• Wizyta gości z europejskiego projektu

• 5 października gościliśmy uczestników europejskiego projektu Youngdeal. Gości z Litwy, Portugalii, Hiszpanii, Słowenii, Węgier, Bułgarii, Włoch i Polski serdecznie powitała Dyrektor Szkoły Pani Bożena Mickiewicz.Nawiązując do hasła przewodniego kętrzyńskiego spotkania, staraliśmy się pokazać, że dobrej jakości edukacja, niewykluczająca osób z niepełnosprawnościami, może zmienić Europę. Goście mieli okazję przekonać się, jak pracują nasi specjaliści, uczestnicząc w zajęciach terapeutycznych EEG Biofeedback, integracji sensorycznej i rehabilitacji. Specjalnie przygotowane zadania integracyjne, wywołały dużo radości i pozwoliły przenieść się na chwilę w świat dzieciństwa. Miłą pamiątką z dzisiejszego spotkania będzie z pewnością zaprojektowana i wydrukowana na sprzęcie z Laboratorium Przyszłości czterolistna koniczynka, którą otrzymał każdy gość.Dzisiejsze wydarzenie to świetna promocja naszej szkoły. Wizyta nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu osób: pani dyrektor, nauczycieli, specjalistów i pań z obsługi, którym należą się olbrzymie podziękowania.Dziękujemy również Pani Dyrektor SP 1 Elżbiecie Jadczak za życzliwą obecność.

• Dzień Chłopaka w IV b

• Dziewczęta z klasy IV b postanowiły uczcić Dzień Chłopaka, robiąc kolegom niespodziankę. Chłopcy musieli wykonać szereg zadań. Była degustacja cytryny zakończona pięknym uśmiechem, tworzenie autoportretów z zawiązanymi oczami, a także zawody sportowe: wykopy, podskoki, przysiady i pompki. Oj, działo się! Nasi chłopcy to po prostu twardziele! Na osłodę dzieci dostały kulinarne cudo o smaku bananowym przygotowane przez mamę Martyny oraz własnoręcznie przygotowane laurki. Czekamy na rewanż! (Przypominamy, że Dzień Kobiet już 8 marca!).

• Dzień Chłopaka w klasie I c

• 29 września obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA w sali zabaw „Złota Rybka”. Jest to święto wszystkich chłopców. W ten uroczysty dzień dziewczynki złożyły im życzenia, przygotowały niespodzianki oraz obdarowały prezentami. Chłopcy świetnie się bawili. Tego dnia wszystkim dopisywał dobry humor i wspaniała zabawa. Mamy nadzieję, że nasi Panowie będą mile wspominać swoje święto. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współudział w organizacji.

• Mobilne Laboratorium Przyszłości

• 2 października 2023 roku naszą szkołę odwiedziło Mobilne Laboratorium Przyszłości wyposażone w nowoczesny sprzęt technologiczny.

Edukatorzy przeprowadzili (w formie warsztatowej) zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii czyli sprzętu, który szkoła otrzymała w ramach tego projektu. Podczas zajęć uczniowie klas 4B, 5B, 5C oraz 6C zgłębiali tematykę druku 3D oraz kontrolerów. Utrwalili swoją wiedzę na temat budowy drukarki, właściwości wydruków oraz rodzajów materiałów, z których można drukować. Młodzież zapoznała się z pojęciem sztucznej inteligencji, dowiedzieli się, jak rozpoznać obraz na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów.

Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości pojawiły się w naszej szkole w ramach akcji mającej na celu aktywne wykorzystanie sprzętu zakupionego z projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Edukatorzy z pasją przeprowadzili interaktywne lekcje, wspierając rozwój kompetencji przyszłości oraz kluczowych umiejętności, takich jak: kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie.

Był to ciekawie spędzony czas na kreatywnych zabawach i eksperymentach, co mamy nadzieję zaowocuje rozwijaniem potencjału naszych uczniów.

Dziękujemy jeszcze raz edukatorom za poprowadzone zajęcia i poświęcony czas!

• Dzień Chłopca u pierwszoklasistów

• Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu szkoły. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym dniu dziewczynki z klasy 1a wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie wykonane medale i dyplomy.

Nie brakło także słodkiego poczęstunku. Tańce, konkursy i zabawy były wspaniałą chwilą na integrację pierwszaków.

• Lekcja muzyczna

• „Klucz do…?”

Pod takim właśnie hasłem odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami Agencji Artystycznej „MAT” z Olsztyna. Dzieci biorące udział w muzycznym przedstawieniu poznały brzmienie trąbki i saksofonu. Dowiedziały się, gdzie i za pomocą czego zapisujemy muzykę oraz jaki specjalny znak graficzny obowiązkowo umieszczamy na początku każdej pięciolinii.

Podsumowaniem spotkania był konkurs wiedzy z lekcji muzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich: Hania, Antek i Hania. Zwyciężyła Hania z klasy III „a”, drugie miejsce zajęli ex aequo Antek i Hania z klasy III „b”.