• Nie samymi technologiami uczeń żyje

     •  Kompetencje przyszłości to nie tylko umiejętności cyfrowe.  Obecnie bardzo wartościową i pożądaną cechą jest kreatywność oraz umiejętność pracy zespołowej. Chcemy Wam pokazać nasze sposoby na lekturę i nie będzie to tym razem lapbook.  Z całą pewnością prace plastyczne i techniczne uruchamiają wielkie pokłady kreatywności. Pokazują własną wrażliwość i indywidualną realizację tematu.

      W galerii zobaczycie piękne niedźwiadki. 

      Zainspirowani lekturą ,,Dziadek i Niedźwiadek” stworzyliśmy przepiękne przytulanki. Tuż obok nich ujrzycie niesamowite afrykańskie maski. Wykonaliśmy je z masy papierowej, a inspiracją była dla nas lektura ,,Afryka Kazika”.

      Zapraszamy do galerii.

                                                      Uczniowie klasy 3c z wychowawczynią

       

     • Na Mariackiej Wieży - lekcja muzyczna

     • Czy wiecie, dlaczego hejnał nagle zostaje przerwany? Jaka historia się za tym kryje? 

      Dziś uczniowie klas 1-3 podczas lekcji muzycznej wsłuchiwali się w melodię hejnału i szukali odpowiedzi na powyższe pytania, które ukryły się w krakowskiej legendzie o hejnale Mariackim. Poznali ludowe tańce dworskie: gawot i menuet. Zatańczyli w rytmie krakowiaka oraz poznali kolejny instrument z rodziny dętych blaszanych – trąbkę.

      Na zakończenie koncertu uczniowie klasy 1b, 1c i 1d rywalizowali w muzycznych potyczkach.

      Oto wyniki konkursu:

      1 miejsce: Hanna Grymuza kl. Ic

      2 miejsce: Michalina Brzezińska kl. Id

      3 miejsce Nikola Chylak kl. Ib

       

      Podczas koncertu odbył się pierwszy konkurs wokalny. W tym miesiącu rywalizowali uczniowie klas trzecich.

      Oto wyniki:

      1 miejsce: Aniela Obrębska kl. III a

      2 miejsce: Jerzy Bereda kl. III b

      2 miejsce: Karolina Dęby kl. III c

      Zapraszamy do galerii i filmu.

                                                                 Zespół edukacji wczesnoszkolnej

     • Drukarki 3D w naszej szkole

     • Grupa uczniów uczęszczających na zajęcia rozwijające #LaboratoriaPrzyszłości zakończyła kolejny projekt. Uczniowie samodzielnie wykonali projekty ozdób świątecznych w programie Tinkercad, które następnie zostały wydrukowane na drukarkach 3D. Zakup tych urządzeń był możliwy dzięki programowi ministerialnemu #LaboratoriaPrzyszlosci.

     • Szkolna wigilia

     • Wigilia szkolna to zawsze wyjątkowy czas. Dyrekcja szkoły w tym roku zaprosiła wszystkich do "Pociągu życie" - w sentymentalną podróż pełną wspomnień i wzruszeń. Nie zabrakło symbolicznego znaku pokoju, jak również życzeń od pani Dyrektor Bożeny Mickiewicz i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

     • Konkurs na najpiękniej ozdobioną salę

     • Święta coraz bliżej! 22 grudnia rozstrzygnięto szkolny konkurs dla klas I-III na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną. Komisja w składzie: dyrektor szkoły p.Bożena Mickiewicz i zastępca dyrektora p.Szymon Januszanis postanowiła przyznać pierwsze miejsce i nagrodzić słodyczami klasę II a, która wraz z wychowawczynią p.Anetą Woźniak zadbała o najmniejszy detal, tworząc wyjątkowy nastrój. Wyróżnienie specjalne przypadło klasie I b i p. Agnieszce Cejmer, która mimo iż zastępowała nieobecną wychowawczynię, podeszła do konkursu z dużym zaangażowaniem.Gratulujemy!

     • Przegląd Kolęd i Pastorałek 

     • Dzisiaj znamy powszechnie zaledwie kilkadziesiąt kolęd.A przecież Polska jest krajem, który ma ich podobno najwięcej - co najmniej pięćset,a niektórzy twierdzą, że nawet około tysiąca.Niezależnie jednak od tego,ile ich mamy, jedno jest pewne: pieśni bożonarodzeniowe to nasze ogromne, bezcenne bogactwo.

      W dniu 19 grudnia 2022r. w naszej szkole  odbyła się muzyczna wędrówka przez czas i tradycję,czyli  Szkolny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.

