Jadłospis
Szachowa Liga Szkolna
25 listopada wystartowała kolejna Szachowa Liga Szkolna. Naszą szkołę reprezentowało
17 zawodników. Wyniki prezentują się następująco:
Liga I:
4 miejsce - Paweł Marcinkiewicz
5 miejsce - Szymon Dunalski
10 miejsce - Karolina Gawerska
11 miejsce- Oliwier Jackiewicz
14 miejsce – Jakub Dubel
Liga II:
4 miejsce – Maksymilian Jaskólski
9 miejsce – Jan Kłos
11 miejsce - Tymoteusz Iwaniuk
Liga III:
4 miejsce- Nikodem Warno
5 miejsce- Borys Barna
9 miejsce - Wojciech Kondej
12 miejsce – Jakub Kowalski
13 miejsce - Mateusz Kopczyński (klasa 1)
15 miejsce - Tymon Chimik (klasa 1)
17 miejsce - Julia Grajewska
24 miejsce - Michał Rutkowski (klasa 1)
25 miejsce - Daniel Skórka (klasa 1)
Dziś swój debiut mieli uczniowie klas pierwszych i to on zasługują na największe brawa.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą grę. Każdy z naszych zawodników spisał się na medal
i dał z siebie wszystko. Do zobaczenia w grudniu na turnieju podsumowującym cały rok 2023!
Ewelina Chałkowska- Dwulat
Charytatywny kiermasz zabawek
24 listopada w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz zabawek z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dodatkowym celem akcji było rozwijanie otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.Z ogromną radością informujemy, że udało nam się zebrać kwotę 1174 zł, którą przeznaczymy w akcji Szpikowa Paczka dla Onkodzieciaczka na zakup prezentów małym pacjentom Onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.Inicjatywa nie przyniosłaby tak dużych efektów, gdyby nie pomoc rodziców, uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, dlatego chcielibyśmy jeszcze raz Wam serdecznie podziękować za wsparcie oraz za to, że zawsze możemy na Was liczyć.Szkolny Klub Wolontariusza
Konkurs
Wycieczka
20 listopada uczniowie klasy 2 d i 2 b wybrali się na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach. Celem wycieczki było zakończenie akcji „ Paka dla zwierzaka ”zorganizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza oraz uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt. Przekazana została karma, zabawki i koce. Podziękowania należą się wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom zaangażowanym w akcję. Następnie dzieci udały się do kina Gwiazda na film „Mukliki”. Na małych kinomanów przed seansem czekały drobne upominki - linijki z napisem Mukliki. Film opowiadał o poszukiwaniu miejsc do życia, które niekoniecznie musi być uporządkowane, aby było idealne. W doskonałych nastrojach uczniowie wrócili do szkoły.
Telefon zaufania
Jadłospis
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
17 listopada nasza szkoła już po raz kolejny obchodziła święto tabliczki mnożenia. Była to XIII edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, podczas przerw przeprowadzane były egzaminy z tabliczki mnożenia. Nastąpiła więc zamiana ról – dzieci stały są egzaminatorami. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji i wyciągał z koszyka los egzaminacyjny. Na jednym losie było pięć pytań z tabliczki mnożenia. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na wszystkie pytania – otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz symboliczną legitymację. Swoje umiejętności mnożenia sprawdził również zastępca dyrektora szkoły pan Szymon Januszanis. Egzamin zdał oczywiście pomyślnie i otrzymał certyfikat z tytułem eksperta.
Tego dnia również podczas lekcji matematyki, odbyły się konkursy pozwalające wyłonić klasowych mistrzów tabliczki mnożenia.
Z tabliczką mnożenia spotykamy się na co dzień. Warto więc trenować nie tylko od święta. Trening czyni Mistrza!
Miłego mnożenia !
