• Dzień popcornu.

     • W czwartek 19.01.2023 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Popcornu. Z tej okazji Radosna Szkoła zamieniła się w salę kinową, w której dzieci mogły obejrzeć bajki z czasów PRL.Z tej okazji nie mogło zabraknąć popcornu. Zapach prażonej kukurydzy roznosił się po całej szkole. Każdy uczeń mógł zakupić popcorn, jak również otrzymać bilet do kina. Do końca seansu dzieci chrupały prażoną kukurydzę. To był bardzo smakowity dzień.

     • Ideas

     • W styczniu odbył się XXVI festiwal parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św.
      Jerzego w Kętrzynie. Z naszej szkoły wzięła udział grupa „Ideas” z koła teatralnego klas I-III.
      W kategorii Szkoła Podstawowa zajęliśmy III miejsce. Gra diabłów rozbawiła publiczność.
      Występ został nagrodzony głośnymi brawami oraz upominkami. Na koniec wszyscy udali się
      na słodki poczęstunek.

      Krystyna Klancewicz i Katarzyna Mikotowicz

     • Nie samymi technologiami uczeń żyje

     •  Kompetencje przyszłości to nie tylko umiejętności cyfrowe.  Obecnie bardzo wartościową i pożądaną cechą jest kreatywność oraz umiejętność pracy zespołowej. Chcemy Wam pokazać nasze sposoby na lekturę i nie będzie to tym razem lapbook.  Z całą pewnością prace plastyczne i techniczne uruchamiają wielkie pokłady kreatywności. Pokazują własną wrażliwość i indywidualną realizację tematu.

      W galerii zobaczycie piękne niedźwiadki. 

      Zainspirowani lekturą ,,Dziadek i Niedźwiadek” stworzyliśmy przepiękne przytulanki. Tuż obok nich ujrzycie niesamowite afrykańskie maski. Wykonaliśmy je z masy papierowej, a inspiracją była dla nas lektura ,,Afryka Kazika”.

      Zapraszamy do galerii.

                                                      Uczniowie klasy 3c z wychowawczynią

       

     • Na Mariackiej Wieży - lekcja muzyczna

     • Czy wiecie, dlaczego hejnał nagle zostaje przerwany? Jaka historia się za tym kryje? 

      Dziś uczniowie klas 1-3 podczas lekcji muzycznej wsłuchiwali się w melodię hejnału i szukali odpowiedzi na powyższe pytania, które ukryły się w krakowskiej legendzie o hejnale Mariackim. Poznali ludowe tańce dworskie: gawot i menuet. Zatańczyli w rytmie krakowiaka oraz poznali kolejny instrument z rodziny dętych blaszanych – trąbkę.

      Na zakończenie koncertu uczniowie klasy 1b, 1c i 1d rywalizowali w muzycznych potyczkach.

      Oto wyniki konkursu:

      1 miejsce: Hanna Grymuza kl. Ic

      2 miejsce: Michalina Brzezińska kl. Id

      3 miejsce Nikola Chylak kl. Ib

       

      Podczas koncertu odbył się pierwszy konkurs wokalny. W tym miesiącu rywalizowali uczniowie klas trzecich.

      Oto wyniki:

      1 miejsce: Aniela Obrębska kl. III a

      2 miejsce: Jerzy Bereda kl. III b

      2 miejsce: Karolina Dęby kl. III c

      Zapraszamy do galerii i filmu.

                                                                 Zespół edukacji wczesnoszkolnej

     • Drukarki 3D w naszej szkole

     • Grupa uczniów uczęszczających na zajęcia rozwijające #LaboratoriaPrzyszłości zakończyła kolejny projekt. Uczniowie samodzielnie wykonali projekty ozdób świątecznych w programie Tinkercad, które następnie zostały wydrukowane na drukarkach 3D. Zakup tych urządzeń był możliwy dzięki programowi ministerialnemu #LaboratoriaPrzyszlosci.

     • Szkolna wigilia

     • Wigilia szkolna to zawsze wyjątkowy czas. Dyrekcja szkoły w tym roku zaprosiła wszystkich do "Pociągu życie" - w sentymentalną podróż pełną wspomnień i wzruszeń. Nie zabrakło symbolicznego znaku pokoju, jak również życzeń od pani Dyrektor Bożeny Mickiewicz i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

     • Konkurs na najpiękniej ozdobioną salę

     • Święta coraz bliżej! 22 grudnia rozstrzygnięto szkolny konkurs dla klas I-III na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną. Komisja w składzie: dyrektor szkoły p.Bożena Mickiewicz i zastępca dyrektora p.Szymon Januszanis postanowiła przyznać pierwsze miejsce i nagrodzić słodyczami klasę II a, która wraz z wychowawczynią p.Anetą Woźniak zadbała o najmniejszy detal, tworząc wyjątkowy nastrój. Wyróżnienie specjalne przypadło klasie I b i p. Agnieszce Cejmer, która mimo iż zastępowała nieobecną wychowawczynię, podeszła do konkursu z dużym zaangażowaniem.Gratulujemy!

