• ORSZAK TRZECH KRÓLI

   to: przywracanie tradycji
   to: największe Jasełka na świecie
   to: działania edukacyjne i kulturalne
   to: oddolne inicjatywy lokalne
   to: efekt działania zwykłych ludzi
   to: "Kolos, który co roku budzi się 6 stycznia"
  • Zebrania z Rodzicami odbędą się 12 grudnia 2018r. (środa):


   Szkoła Podstawowa

   klasy I - III o godz. 16:00
   klasy IV - VI o godz. 16:20
   klasy VII - VIII o godz. 16:40
  • 9 listopada nasza szkoła przybrała biało-czerwone barwy. Z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości punktualnie o godzinie 11.11 w dużej hali MOSiR uczniowie i nauczyciele utworzyli „żywą flagę” i odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
  • 13 października odbyła się pierwsza w roku szkolnym 2018/2019 Szachowa Liga Szkolna. Zawodnicy z naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpili do gry. W turnieju swój debiut miało kilku uczniów z klas drugich. Ich występ przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy wytrwał 6 rund i udowodnił, że chce należeć do naszej szachowej rodziny.
  • We know how to do it

  • The man does not love kids because they are his own but he shall love them due to their affection that arises in education.
  • Aktualności

     • Próbne egzaminy ósmoklasisty

      5 grudnia uczniowie klasy ósmej rozpoczęli trzydniowe zmagania z próbnymi egzaminami. Mają okazję do sprawdzenia poziomu opanowania wiedzy i umiejętności z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Poznają procedury obowiązujące podczas egzaminów. Jest to też nauka radzenia sobie ze stresem.

     • Projekt matematyczny ,,Antek i Natalka w świecie wielkiej matematyki"

      Klasa 1a realizuje kolejny projekt, tym razem matematyczny. W świat wielkiej matematyki wprowadzają nas Antek i Natalka. Za nami I i II moduł. Podczas I modułu poszukiwaliśmy co wspólnego ma korytarz szkolny z matematyką. Okazało się że bardzo dużo. Wszędzie obecne są liczby rzymskie. Na drzwiach stołówki ceny i daty. Na schodach jednostki i tabliczka mnożenia. W zasadzie w każdym zakątku można ujrzeć matematykę. Moduł II to poszukiwanie matematyki na dworcu kolejowym. Aura nie sprzyjała wycieczce, więc udaliśmy się na dworzec za sprawą map google. Obejrzeliśmy perony i kasę biletową, zamówiliśmy bilety onlinowo . Nareszcie wiemy do czego przyda się legitymacja szkolna :). Na dworcu również nie zabrakło matematyki. Perony i plan odjazdów to trening odczytywania godzin zegarowych, obliczanie długości trasy i czasu podróży. Okazało się, że kilkoro z nas nigdy nie jechało pociągiem. Za

     •  „Paczka dla onkodzieciaczka”

      Szkolny Klub Wolontariusza składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie w akcję charytatywną „Paczka dla onkodzieciaczka”. Dzięki Państwa pomocy udało się zebrać pieniądze, za które zakupione zostały prezenty dla chorych onkologicznie dzieci. Po raz kolejny pokazaliśmy, że łączy nas życzliwe i otwarte na drugiego człowieka serce. Podarunki dostarczone zostaną do Drużyny Szpiku w Barcianach, a stamtąd trafią wprost na Oddział Onkologiczny Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

     • Kalendarz adwentowy

      Grudzień to miesiąc, w którym wszyscy czekamy na Święta Bożego Narodzenia. Myślimy o tym, w jaki sposób sprawić przyjemność drugiej osobie. Dla uczniów klasy 4 A będzie to także czas pełen wyzwań, a to za sprawą kalendarza adwentowego, który pojawił się w sali. Wspólne wykonywanie zadań będzie okazją do rozmowy, integracji, pracy nad poprawieniem relacji z koleżankami i kolegami oraz szansą na lepsze poznanie się. Nie ulega wątpliwości, że dostarczy też dzieciom dużo radości i nauczy cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej.

     • Zimowa aura

      W tym roku zimowa aura zawitała szybciej niż zwykle. Dzięki zdjęciom p. Anny Fedyk możemy się przekonać, jak pięknie prezentuje się nasza szkoła na zewnątrz.

     • Hogata i Hildegarda w akcji

      Jak co roku dzień 29 i 30 listopada przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Uczniowie klas I -III odwiedzili komnatę wróżb Hogaty i Hildegardy.

      Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw, aby wejść do komnaty,

      musiał pomyśleć życzenie. Aby się spełniło, należało wrzucić do skrzyni magiczny pieniążek.

     • Andrzejki w świetlicy szkolnej

      29 listopada obchodziliśmy w świetlicy szkolnej „Dzień Wróżb” przygotowany przez nauczycieli świetlicy i bibliotekarzy. Tego dnia dzieci wyruszyły w świat magii i czarów. Czwartkowe popołudnie wypełnione zostało licznymi konkursami, zawodami oraz tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi, które przepowiad
  • Partnerzy

  • Zobacz naszą szkołę

   Rekrutacja 2023/2024

    

   Nabór do szkół
   ponadpodstawowych 2023/2024

    

   Tłumaczenie na polski język migowy informacji o Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie.

    

   Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie jest szkołą publiczną zapewniającą bezpłatne nauczanie. Szkoła prowadzi działalność w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej.  Szkoła umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

    

   Szkoła Podstawowa Nr 5 mieści się przy ul. Kazimierza Wielkiego 12, 11-400 Kętrzyn.

   Kontakt do szkoły:

   tel. 89 751 81 71

   adres e-mail: sp5@pro.onet.pl, zsketrzyn.inf@gmail.com

    

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 05.12.2023