• Tanecznym krokiem w nowy semestr

     • Karnawał to czas magii, kolorów i niekończącej się radości. Dla najmłodszych jest to okazja do przebrania się w wymarzone postacie, tańca do ulubionej muzyki. Aby uczynić ten dzień wyjątkowym tuż przed feriami zorganizowaliśmy bal karnawałowy z animatorami, gdzie każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy bohater karnawałowej krainy. Przygotowania do balu karnawałowego rozpoczęły się już wcześniej. Sala została przystrojona kolorowymi girlandami i balonami w różnych kształtach. O resztę zadbała Taka Impreza. Nasi doświadczeni animatorzy stali się kluczem do udanej zabawy. Przygotowali pełną gamę karnawałowych gier i konkursów. Od tańców w rytm ulubionych utworów, po zabawy z kulami śnieżnymi. Bal Karnawałowy z animatorami to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło dzieciom na swobodne wyrażenie siebie, rozwijanie zdolności artystycznych oraz integrowanie się z rówieśnikami. W naszym magicznym świecie karnawałowej przygody, każde dziecko poczuło się wyjątkowo i przeżyło niezapomniane chwile radości.

     • Gorący wiatr-lekcja muzyczna

     • 28 lutego odbyła się kolejna niezwykła lekcja muzyczna, która przeniosła dzieci w świat instrumentów dętych drewnianych . Zanim jednak rozpoczęliśmy przepiękną podróż muzyczną odbył się konkurs wokalny klas pierwszych. Oto wyniki:

      1 miejsce Mateusz Kopczyński kl. 1a

      2 miejsce Julia Pernak kl.1c, Zofia Matejek-Usarzewicz kl.1d

      W trakcie fascynującej podróży muzycznej, uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnością dźwięków i historią instrumentów takich jak obój, fletnia pana, flet prosty oraz flet poprzeczny. Podczas spotkania, uczniowie nie tylko słuchali dźwięków, ale również poznawali tajemnice i legendy związane z tymi instrumentami. Jedną z najbardziej porywających opowieści była legenda o Syrinks i fletni Pana. Dzieci słuchały z zapartym tchem, gdy prowadzący opowiadał im tę historię, a następnie prezentował im fletnię Pana, na której sam wykonał kilka dźwięków, przenosząc ich wyobraźnię w magiczny świat starożytnej Grecji. Lekcja muzyczna, która przeniosła dzieci w świat dętych instrumentów drewnianych, nie tylko wzbudziła ich zainteresowanie muzyką, ale również rozbudziła w nich wyobraźnię i ciekawość. Dzięki takim doświadczeniom, uczniowie mogą lepiej zrozumieć bogactwo i różnorodność muzyki oraz otworzyć się na nowe dziedziny artystyczne i kulturowe.

      Po koncercie odbył się konkurs wiedzy o muzyce. Oto wyniki :

      1 miejsce Maja Kowalczyk kl.3b

      2 miejsce Paulina Zakrzewska kl.3a i Julia Rad kl.3c

      Do zobaczenia na kolejnej lekcji z Panią Muzyką

     • Szkolny konkurs recytatorski klas I - III

     • W poniedziałek 26 lutego w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski klas I - III. W konkursie wzięło udział dziewiętnaścioro uczniów. Ocenie podlegały: dobór wiersza, opanowanie pamięciowe, dykcja, interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się fantastycznie. Jury w składzie: Anna Banasiak, Małgorzata Krupska, Joanna Zapaśnik, po długiej naradzie wybrało następujących zwycięzców:

      I miejsce

      Martyna Lis kl. 2a oraz Joanna Szeryńska kl.1a

      II miejsce

      Hanna Dados 1a oraz Aleksandra Gałkowska kl. 1c

      III miejsce

      Hanna Krzyżewska kl.3c oraz Julia Bułas kl. 1d

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

      W drugim etapie konkursu naszą szkołę będą reprezentować Martyna i Joanna. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

     • Światowy Dzień Walki z Depresją

     • 23 lutego 2024 roku z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją uczniowie klasy VII b wzięli udział w lekcji otwartej "Nastoletnia depresja - przyczyny, objawy, wsparcie w chorobie", prowadzonej przez Ewelinę Grymuzę, Dajanę Kos oraz Agatę Zabłocką. W zajęciach uczestniczył również doradca metodyczny pani Aneta Dunaj. Celem przeprowadzonej lekcji było wyjaśnienie tego, czym jest depresja, zapoznanie z przyczynami i objawami choroby oraz uświadomienie, w jaki sposób można poradzić sobie z depresją i uzyskać pomoc.

     • Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII

     • 23 lutego odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII, w którym udział wzięło siedemnaścioro uczniów. Wśród prezentowanych utworów przeważały wiersze Jana Brzechwy i Doroty Gellner. W jury zasiadły panie: Bożena Mickiewicz, Natalia Król i Joanna Widuto. Wybór laureatów nie był łatwy, gdyż wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Do drugiego etapu Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 6 marca w Kętrzyńskim Centrum Kultury zakwalifikowali się:Paweł Marcinkiewicz kl.5cWiktoria Gałkowska kl. 5aZuzanna Rynkowska kl. 7bNatasza Staruk kl. 8aZwycięzcom gratulujemy!Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

     • Tydzień kolorów – zielony

     • 23.02.2024r. w naszej szkole dominował kolor zielony. To ostatni dzień Tygodnia Kolorów. Zielony to kolor nadziei, na przykład na lepsze oceny czy zachowanie. W tym dniu należało podnieść siły życiowe oraz wzmocnić harmonię z naturą. Klasy zaopatrzone w koniczynki dostały więcej punktów, bo wiadomo, że to znak szczęścia.

