przez panią Joannę Zapaśnik. Kolejny raz nasza społeczność szkolna wykazała niezwykłą empatię, zaangażowanie i wielkie serce. Zebraliśmy 2100 zł, które będzie przekazane rodzicom Gabrysi. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE, a zwłaszcza wolontariuszom i pracownikom szkoły.

     • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas 4-5

     • 27 marca odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas 4-5, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 i wydawnictwo Macmillan. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Oskar Ślubecki z klasy 5a i Wojciech Sędrowski z klasy 5c. Gratulujemy!

     • Wielkanoc już tuż, tuż -projekt eTwinning

     • To my klasa 3c. Bierzemy udział w kolejnym projekcie eTwinning. Tym razem naszym zadaniem jest nawiązanie współpracy z polskimi szkołami i wspólne celebrowanie świąt wielkanocnych. Opracowaliśmy już logo projektu, czekamy na wyniki głosowania, które logo będzie reprezentowało nasz projekt. Logo opracowaliśmy podczas zajęć komputerowych. Pracowaliśmy tworząc w canvie. Wykonaliśmy również piękne kartki świąteczne, które wyślemy naszym partnerom. W tym projekcie wspieramy także instytucje, nasze kartki powędrują również do domu Opieki Alpinia w Osiecznej woj. wielkopolskie. W wykonaniu kartek pomagały nam przedszkolaki ze ,,Smerfowej Krainy”, które odwiedziły nas podczas lekcji techniki. Tak bardzo chciały poznać naszą klasę i pracę na lekcji, niebawem One przekroczą mury naszej szkoły. Chyba im się podobało…J

       

      Jednym z naszych zadań projektowych jest napisanie opowiadania jak zająca Ignacy świętuje Wielkanoc, my będziemy opowiadali o świętach na Mazurach. Książeczkę wykonamy dzięki narzędziom TIK w programie StoryJumper. Jesteśmy jedyną szkołą w tym projekcie reprezentującą woj. warmińsko-mazurskie. Ostatnie zadanie jakie jeszcze przed nami to wspólne śniadanie wielkanocne. W tym roku na stole z pojawią się prawdziwe przysmaki wielkanocne. To zadanie pomogą zrealizować nam rodzice. Podczas śniadania poznamy dokładnie naszych partnerów-kolegów i koleżanki z całej Polski. Przeczytamy historie, które stworzyli w StoryJumper.  Obejrzymy wszystkie wpisy na padlecie-naszym projektowym pamiętniku.

      Projekty eTwinning dają wspaniałe możliwości poznania dzieci z całej Polski i świata.

       

       

      Zapraszamy do galerii, zobaczcie jakie piękne logo stworzyliśmy.

       

       

                                                                                          Klasa 3c w Wychowawczyniami

     • „Zaczaruj szkołę z drukiem 3D!”

     • Zespół projektowy „Zdolne sówki” w składzie: Iga Baluta, Iga Ćwik, Maja Lelonek, Natalia Kuczyńska z opiekunem panią Michaliną Lis bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie „Zaczaruj szkołę z drukiem 3D!”, który ogłosiła firma Skriware. Zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy pionki oraz figury do gry w szachy, które zostały przekazane szkolnemu kołu szachowemu i, na których 18 marca 2023 r. w Kętrzyńskim Centrum Kultury, podczas „Kętrzyńskiej Ligi Szkolnej” odbyła się najważniejsza partia o pierwsze miejsce. W zawodach wzięło udział 80 graczy z całego województwa. Magiczne pionki przyniosły nam zwycięstwo. Mamy nadzieję, że stworzone przez nas szachy będą nadal pomocne w nauce tej królewskiej gry. Dziękujemy pani Ewelinie Chałkowskiej-Dwulat- opiekunce szkolnego koła szachowego, za pomoc i wparcie merytoryczne. Wszystkie zadania stały się możliwe dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości .

     • W pogoni za wielkanocnym zajączkiem

     • 22 marca klasy 1 a i 1 c uczestniczyły w wycieczce do ,,Gwarka’’ – Centrum Aktywnego Wypoczynku. Hasłem przewodnim były zabawy z Kurczakiem

      i pomoc w złapaniu Wielkanocnego Zajączka. Dzieci zwiedzały różne magiczne miejsca, podążały tropem uciekiniera, ćwiczyły jazdę na rowerze i rzuty do celu. Miały możliwość dekorowania magicznych ciasteczek i wykonywania ćwiczeń siłowych. Niezwykłej, świątecznej atmosferze towarzyszyły śmiechy,  zabawy

       i żarty. Wszyscy wróciliśmy do Kętrzyna w dobrych humorach. Za wspaniałą zabawę każdy uczeń otrzymał dyplom

     • Dzień kolorowej skarpetki

     • 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Liczba 21 oznacza parę chromosomów, w której pojawia się trzeci nadprogramowy chromosom, w DNA osób chorych na zespół Downa. Międzynarodowym symbolem stały się kolorowe skarpetki.  Tego dnia uczniowie i nauczyciele założyli  dwie różne skarpetki (w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, z różnych, niepasujących do siebie par), by pokazać, że bycie „innym niż inni” nie oznacza niczego złego. Kiedy je nosimy, wyrażamy tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób z tym zespołem. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się w tę akcję.