• Próbne egzaminy ósmoklasisty

• 5 grudnia uczniowie klasy ósmej rozpoczęli trzydniowe zmagania z próbnymi egzaminami. Mają okazję do sprawdzenia poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Poznają procedury obowiązujące podczas egzaminów. Jest to też nauka radzenia sobie ze stresem.

Życzymy powodzenia!

• Projekt matematyczny ,,Antek i Natalka w świecie wielkiej matematyki"

• Klasa 1a realizuje kolejny projekt, tym razem  matematyczny. W świat wielkiej matematyki wprowadzają nas Antek i Natalka. Za nami I i II  moduł. Podczas I modułu poszukiwaliśmy co wspólnego ma korytarz szkolny z matematyką. Okazało się że bardzo dużo.  Wszędzie obecne są liczby rzymskie. Na drzwiach stołówki ceny i daty. Na schodach jednostki i tabliczka mnożenia. W zasadzie w każdym zakątku można ujrzeć matematykę.  Moduł II to poszukiwanie matematyki na dworcu kolejowym. Aura nie sprzyjała wycieczce, więc udaliśmy się na dworzec za sprawą map google. Obejrzeliśmy perony i kasę biletową, zamówiliśmy bilety onlinowo .  Nareszcie wiemy do czego przyda się legitymacja szkolna :). Na dworcu również nie zabrakło matematyki. Perony i plan odjazdów to trening odczytywania godzin zegarowych, obliczanie długości trasy i czasu podróży. Okazało się, że kilkoro z nas nigdy nie jechało pociągiem. Zatem w najbliższym czasie zaplanowaliśmy wycieczkę pociągiem do Giżycka. Zdradzimy Wam jedną TAJEMNICĘ...matematyka jest wszędzie :) Za ciekawą realizację zadań otrzymaliśmy certyfikat :))))

Klasa 1a z Wychowawczynią

Celem  projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.

•  „Paczka dla onkodzieciaczka”

• Szkolny Klub Wolontariusza składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie  w akcję charytatywną  „Paczka dla onkodzieciaczka”.  Dzięki Państwa pomocy  udało się zebrać pieniądze, za które zakupione zostały prezenty dla chorych onkologicznie dzieci. Po raz kolejny pokazaliśmy, że łączy nas życzliwe i otwarte na drugiego człowieka serce.  Podarunki dostarczone zostaną do Drużyny Szpiku w Barcianach, a stamtąd trafią wprost na Oddział Onkologiczny Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

• Kalendarz adwentowy

• Grudzień to miesiąc, w którym wszyscy czekamy na Święta Bożego Narodzenia. Myślimy o tym, w jaki sposób sprawić przyjemność drugiej osobie. Dla uczniów klasy 4 A będzie to także czas pełen wyzwań, a to za sprawą kalendarza adwentowego, który pojawił się w sali. Wspólne wykonywanie zadań będzie okazją do rozmowy, integracji, pracy nad poprawieniem relacji z koleżankami i kolegami oraz szansą na lepsze poznanie się. Nie ulega wątpliwości, że dostarczy też dzieciom dużo radości i nauczy cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej.

• Zimowa aura

• W tym roku zimowa aura zawitała szybciej niż zwykle. Dzięki zdjęciom p. Anny Fedyk możemy się przekonać, jak pięknie prezentuje się nasza szkoła na zewnątrz.