      Swoje talenty zaprezentowali uczniowie na poszczególnych poziomach klasowych. Repertuar był bardzo bogaty i urozmaicony. Biorąc pod uwagę dobór i oryginalność repertuaru, muzykalność i walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny, jury po burzliwych obradach zdecydowało, że:  

       

      W kategorii klas 1 przyznano następujące nagrody:

      1 miejsce Julita Lutarewicz kl.1c za wykonanie ,, Pastorałki od serca do ucha"

      2 miejsce Kaja Jeziorska kl.1c za wykonanie ,, Lulajże Jezuniu"

      3 Oliwier Ładosz kl.1d za wykonanie piosenki świątecznej ,,To Mikołaj ".

      W kategorii klas 2 przyznano następujące nagrody:

      1 miejsce Weronika Pawlik kl.2c za wykonanie,, Lulajże Jezuniu" 

      2 miejsce Hanna Wyskiel kl.2b za wykonanie ,, Lulajże Jezuniu"

      3 miejsce Hanna Dumne kl.2b za piosenkę świąteczną ,,Coraz bliżej święta".

       

      Wyróżnienia otrzymały: Iga Baluta kl.2a i Hanna Krzyżewska kl.2c.

      W kategorii klas 3 przyzno następujące nagrody:

      1 miejsce Karolina Dęby kl.3c za wykonanie ,,Kto wie,czy za rogiem "

      2 miejsce Zuzanna Kubiak kl.3c za  wykonanie,, Wśród nocnej ciszy"

      3 miejsce Hanna Kowalczyk kl.3c za wykonanie pastorałki ,,Była noc ".

       

      W kategorii klas 4 przyznano następujące nagrody:

      1 miejsce Wiktoria Gałkowska kl.4a za wykonanie ,,Pastuszek bosy"

      2 miejsce Maria Bereda kl.4a za wykonanie ,,Cicha noc ".

       

      Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za przygotowanie uczniów. Szanownemu jury: p.Anecie Machniewskiej, p.Natalii Mackiewicz i p.Sebastianowi Bednarczykowi za pracę w komisji konkursowej. Pani Michalinie Lis za przygotowanie pucharów -nutek na drukarkach 3D. Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

      Zapraszamy za rok!

      Organizatorzy:

      Agnieszka Cejmer,Ewa Lijka, Katarzyna Ciborska

     • Kiermasz świąteczny

     • 15 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza i Stowarzyszenie Sobotniki. Rodzice, opiekunowie i nauczyciele miło nas zaskoczyli swoją obecnością, zakupując pięknie udekorowane pierniczki, stroiki, własnoręcznie wykonane  kartki świąteczne,  aniołki, breloki i wiele niepowtarzalnych bożonarodzeniowych ozdób.  Szkolny Klub Wolontariusza uzbierał  616 zł – kwota  zostanie przekazana na jego działalność. Natomiast  Stowarzyszenie Sobotniki, które działa na rzecz osób niepełnosprawnych zebrało 1026 zł. Bardzo serdecznie  dziękujemy wszystkim za wsparcie w naszej działalności i chęć niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

     • Święta z książką

     • Coraz bliżej Boże Narodzenie i wolne dni od nauki. Wczuj się w ten magiczny czas, jeszcze zanim ubierzesz choinkę i przeżywaj nadchodzące święta razem z niezwykłymi bohaterami książek. Zapraszamy do szkolnej biblioteki , gdzie w centralnym jej miejscu zostały wybrane i udostępnione do wypożyczenia powieści, baśnie, legendy i bajki, które pozwolą jeszcze bardziej wczuć się w ten świąteczny klimat..

     • W Środowiskowym Domu Samopomocy

     • „Nie trzeba być bogatym, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można mu podarować odrobinę czasu i uwagi.”

      14 grudnia przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunami odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętrzynie. Młodzież wykonała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, a uczestnicy z radością włączali się w śpiew. Występ wprowadził wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz skrzatami wykonanymi przez uczestników ŚDS  podczas warsztatów terapii zajęciowej.  Mamy nadzieję, że nasza wizyta pozostanie w ich wspomnieniach jak najdłużej i że to początek niesamowitej relacji, bo już planujemy kolejne spotkanie...

     • Mikołajki

     • „Ho,ho,ho!” – to najczęściej słyszane dziś słowa na korytarzu i w klasach naszej szkoły. Dzieci radośnie wykrzykiwały: „Mikołaj!”.6 XII Samorząd Uczniowski wręczał każdemu grzecznemu uczniowi słodkie niespodzianki. Miły poczęstunek zapewniła Rada Rodziców. Oni są niezawodni!Dziękujemy, Święty Mikołaju.Samorząd Uczniowski i opiekunowie.