• II miejsce w województwie!

     • 29 listopada 2022r. w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa W- MSZS w szachach - Igrzyska Dzieci. W zawodach brało udział osiemnaście drużyn z całego województwa. Szkołę Podstawową nr 5 reprezentowali znakomici szachiści, którzy  spisali się wspaniale. Karolina Gawerska - klasa 3a, Paweł Marcinkiewicz – klasa 4 c, Szymon Dubel – klasa 4 a, Szymon Dunalski – klasa 7  - to uczniowie, którzy mimo bardzo wysokiego poziomu walczyli jak lwy. Nasz kapitan, najstarszy z całej ekipy, wspaniale zarządzał, wspierał i motywował do walki.  Nie pozwolił skrzywdzić żadnego zawodnika i z podniesioną głową nie zgadzał się na remisy. Po wielu godzinach gry stanęliśmy na podium, zdobywając II miejsce. W naszych sercach przepełnionych wielką radością czaiła się mała nutka rozczarowania. Do złota zabrakło bardzo, bardzo niewiele…

      Bogatsi o nowe doświadczenia, z pięknym pucharem w ręku i srebrnymi medalami na szyjach zapowiedzieliśmy organizatorom, że jeszcze tu wrócimy

      Opiekunem naszej drużyny jest pani Ewelina Chałkowska-Dwulat.

      Gratulujemy!

     • Andrzejki

     •      Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.
           W naszej świetlicy uczniowie kultywując tradycje związane z wigilią świętego Andrzeja uczestniczyli we wróżbach, które przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, klucze i inne elementy dekoracji, dodawały tajemniczości całej scenerii.
          Było dużo zabawy, radości oraz uśmiechu i wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejny bal andrzejkowy. Dzieci wróciły do domu w pełni wiary, że spełni się to, co sobie wywróżyły.

     • ADWENTOWE OBLICZANIE W ŚWIETLICY

     • Adwent to czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, zapoznały się z najważniejszymi tradycjami związanymi z tym okresem. Pod opieką Pani Agnieszki, Pani Karoliny i Pana Andrzeja wykonały wieniec adwentowy z gałązek świerkowych, w którym cztery świece symbolizują cztery niedziele adwentu. Na zajęciach plastycznych wykonały kalendarz adwentowy.
      Zajęcia wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój i zmobilizowały do aktywnego udziału w przygotowaniach do Świat Bożego Narodzenia.

     • Inscenizacja rozprawy sądowej

     • 29 listopada w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się zorganizowany przez Burmistrza Miasta Kętrzyn we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kętrzynie miejski konkurs na inscenizację rozprawy sądowej. Naszą szkołę reprezentowała klasa VI b. Przedstawienie naszych uczniów bardzo się spodobało. W efekcie w kategorii klas IV-VI jury przyznało nam I miejsce. Dodatkowo, nagrodę indywidualną otrzymał Rafał Jasiulewicz za rolę prokuratora.

      Serdecznie gratulujemy! Podziękowania należą się również pani Sylwii Jasiulewicz, która pomogła w przygotowaniu rekwizytów.

     • Podziękowanie

     • Szkolny Klub Wolontariusza składa serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za pomoc i udział w akcji „Paczka dla onkodzieciaczka”.  Z całego serca dziękujemy za otwarte serca i chęć niesienia pomocy.

      W dniach 25 i 28 listopada odbył się w naszej szkole kiermasz zabawek używanych. Cieszył się on dużą popularnością wśród dzieci. Każdy kto chciał wesprzeć akcję „Paczka dla onkodzieciaczka” mógł wylosować los, pod którym kryła się gra, zabawka, biżuteria lub książka. Kiermasz wywoływał dużo radości i śmiechu, nawet wśród starszych uczniów. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży fantów  przeznaczone zostaną na zakup mikołajkowych upominków dla dzieci leczonych onkologicznie.

      Mamy nadzieję, że dzięki naszym wspólnym staraniom, na twarzach chorych dzieci pojawi się uśmiech.

     • Projekt edukacyjny

     • Klasa I b bierze udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Z Pętelką po zdrowie”. Celem projektu jest uświadamianie wpływu zdrowej diety na organizm człowieka, uświadamianie wpływu aktywności fizycznej na zdrowie, kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci, utrwalanie nawyków związanych z higieną ciała i psychiki, rozwijanie umiejętności w zakresie nazywania emocji, radzenia sobie z trudnymi emocjami, lękami, wdrożenie metod wspomagających uważność. Projekt jest realizowany od października do maja dwa razy w miesiącu. Jest to urozmaicenie codziennych lekcji i dobra nauka przez zabawę.

      Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zajęć, które do tej pory się odbyły.

     • #Laboratoria Przyszłości

     • Kto z nas nie marzył o tym, aby zostać znanym aktorem, piosenkarzem, dziennikarzem czy modelką ? Nasi uczniowie podczas dodatkowych zajęć z #LaboratoriaPrzyszłości nauczyli się obsługiwać sprzęt audio-video i spróbowali swoich sił przed kamerą! Niedługo pokażemy efekty naszej pracy

     • Dzieci listy piszą…

     • Dzieci listy piszą…  Uczniowie klas 4a, 4b i 4c napisali na języku polskim piękne, pełne życzliwości listy do swoich rówieśników  przebywających w szpitalu. Dzieci miały okazję także ozdobić swoje dzieło według własnego pomysłu. Listy zostaną dołączone do mikołajkowych paczek i liczymy na to, że wywołają na twarzach onkodzieciaczków uśmiech i wniosą w ich szpitalną rzeczywistość odrobinę radości.

     • Dyskoteka

     • Dnia 24.11 2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę  szkolną. Udekorowaną salę rozświetlały  lampy stroboskopowe. Uczniowie do tańców  zaprosili również pana Jacka, który dzielnie sprostał wymaganiom belgijki.
      Przy okazji jedną klasa zamieniła się w salę wróżb andrzejkowych i słodkości. Przed nią ustawiła się duża grupa dzieci chętnych poznać swoją przyszłość.
      Dziękujemy wszystkim  nauczycielom  i rodzicom  za pomoc w opiece podczas zabawy.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • Dnia 25 listopada co roku przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to obchodzone jest już od wielu lat i nic w tym dziwnego, bo to zazwyczaj pluszowy miś jest pierwszą, ulubioną zabawką dzieci, a także bohaterem wielu książek dla najmłodszych. Czy święto Misia jest potrzebne? Oczywiście, że tak! Miękki, puchaty, bohater wielu książek i filmów, daje poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przynieśli dziś swoje ulubione misie, które towarzyszyły im podczas lekcji i wspólnej zabawy. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych. Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonywali misie różnymi technikami. Dużą niespodziankę i radość sprawiła dzieciom misiowa fotobudka usytuowana w bibliotece. Każdemu dziecku panie zrobiły zdjęcie i wręczyły słodki upominek. Cały dzień upłynął w ciepłej atmosferze i chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat, to cieszymy się, że wciąż jest naszym dobrym przyjacielem!

     • Konkurs Pieśni Patriotycznych

     • 18 listopada w naszej szkole odbyła się III edycja Konkursu Pieśni Patriotycznych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn Pana Ryszarda Niedziółki. W przemówieniu Pan Burmistrz podkreślił znaczenie patriotyzmu, zwłaszcza w obecnych, niełatwych czasach.

      O podium rywalizowały klasy IV-VIII.

      Występy uczniów oceniało szanowne jury w składzie: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi Pani Bożena Mickiewicz, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie Pani Małgorzata Margas, Inspektor do spraw oświaty Pani Milena Wilczyńska, Podinspektor ds. Rodziny i profilaktyki Pani Joanna Śmiałek.

      Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury zadecydowało, że:

      I miejsce zajęła klasa IV a

      II miejsce – klasa V c

      III miejsce – klasa VI c

      Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi za honorowy patronat i ufundowanie nagród. Panu Sebastianowi Bednarczykowi za przygotowanie i prowadzenie całego festiwalu. Szanownemu jury za rzetelną i obiektywną pracę. Uczniom za piękne występy artystyczne. Wychowawcom za zaangażowanie. Pani Katarzynie Ciborskiej i klasie III c za przygotowanie pieśni zaprezentowanych na rozpoczęcie oraz podczas obrad jury, Panu Andrzejowi Graczykowi za piękne dekoracje.

      Do zobaczenia za rok!

