Strona główna
Aktualności
- 29paź
„Wilk i zając – nowa przygoda, której na imię zgoda”
W piątek 25 października uczniowie klasy 3 b i 3 d udały się do kina „ Gwiazda” na
przedstawienie teatralne pt: „Wilk i zając – nowa przygoda, której na imię zgoda”. Spektakl
ten uświadamia, że o prawdziwej sile nie decyduje wysoki wzrost i wielkie muskuły! Tak
naprawdę liczy się bystrość umysłu, wiedza i kultura osobista, która w życiu jest bardziej
potrzebna, niż wygląd zewnętrzny i siła fizyczna. Aktorzy podkreślali również jak ważna jest
przyjaźń. Spektakl wzbogacony był malowniczą scenografią , piękną muzyką oraz efektami
specjalnymi. To była bardzo pouczająca lekcja życia,W piątek 25 października uczniowie klasy 3 b i 3 d udały się do kina „ Gwiazda” naprzedstawienie teatralne pt: „Wilk i zając – nowa przygoda, której na imię zgoda”. Spektaklten uświadamia, że o prawdziwej sile nie decyduje wysoki wzrost i wielkie muskuły! Taknaprawdę liczy się bystrość umysłu, wiedza i kultura
28paźWYCIECZKA UCZNIÓW KLASY 2C DO CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO PRZY PCE
Dnia 23 października uczniowie klasy 2c mieli okazję odwiedzić Centrum Kształcenia Zawodowego (CKZ) przy Powiatowym Centrum Edukacji (PCE). Celem tej wizyty było zapoznanie dzieci z różnorodnymi zawodami, które można wykonywać po ukończeniu odpowiednich kursów i szkoleń zawodowych.
Młodzi odkrywcy zawodów mieli możliwość zapoznania się z pracą mechanika samochodowego, ślusarza, spawacza, kucharza oraz budowlańca. W każdym z tych warsztatów uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają narzędzia i urządzenia wykorzystywane w tych zawodach oraz posłuchać instruktorów, którzy wyjaśnili, na czym polegają codzienne obowiązki przedstawicieli tych profesji.
28paźWyjście uczniów klasy 5A na cmentarz
Koniec października to czas zadumy nad przemijaniem i sensem naszego życia. Odwiedzamy cmentarze, gdzie pochowani są nasi bliscy, przyjaciele, znajomi. Ta refleksja o kruchości naszego życia towarzyszyła uczniom klasy 5A, którzy 25 października pod opieką wychowawczyni Joanny Widuto odwiedzili cmentarz. Dzieci z ogromnym zapałem zabrały się do porządkowania opuszczonych i zaniedbanych grobów. Towarzyszyła im zaduma nad przemijaniem, a w głowie rodziły się pytania, dlaczego wśród wielu mogiłpojawiają się te malutkie. Na wszystkich uporządkowanych grobach zapaliliśmy symboliczny znicz. Ze świadomością pożytecznie spędzonego poranka udaliśmy się do restauracji „Margarita”, by wspólnie spędzić czas i zjeść pyszną pizzę. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do naszych domów.
25paźWycieczka
23 października klasy 6a i 6b udały się do Olsztyna do Space Parku. Uczniowie aktywnie spędzili czas na wesołej zabawie. Jeździli na wrotkach, wspinali się po ściankach, wykonywali akrobacje na trampolinach, zjeżdżali z dmuchanego toru przeszkód, grali w piłkę. Korzystali również z gier interaktywnych. Wszystkim dopisywał dobry humor. Wyprawa zakończyła się obiadem, trzeba było uzupełnić wykorzystaną energię.
23paź„Eko Piątka” i finał eko-warsztatów.
Po raz trzeci i niestety ostatni uczniowie z klas 1-3 spotkali się na eko-warsztatch dofinansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
22 października miało miejsce ostatnie spotkanie „Eko Piątki”. Okazuje się, że i tym razem było strzałem w dziesiątkę. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoje prace – z drewnianych elementów, farb i dzięki swojej pomysłowości wykonali eko-magnesy, które będą doskonałą pamiątką – można ją zachować dla siebie lub podarować bliskiej osobie. Dzieci udowodniły, że znają już hasło „less waste”/ „zero waste”, tworząc na bawełnianych torbach hasła i wzory związane z ekologią, a tym samym promując proekologiczne aktywności.
22paź„Polak ma essę!2”
W ramach projektu „Polak ma essę!2” uczniowie klasy 5a wykonali dwa zadania. Pierwsze zadanie nosiło tytuł „Poznajmy się” i polegało na oznaczeniu naszej szkoły na mapie, dzięki czemu będziemy widoczni dla innych osób, które biorą udział w projekcie. W kolejnym kroku wykonaliśmy zadanie 17, stworzyliśmy bohaterskie leporello. Leporello to rodzaj książki, która składa się jak harmonijka. Uczniowie udowodnili, że można w leporello zmieścić wiele informacji, wykorzystać ciekawe rozwiązania. Tworzenie leporello rozwijało ich kreatywność, rozbudzało wyobraźnię, uczyło samodzielnego wyszukiwania informacji i ich porządkowania, przetwarzania. Nasze leporello dotyczyło głównego bohatera powieści „Chłopcy z Placu Broni” Erno Nemeczka. Uczniowie uporządkowali swoją wiedzę na temat tej postaci, przypomnieli elementy charakterystyki, po czym z radością przystąpili do pracy, rozwijając jednocześnie
22paźPAŹDZIERNIKOWE ZMAGANIA SZACHOWE!
19 października odbyła się kolejna szachowa liga szkolna. Do szachownic zasiadło 33 graczy
z naszego powiatu i okolic. Naszą szkołę reprezentowało 7 znakomitych zawodników.
Wyniki prezentują się następująco:
Liga I
Karolina Gawerska - 2 miejsce
Paweł Marcinkiewicz - 3 miejsce
Tymon Chimik - 13 miejsce
21paź
Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony Danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl
nr tel.: +48 504 976 690Godziny dzwonków
Niedziela 11.05.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1914038- brak danych
Archiwum Aktualności