• Jesień w świetlicy szkolnej

     • Świetlicowa jesień jest piękna i kolorowa. Uczniowie samodzielnie wykonali ozdoby i prace plastyczne. Nauczyciele zaś przygotowali wystrój korytarza szkolnego z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Było nam miło, że odwiedził nas niezapowiedziany gość - sikorka.

     • Ślubowanie klas I

     • 28 października siedemdziesięciu dwóch pierwszoklasistów oficjalnie dołączyło do grona uczniów naszej szkoły. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się w sali gimnastycznej w obecności pani dyrektor, rodziców, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i pana pedagoga.

      Pierwszoklasiści przygotowali piękne wiersze i odśpiewali piosenkę. Niezwykle ważnym elementem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i drobne upominki od Samorządu Uczniowskiego. Cała uroczystość została uwieczniona przez panią fotograf na pamiątkowych zdjęciach . Na zakończenie uczniowie ze swoimi paniami i rodzicami udali się do klas na słodki poczęstunek. To był bardzo udany dzień, który na długo zagości w pamięci uczniów.

     • Wolontariusze w akcji

     • 28 października uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariusza wraz z opiekunkami wybrali się na Cmentarz Komunalny w Kętrzynie. W tym roku wolontariusze postanowili zadbać o najbardziej zapomniane groby. Warto podkreślić zaangażowanie dziewcząt, które bez marudzenia i narzekania zabrały się za porządki i sprzątanie nagrobków. Po zakończonej pracy uczniowie zapalili światełko pamięci - również przy grobie nieznanych żołnierzy, którzy polegli w czasie II wojny światowej.

      Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i modlitwy, a dla wolontariuszy doskonała okazja, by pomagać innym, podtrzymywać tradycje i czynić dobro.

     • SOBOTNIKI - LABORATORYJNA PRZYGODA 

     •  To kolejne spotkanie z projektu ,,Laboratoryjna przygoda”, który  został  sfinansowany z dotacji Gminy Miejskiej Kętrzyn w ramach zadania publicznego w zakresie Nauki, edukacji oświaty i wychowania. Na sobotnich zajęciach pod okiem Pani Agnieszki dzieci wykonały slime’a z brokatem. Przy użyciu tajemniczych składników powstała fantastyczna masa plastyczna, która dostarczyła dzieciom wiele radości. Zastosowań slime’a było co niemiara  - od ugniatania, rozciągania  po formowanie różnych kształtów  w dłoniach. Przepięknie mieniąca się masa SLIME  zdobyła serca naszych podopiecznych. To było totalne szaleństwo!

     • Spotkanie autorskie

     • We wtorek uczniowie  klasy 7a udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie  na spotkanie autorskie z panem Krzysztofem Piersą.  Jest on  autorem poradników „Komputerowy ćpun”, „Trener marzeń” oraz serii „Kosmiczne Bobry”. Jako terapeuta ds. uzależnień,  przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, rozmawiając i tłumacząc, jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka. Mając wieloletnie doświadczenie z grami komputerowymi, dziennikarstwem gamingowym i esportem, przedstawia wszelkie zjawiska związane z nowoczesnymi technologiami.

       Celem spotkania było przeciwdziałanie uzależnieniom od gier komputerowych, telefonów komórkowych i Internetu. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób rozpoznawać uzależnienie i jak z nim walczyć, jakie są konsekwencje wielogodzinnego przesiadywania przed monitorem, poznali plusy i minusy korzystania z gier komputerowych.

     • Wycieczka klasy III b

     • W piątek 21 października trzecioklasiści wybrali się na wycieczkę do Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie. Podczas pobytu zwiedzili różne pracownie. Ta ciekawa lekcja szczególnie przypadła do gustu chłopcom, chociaż dziewczynki również z wielkim zaangażowaniem brały udział w zorganizowanych konkursach, takich jak: wykonanie figurek z gipsu czy precyzyjne ustawienie wysięgnika na odpowiedniej wysokości. Liczył się tu refleks i sokoli wzrok. Przygoda zakończyła się głośnym hukiem, gdyż dzieciom zademonstrowano wybuch poduszki powietrznej w samochodzie podczas wypadku. Wycieczka wzbogaciła zainteresowania uczniów. Pamiątką są figurki z gipsu, które na pewno zostaną pięknie pomalowane. Kto wie, może za kilka lat niektórzy zawitają w progach tej szkoły?

     • Akademia Krokieta i Lamy

     • Dzieci mają naturalną skłonność do ruchu. To ich sposób wyrażania siebie i odkrywania świata, dlatego w Akademii Krokieta i Lamy traktujemy ruch jako nieodłączny element zabawy i nauki.Przygody z Krokietem i Lamą to nauka przez zabawę. Zobaczcie jak ćwiczyły klasy 1-3 we wrześniu i październiku!

     • Johnny

     • 21.10.2022r. uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami udali się do kina „Gwiazda” na film „Johnny”.  To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia księdza Jana Kaczkowskiego, opowiedziana z perspektywy podopiecznego - Patryka Galewskiego – chłopca, którego młodzieńcze, życiowe wybory prowadzą do łamania prawa. Dzięki spotkaniu na swej drodze księdza Jana i pracy w hospicjum, Patryk odkrywa nieznane w dotychczasowym życiu  wartości, które pomagają mu zrozumieć, czym jest miłość do drugiego człowieka.

      „Johnny” to  opowieść o niezwykłej przyjaźni charyzmatycznego księdza z trudnym podopiecznym, który udowadnia, że aby dać innemu dużo, wcale nie trzeba mieć wiele, że nawet w najgorszych momentach swojego życia, możemy być pełni optymizmu i dzielić się radością z innymi. 