     • WYCIECZKA DO GIŻYCKA – TURYSTYCZNIE I SPORTOWO

     •      W sobotę 19 listopada członkowie SKKT wybrali się na wycieczkę do Giżycka. Program wyjazdu przewidywał poznanie kilku atrakcji turystycznych tego miasta i okolic. Niestety, zimowa aura nie pozwoliła w tym dniu na realizację przewidywanych celów.
          Poznanie atrakcji turystycznych ograniczyliśmy tylko do wejścia na wzgórze świętego Brunona. Jest to miejsce upamiętniające postać św. Brunona
      z Kwerfurtu, patrona ekumenizmu.
           Pokonując zaśnieżoną trasę, dotarliśmy na szczyt wzniesienia, na którym stoi krzyż.  Ze wzgórza podziwialiśmy, nieco zamglony, ale i tak wspaniały widok na jezioro Niegocin.
           Pobyt w Giżycku zakończyliśmy na sportowo, odwiedzając kryte lodowisko, jedno  z niewielu w regionie tak dobrze przygotowane do jazdy na łyżwach zarówno dla osób początkujących , jak i zaawansowanych.
           Wyjeżdżając z Giżycka obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy, ponieważ pozostało jeszcze wiele ciekawych miejsc do odkrycia.
                                                       Bartosz Machniewski i Andrzej Graczyk

     • Listopadowe zmagania szachowe

     •     19 listopada odbyła się kolejna Szachowa Liga Szkolna. Naszą szkołę reprezentowało aż 25 zawodników. Swój debiut mieli uczniowie klas pierwszych. Nie zabrakło łez, ogromnych emocji

      i wybuchów  radości. SP 5 po raz kolejny stanęła na podium w każdej lidze. Wyniki przedstawiają się następująco i nie pozostawiają złudzeń:

       

      Liga 1:

       

      1 miejsce – Paweł Marcinkiewicz

      2 miejsce – Szymon Dubel

      4 miejsce- Szymon Dunalski

      7 miejsce- Karolina Gawerska

      10 miejsce- Jakub Dubel

      14 miejsce- Maksymilian Jaskólski

      16 miejsce- Dawid Kruhlej

      18 miejsce- Marcel Boczulak

       

      Liga 2:

       

      1 miejsce – Kacper Trypucki

      9 miejsce- Maciej Jaskulski

       

      Liga 3:          

       

      1 miejsce- Wiktor Lutarewicz

      2 miejsce- Oliwier Jackiewicz

      6 miejsce- Karolina Dęby

      7 miejsce- Jan Kłos

      12 miejsce- Jan Żółkowski

      13 miejsce- Borys Borna

      15 miejsce- Tymoteusz Iwaniuk

      16 miejsce- Dominika Kruhlej

      17 miejsce- Zofia Zalewska

      19 miejsce-  Michalina Tarkawian

      20 miejsce- Igor Niedziałkowski

      21 miejsce- Aleksander Zalewski

      22 miejsce- Hanna Grymuza

      23 miejsce- Nikola Pawłowska

      24 miejsce- Kaja Jezierska

       

      29 listopada nasi uczniowie jadą do Olsztyna i wezmą udział w Wojewódzkim Turnieju Drużynowym. Będzie to z pewnością trudny sprawdzian ich umiejętności i wytrzymałości. Trzymajcie kciuki!

       

      Opiekun szachowego koła: Ewelina Chałkowska- Dwulat

     • Lekturowy zawrót głowy

     • Uczniowie klas 4B,4C,6C,8D biorą udział w projekcie edukacyjnym „Lekturowy zawrót głowy”, który związany jest z lekturami obowiązkowymi, omawianymi na lekcjach języka polskiego. Zadaniem uczniów jest przygotowanie plakatów, lapbooków lub komiksów w oparciu o aktualnie omawianą lekturę, zawierających najważniejsze  wątki, opisy bohaterów, cytaty, czy plan wydarzeń. Jest to atrakcyjna forma segregowania i zapamiętywania informacji, która rozwija kreatywność, uczy planowania.  Każda lektura to możliwość zdobycia nagrody. Na autora najbardziej pomysłowej pracy czekają specjalne bilety.  Podsumowanie projektu nastąpi w czerwcu. Zamieszczone zdjęcia pokazują, że wybór zwycięzcy nie będzie łatwy.

     • Wiersz dla Seniora

     •  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskim konkursie „Wiersz dla Seniora” organizowanym  przez MOPS w Kętrzynie. W dniu 14.11.2022r odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród. Wśród wielu prac jury nagrodziło wiersz ucznia klasy III B Bruna Wojciekiana, który zdobył II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
    Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Ewelina Marcinowska, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila:  sp5.iod@miastoketrzyn.pl
  nr tel.: +48 89 752 05 30