     • Przegląd Kolęd i Pastorałek 

     • Dzisiaj znamy powszechnie zaledwie kilkadziesiąt kolęd.A przecież Polska jest krajem, który ma ich podobno najwięcej - co najmniej pięćset,a niektórzy twierdzą, że nawet około tysiąca.Niezależnie jednak od tego,ile ich mamy, jedno jest pewne: pieśni bożonarodzeniowe to nasze ogromne, bezcenne bogactwo.

      W dniu 19 grudnia 2022r. w naszej szkole  odbyła się muzyczna wędrówka przez czas i tradycję,czyli  Szkolny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.

      Swoje talenty zaprezentowali uczniowie na poszczególnych poziomach klasowych. Repertuar był bardzo bogaty i urozmaicony. Biorąc pod uwagę dobór i oryginalność repertuaru, muzykalność i walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny, jury po burzliwych obradach zdecydowało, że:  

       

      W kategorii klas 1 przyznano następujące nagrody:

      1 miejsce Julita Lutarewicz kl.1c za wykonanie ,, Pastorałki od serca do ucha"

      2 miejsce Kaja Jeziorska kl.1c za wykonanie ,, Lulajże Jezuniu"

      3 Oliwier Ładosz kl.1d za wykonanie piosenki świątecznej ,,To Mikołaj ".

      W kategorii klas 2 przyznano następujące nagrody:

      1 miejsce Weronika Pawlik kl.2c za wykonanie,, Lulajże Jezuniu" 

      2 miejsce Hanna Wyskiel kl.2b za wykonanie ,, Lulajże Jezuniu"

      3 miejsce Hanna Dumne kl.2b za piosenkę świąteczną ,,Coraz bliżej święta".

       

      Wyróżnienia otrzymały: Iga Baluta kl.2a i Hanna Krzyżewska kl.2c.

      W kategorii klas 3 przyzno następujące nagrody:

      1 miejsce Karolina Dęby kl.3c za wykonanie ,,Kto wie,czy za rogiem "

      2 miejsce Zuzanna Kubiak kl.3c za  wykonanie,, Wśród nocnej ciszy"

      3 miejsce Hanna Kowalczyk kl.3c za wykonanie pastorałki ,,Była noc ".

       

      W kategorii klas 4 przyznano następujące nagrody:

      1 miejsce Wiktoria Gałkowska kl.4a za wykonanie ,,Pastuszek bosy"

      2 miejsce Maria Bereda kl.4a za wykonanie ,,Cicha noc ".

       

      Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za przygotowanie uczniów. Szanownemu jury: p.Anecie Machniewskiej, p.Natalii Mackiewicz i p.Sebastianowi Bednarczykowi za pracę w komisji konkursowej. Pani Michalinie Lis za przygotowanie pucharów -nutek na drukarkach 3D. Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

      Zapraszamy za rok!

      Organizatorzy:

      Agnieszka Cejmer,Ewa Lijka, Katarzyna Ciborska

     • Kiermasz świąteczny

     • 15 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza i Stowarzyszenie Sobotniki. Rodzice, opiekunowie i nauczyciele miło nas zaskoczyli swoją obecnością, zakupując pięknie udekorowane pierniczki, stroiki, własnoręcznie wykonane  kartki świąteczne,  aniołki, breloki i wiele niepowtarzalnych bożonarodzeniowych ozdób.  Szkolny Klub Wolontariusza uzbierał  616 zł – kwota  zostanie przekazana na jego działalność. Natomiast  Stowarzyszenie Sobotniki, które działa na rzecz osób niepełnosprawnych zebrało 1026 zł. Bardzo serdecznie  dziękujemy wszystkim za wsparcie w naszej działalności i chęć niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

     • Święta z książką

     • Coraz bliżej Boże Narodzenie i wolne dni od nauki. Wczuj się w ten magiczny czas, jeszcze zanim ubierzesz choinkę i przeżywaj nadchodzące święta razem z niezwykłymi bohaterami książek. Zapraszamy do szkolnej biblioteki , gdzie w centralnym jej miejscu zostały wybrane i udostępnione do wypożyczenia powieści, baśnie, legendy i bajki, które pozwolą jeszcze bardziej wczuć się w ten świąteczny klimat..

     • W Środowiskowym Domu Samopomocy

     • „Nie trzeba być bogatym, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można mu podarować odrobinę czasu i uwagi.”

      14 grudnia przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunami odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętrzynie. Młodzież wykonała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, a uczestnicy z radością włączali się w śpiew. Występ wprowadził wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz skrzatami wykonanymi przez uczestników ŚDS  podczas warsztatów terapii zajęciowej.  Mamy nadzieję, że nasza wizyta pozostanie w ich wspomnieniach jak najdłużej i że to początek niesamowitej relacji, bo już planujemy kolejne spotkanie...

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12 Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: :  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel.: 504 976 690