      Dzisiejsze wyjście do kina to także filmowa lekcja, niosąca swoje przesłanie: Nie oceniaj, nigdy. Każdemu należy się szansa. Nieuleczalnie chorym ofiaruj czas. Być może historia księdza Jana i Patryka sprawi, młodzi ludzie pomyślą o upływającym czasie.

      Większość uczniów w bardzo pozytywny sposób wypowiadało się na temat obejrzanej historii. Wielu zwróciło uwagę na ścieżkę dźwiękową, która dopełnia wartość filmu. Wszyscy natomiast przyjęli do serca jeszcze jedno przesłanie księdza Jana Kaczkowskiego – CARPE DIEM…

     • Wylosuj książkę na jesienne wieczory

     • Czytaj, by być pewnym siebie,

      Czytaj, by być w siódmym niebie,

      Czytaj, żeby więcej wiedzieć,

      Czytaj, żeby jaśniej myśleć,

      Czytaj, żeby poznać świat,

      Czytaj, nieważne ile masz lat.

      Jesień to idealna pora roku, żeby wrócić do czytania książek. Kiedy mija lato i dni stają się coraz krótsze, rzadziej spędzamy czas na świeżym powietrzu, a już zwłaszcza obecnie, w dobie nadal istniejącej pandemii. Biblioteka szkolna z myślą o swoich wiernych czytelnikach zorganizowała akcję: „Wylosuj książkę na jesienne wieczory” Każdy uczeń mógł wziąć udział w zabawie polegającej na wyciągnięciu losu z tytułem książki. Dodatkowo pozycję o wybranym tytule trzeba było samodzielnie odnaleźć na przygotowanej jesiennej wystawce. Życzymy miłego czytania i zapraszamy do galerii.

     • Laboratoria Przyszłości

     • W ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach z robotem PHOTON, który jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem edukacyjnym. Pomaga w nauce podstaw programowania, uczy logicznego myślenia, nowych technologii, szybkiego podejmowania decyzji i pomaga rozwijać pamięć. Photon został przyjęty przez uczniów z dużym zainteresowaniem oraz ciekawością. Jesteśmy przekonani, że dzięki nowoczesnym pomocom zakupionym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci, kodowanie i programowanie okaże się świetną zabawą!

     • Na kaflach malowane

     • 7 października 2022 roku klasa IV c odwiedziła siedzibę stowarzyszenia kulturalnego „Konik Mazurski”. Uczniowie poznali ubiór, zajęcia i sprzęty, jakich używali dawni mieszkańcy naszego regionu. Dowiedzieli się również, jak powstają kafle i obejrzeli wzory ilustrujące życie Mazurów. Po ciekawym wykładzie uczestnicy zajęć wykonali własne prace inspirowane mazurskimi kaflami.

     • Miejskie obchody Dnia Papieskiego

     • 16 października 2022 r. obchodziliśmy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Po koronce do miłosierdzia Bożego w parafii św. Katarzyny w uroczystej procesji z różańcem na ustach przeszliśmy dookoła jeziorka do amfiteatru. Po obejrzeniu występu artystycznego „Mini Jedyneczek” z SP1 zostały wręczone nagrody uczniom wszystkich kętrzyńskich szkół podstawowych. W miejskim konkursie plastycznym z okazji Dnia papieskiego wśród klas I- IV ( portret Jana Pawła II) zostały nagrodzone prace Antoniego Sucharzewskiego, Natalii Kuczyńskiej oraz Mai Żądełek. W klasach V-VIII (lapbook papieski) nagrody otrzymali Gabiela Warmińska, Agata Radziwoniuk i Małgorzata Jarzynka. Fundatorem nagród był pan Burmistrz Ryszard Niedziółka, który razem z ks. Stanisławem Majewskim uroczyście wręczali nagrody zwycięzcom. Uczniowie swoje prace wykonywali pod opieką pań katechetek pracujących w naszej szkole, którym również uroczyście wręczono podziękowania. Uroczystość zakończono odśpiewaniem ulubionej pieśni Jana Pawła II "Barki” i błogosławieństwem relikwiami świętego Jana Pawła II.

      Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 28.09.22 w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Z 34 osób(chętnych uczniów) wybrano szczęśliwą trzynastkę:

      1. Staruk Natasza

      2. Czyżewski Filip

      3. Tenus Maja

      4. Kołakowski Bartłomiej

      5. Trypucki Kacper

      6. Król Agata

      7. Rutkowski Wojciech

      8. Czerniakowska Liwia

      9. Gut Damian

      10. Dubel Szymon

      11. Markowska Kornelia

      12. Kieszek Weronika

      13.Rymsza Sambor

      Przewodniczącym SU została Czerniakowska Liwia, a zastępcą Kieszek Weronika.

      Opiekunami SU zostało troje nauczycieli: Sebastian Bednarczyk i  Marzena Pniewska- Hałuszka.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 13 października w hali MOSiR odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła muzyczna niespodzianka w wykonaniu uczennicy klasy VI c Nadii Monkiewicz. Następnie dyrektor szkoły Pani Bożena Mickiewicz złożyła wszystkim pracownikom serdeczne życzenia i podziękowała za kolejny rok ciężkiej pracy. Nie zabrakło miłych słów od zastępcy przewodniczącej Rady Rodziców pani Marleny Mickiewicz i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Wyróżnieni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi odebrali nagrody dyrektora szkoły. W pokoju nauczycielskim czekała zaś miła niespodzianka - słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
    Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Ewelina Marcinowska, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila:  sp5.iod@miastoketrzyn.pl
  nr tel.: +48 89 752 05 30