• Wizyta gości z europejskiego projektu

     • 5 października gościliśmy uczestników europejskiego projektu Youngdeal. Gości z Litwy, Portugalii, Hiszpanii, Słowenii, Węgier, Bułgarii, Włoch i Polski serdecznie powitała Dyrektor Szkoły Pani Bożena Mickiewicz.Nawiązując do hasła przewodniego kętrzyńskiego spotkania, staraliśmy się pokazać, że dobrej jakości edukacja, niewykluczająca osób z niepełnosprawnościami, może zmienić Europę. Goście mieli okazję przekonać się, jak pracują nasi specjaliści, uczestnicząc w zajęciach terapeutycznych EEG Biofeedback, integracji sensorycznej i rehabilitacji. Specjalnie przygotowane zadania integracyjne, wywołały dużo radości i pozwoliły przenieść się na chwilę w świat dzieciństwa. Miłą pamiątką z dzisiejszego spotkania będzie z pewnością zaprojektowana i wydrukowana na sprzęcie z Laboratorium Przyszłości czterolistna koniczynka, którą otrzymał każdy gość.Dzisiejsze wydarzenie to świetna promocja naszej szkoły. Wizyta nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu osób: pani dyrektor, nauczycieli, specjalistów i pań z obsługi, którym należą się olbrzymie podziękowania.Dziękujemy również Pani Dyrektor SP 1 Elżbiecie Jadczak za życzliwą obecność.

     • Dzień Chłopaka w IV b

     • Dziewczęta z klasy IV b postanowiły uczcić Dzień Chłopaka, robiąc kolegom niespodziankę. Chłopcy musieli wykonać szereg zadań. Była degustacja cytryny zakończona pięknym uśmiechem, tworzenie autoportretów z zawiązanymi oczami, a także zawody sportowe: wykopy, podskoki, przysiady i pompki. Oj, działo się! Nasi chłopcy to po prostu twardziele! Na osłodę dzieci dostały kulinarne cudo o smaku bananowym przygotowane przez mamę Martyny oraz własnoręcznie przygotowane laurki. Czekamy na rewanż! (Przypominamy, że Dzień Kobiet już 8 marca!).

     • Dzień Chłopaka w klasie I c

     • 29 września obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA w sali zabaw „Złota Rybka”. Jest to święto wszystkich chłopców. W ten uroczysty dzień dziewczynki złożyły im życzenia, przygotowały niespodzianki oraz obdarowały prezentami. Chłopcy świetnie się bawili. Tego dnia wszystkim dopisywał dobry humor i wspaniała zabawa. Mamy nadzieję, że nasi Panowie będą mile wspominać swoje święto. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współudział w organizacji.

     • Mobilne Laboratorium Przyszłości

     • 2 października 2023 roku naszą szkołę odwiedziło Mobilne Laboratorium Przyszłości wyposażone w nowoczesny sprzęt technologiczny.

      Edukatorzy przeprowadzili (w formie warsztatowej) zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii czyli sprzętu, który szkoła otrzymała w ramach tego projektu. Podczas zajęć uczniowie klas 4B, 5B, 5C oraz 6C zgłębiali tematykę druku 3D oraz kontrolerów. Utrwalili swoją wiedzę na temat budowy drukarki, właściwości wydruków oraz rodzajów materiałów, z których można drukować. Młodzież zapoznała się z pojęciem sztucznej inteligencji, dowiedzieli się, jak rozpoznać obraz na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów.

      Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości pojawiły się w naszej szkole w ramach akcji mającej na celu aktywne wykorzystanie sprzętu zakupionego z projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Edukatorzy z pasją przeprowadzili interaktywne lekcje, wspierając rozwój kompetencji przyszłości oraz kluczowych umiejętności, takich jak: kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie.

      Był to ciekawie spędzony czas na kreatywnych zabawach i eksperymentach, co mamy nadzieję zaowocuje rozwijaniem potencjału naszych uczniów.

      Dziękujemy jeszcze raz edukatorom za poprowadzone zajęcia i poświęcony czas!

     • Dzień Chłopca u pierwszoklasistów

     • Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu szkoły. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

      W tym dniu dziewczynki z klasy 1a wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie wykonane medale i dyplomy. 

      Nie brakło także słodkiego poczęstunku. Tańce, konkursy i zabawy były wspaniałą chwilą na integrację pierwszaków.

     • Lekcja muzyczna

     • „Klucz do…?”

      Pod takim właśnie hasłem odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami Agencji Artystycznej „MAT” z Olsztyna. Dzieci biorące udział w muzycznym przedstawieniu poznały brzmienie trąbki i saksofonu. Dowiedziały się, gdzie i za pomocą czego zapisujemy muzykę oraz jaki specjalny znak graficzny obowiązkowo umieszczamy na początku każdej pięciolinii.

      Podsumowaniem spotkania był konkurs wiedzy z lekcji muzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich: Hania, Antek i Hania. Zwyciężyła Hania z klasy III „a”, drugie miejsce zajęli ex aequo Antek i Hania z klasy III „b”.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12 Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: :  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel.: 504 976 690