      Samorząd Uczniowski.

     • Tydzień kolorów - żółty

     • Następnym kolorem, który opanował korytarze naszej szkoł był kolor słońca. Na czwartek 22 lutego przewidziano przebranie się w kolor żółty co sprawiło, że było jeszcze bardziej wesoło. Znaczenie tego koloru jest jasne – radość, szczęście i życie.

      Kolor żółty kojarzy się z ciepłem, latem i wakacjami bo żółte są przecież słońce i piasek. Kolor ten przywołuje również wiele pozytywnych emocji, jak radość, śmiech zabawa, optymizm czy wypoczynek. Kolor żółty powoduje, że szybciej zapamiętujemy informacje.

      Samorząd Uczniowski

     • "Podaj miłość"

     • Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do tej akcji! Każdego dnia wolontariusze odwiedzą klasy - zachęcamy do wrzucania symbolicznej złotówki!Można też przynosić karmę dla czworonożnych przyjaciół - miejsce zbiórki to sala 206 - gabinet pedagoga specjalnego.Liczymy na przyłączenie się do tej akcji nauczycieli - dajmy przykład uczniom, jak należy troszczyć się o nasze psinki!

     • Tydzień kolorów - niebieski

     • W środę na korytarzach i w klasach zrobiło się niebiesko. Na głowach dzieci i dorosłych zobaczyliśmy również śmieszne fryzury. Dzięki temu na twarzach pojawiło się więcej uśmiechów.

      W języku polskim nazwa koloru pochodzi od nieba, początkowo w znaczeniu religijnym — Domu Bożego. Dlatego jasne odcienie niebieskiego nieodłącznie są związane z religijnością i uduchowieniem. Niezależnie od warunków kulturowych, niebieski kolor wzbudza uczucia pozytywne.

      Kolor niebieski jest uważany za najbardziej uniwersalną barwę. To jedna z 3 barw podstawowych. Jednocześnie jest też najzimniejszą ze wszystkich barw, chociaż w swych odcieniach posiada także ciepłe tonacje. Daje poczucie bezpieczeństwa. Ma działanie uspokajające, pomaga się odprężyć, sprzyja wypoczynkowi. To symbol siły, lojalności i mądrości. Wpływa na poczucie jedności, wprowadza we wnętrzu nastrój harmonii. Kolor niebieski we wnętrzu kojarzy się z czystością i porządkiem. Warto otaczać się tym kolorem, warto też więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, by popatrzeć na niebo i poczuć siłę błękitu.

                                                                                                                            Samorząd Uczniowski

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     • 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji nauczyciele języka polskiego zorganizowali konkurs dla uczniów klas VII-VIII. Śmiałkowie rozwiązywali test, który nie sprawdzał typowej szkolnej wiedzy, lecz umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną na co dzień. Uczestnicy zgodnie uznali zadania konkursowe za trudne, co tylko potwierdza tezę, że język polski nie należy do najłatwiejszych.

      Lista laureatów przedstawia się następująco:

      I miejsce – Weronika Kowalewska, klasa VII a

      II miejsce (ex aequo) – Karolina Cieleszyńska, klasa VII b

                                                 Nina Kozakiewicz, klasa VII a

      III miejsce – Zuzanna Pakosz, klasa VII c

       

      Zwycięzcom pogratulowała, wręczając pamiątkowe dyplomy i upominki, dyrektor szkoły p. Bożena Mickiewicz. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

     • Tydzień kolorów

     • We wtorek na szkolnych korytarzach mogliśmy zobaczyć dzieci i nauczycieli ubranych na fioletowo z krawatami na szyjach.  Fioletowy to kolor bogów, królów i mistyki. Jest to kolor głębokiej refleksji, duchowości i luksusu.

                                                                                                                                   Samorząd Uczniowski

     • Zawody Sprawnościowe Szkół Podstawowych

     • 20 lutego w hali MOSiR odbyły się Zawody Sprawnościowe Szkół Podstawowych „Go! Kętrzyn”. Reprezentanci naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

      Klasy IV – 3 miejsce

      Klasy V – 4 miejsce

      Klasy VI – 3 miejsce

      Klasy VII – 3 miejsce

      Klasy VIII – 2 miejsce

       

      Dziękujemy za współzawodnictwo w duchu fair play.

     • TYDZIEŃ KOLORÓW

     • W poniedziałek 19.02.2024r. Samorząd Uczniowski rozpoczął zabawę TYDZIEŃ KOLORÓW. Dziś obowiązywał kolor BIAŁY. Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników do ubrania się na dany kolor - może być cały strój lub element stroju w danym kolorze.  Zwycięska klasa otrzyma upominek.

      Poniedziałek – BIAŁY

      Wtorek – FIOLETOWY plus krawat

      Środa- NIEBIESKI plus śmieszne fryzury

      Czwartek - Żółty

      Piątek – ZIELONY plus koniczynka

      Zapraszamy do wspólnej zabawy.

       Samorząd Uczniowski

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
    Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Ewelina Marcinowska, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila:  sp5.iod@miastoketrzyn.pl
  nr tel.: +48 89 752 05 30