Ogłoszenie
Święto Jabłka
14 listopada był niecodziennym dniem, ponieważ klasy pierwsze obchodziły „Dzień Jabłka’’. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, smaku, budowy i różnych odmian. Następnie przeszliśmy do omówienia zdrowotnych właściwości jabłka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o witaminach, błonniku i antyoksydantach, które sprawiają, że jabłko jest nie tylko pyszne, ale też bardzo zdrowe. Podkreśliliśmy, jak ważne jest, aby włączać ten soczysty owoc do codziennej diety. Po rozwiązaniu quizu pt.:,,Co o nim wiesz’’ przyszedł czas na konkurencje, czyli zabawę z nutą rywalizacji, w których jabłka były głównymi bohaterami. Dzieci brały udział w różnorodnych zawodach, takich jak: segregowanie jabłek, wyścigi z jabłkiem na łyżce, układanie puzzli czy drama w kole. Zabawy te nie tylko dostarczyły radości, ale także rozwijały zdolności motoryczne i zmysłowe uczniów. Podczas spotkania dzieci wykonały twórcze prace plastyczne. Stworzyły piękne słoje wypełnione odciskami z jabłek, korzystając przy tym z jesiennych barw. Część praktyczna naszej edukacyjnej przygody obejmowała rozpoznawanie jabłek za pomocą zmysłów. Dzieci musiały odgadywać różne zapachy, a także po dotyku identyfikować kształty owoców. Z przyniesionych jabłek wyciskały świeży sok, który cieszył smakiem i wartościami odżywczymi. Było smacznie, zdrowo i kolorowo. Życzymy sobie, aby taka edukacyjna zabawa stała się stałym elementem życia szkolnego, inspirując do zdrowych nawyków i ciekawości wobec otaczającego nas świata przyrody.
Pamiętając o przysłowiu ,,Jedno jabłko dziennie oddala lekarza ode mnie “, jedzmy jabłka na zdrowie!
M.Olenkowicz,A.Machniewska,N.Mackiewicz
48
Wizyta w Kameleonie
15 listopada uczniowie klasy VII b wzięli udział w biało-czerwonych warsztatach fizyczno-chemicznych w Kameleon Party Studio. To część nagrody za zajęcie I miejsca w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznych. Wizyta była bardzo interesująca. Prowadząca zaproponowała ciekawe doświadczenia i w przystępny sposób wyjaśniała zaistniałe zjawiska w myśl hasła „Uczyć, bawiąc”.
Dziękujemy Panu Burmistrzowi Ryszardowi Niedziółce za ufundowanie atrakcyjnej nagrody oraz Pani Agnieszce Czeszun za przygotowanie ciekawych warsztatów.
Po wizycie w Kameleonie odwiedziliśmy również Urząd Miasta, gdzie w obecności Pana Burmistrza i Jego Zastępcy wraz z seniorami podsumowaliśmy tegoroczną akcję „Ekoskrzynka”.
10
Podziękowanie
Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w pomoc przy organizacji kiermaszu ciast przez wypiek czy zakup słodkości. Zawsze możemy na Was liczyć! Dzięki Wam będziemy dalej realizować nasze założenia.
Samorząd Uczniowski
Góra grosza
Konkurs Pieśni Patriotycznych
14 listopada w naszej szkole odbyła się IV edycja Konkursu Pieśni Patriotycznych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn Pana Ryszarda Niedziółki. O podium rywalizowały klasy IV-VIII.
Występy uczniów oceniało szanowne jury w składzie:
1. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi Pani Bożena Mickiewicz,
2. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie Pani Małgorzata Margas,
3. Przedstawiciel Kętrzyńskiego Centrum Kultury Pani Justyna Drozd
4. Pan Eugeniusz Michaluk przedstawiciel kętrzyńskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej
5. Pan Jan Koszyc przedstawiciel kętrzyńskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej
Gościem honorowym był zastępca Burmistrza Pan Karol Lizurej.
Oto wyniki:
I miejsce - klasa VII b
II miejsce - klasa VIII a
III miejsce - klasa V a
wyróżnienie - klasa VI a
Konkurs Pieśni Patriotycznych prowadził P.Sebastian Bednarczyk - nauczyciel muzyki i świetlicy w naszej szkole, który również odpowiedzialny był za nagłośnienie występujących klas oraz muzyczne przygotowanie klas IV-tych. Przygotowaniem muzycznym pozostałych klas, dyplomami za udział w konkursie zajęła się Pani Dorota Arszułowicz - nauczyciel muzyki i plastyki w naszej szkole. Serdecznie jej dziękujemy. Nie można również pominąć ważnej pracy samych wychowawców, którzy rzetelnie ćwiczyli ze swoimi wychowankami wykonywanie poszczególnych pieśni na godzinach wychowawczych. Dekoracje przygotowane zostały przez Pana Andrzeja Graczyka i Pana Jacka Fąderskiego - nauczycieli plastyki i świetlicy. Przy rozstawieniu sprzętu nagłośnieniowego pomagali Panowie Bartosz Machniewski oraz Pan Mariusz Michalak. Kolejność występów była losowana w trakcie konkursu. Nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta Kętrzyn Pana Ryszarda Niedziółkę.
Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi za objęcie honorowym patronatem i ufundowaniem nagród rzeczowych oraz słodkich upominków dla każdej klasy. Panu Sebastianowi Bednarczykowi za przygotowanie i prowadzenie całego festiwalu. Szanownemu jury za rzetelną i obiektywną pracę. Uczniom za piękne występy artystyczne. Wychowawcom za zaangażowanie.
18
Jadłospis
Obchody Święta Niepodległości w 3c
10 listopada klasa 3c wzięła udział w grze metodą stacji zadaniowych z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Podczas zabawy uczniowie ubrani na galowo, z kotylionem uprawniającym do wzięcia udziału w zabawie, odnajdywali i rozwiązywali zadania według wskazówek umieszczonych na terenie szkoły. Dzieci miały możliwość utrwalenia swoich wiadomości o Polsce, jej historii związanej z rozbiorami i I wojną światową, symbolami narodowymi. Wszyscy w wielkim zaangażowaniem, skupieniem i doskonałym humorem bawili się. To były ciekawe obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości.
8
Ogłoszenie
Warsztaty kreatywne – Las w szkle
Młodsi uczniowie naszej szkoły w ciągu dwóch dni uczestniczyli w kreatywnych warsztatach „Las w szkle”. Stworzyli swój własny ekosystem w słoiku, dowiedzieli się jaką rolę pełnią jego poszczególne składniki. Zmysłem dotyku sprawdzali strukturę
i konsystencję każdego z nich. Bogatsi o nową wiedzę i umiejętności zabrali swój „las” do domu. Dzieci poznały też etapy tworzenia lasu i dowiedziały się jak o niego dbać, by przetrwał.7
Dzień Postaci z Bajek
6 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie naszej szkoły przebrali się na ulubionych bohaterów bajek i książek, co zwalniało ich z odpowiedzi ustnych na wszystkich przedmiotach. Na korytarzach można spotkać było księżniczki, minionki, smerfy, rycerzy, piratów, Harrego Pottera i wiele innych barwnych postaci. Niektóre klasy tego dnia odgadywały zagadki o bohaterach bajkowych, rozpoznały postacie z bajki na podstawie wybranych rekwizytów, wspólnie czytały, malowały oraz oglądały bajki. Dzień ten przypominał wszystkim o tym, że bajki są ważne w życiu każdego dziecka, a przeniesienie w świat bajek sprawiło wiele radości.Odbył się także konkurs plastyczny pt. "Ulubiona postać z bajki". Wpłynęło 66 przepięknych prac, które wykonane były z pełnym zaangażowaniem. Ocenie podlegała samodzielność, pomysłowość i staranność. Jury w składzie J. Fąderski oraz A. Graczyk wyłoniło następujących zwycięzców:KLASY 11 m. A. Król2 m. M. Bryk 2 m. Z. Małecka 2 m. Z. Matejek 3 m. A. Gałkowska 3 m. W. Pająk 3 m. J. Pernak KLASY 21 m. W. Król 2 m. M. Brzezińska2 m. R. Kamińska3 m. E. Jasiulewicz3 m. Z. SienkiewiczKLASY 31 m. M. Kowalczyk1 m. H. Olko2 m. W. Pawlik3 m. F. DarmofałZwycięzcom serdecznie gratulujemy.Wszyscy uczestnicy otrzymają drobne upominki, natomiast na zwycięzców czekają dyplomy z nagrodami.
8
Lekcja na żywo
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości klasa 1a wzięła udział w lekcji na żywo z Nauką w Plecaku. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się:
Co słychać w stolicy Polski?
Co można robić w Polsce?
Co warto zobaczyć w naszym kraju?
Usystematyzowali wiedzę o symbolach narodowych, narysowali flagę Polski oraz napisali pierwsze notatki graficzne. To była wspaniała lekcja historii.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie