• List Ministra Edukacji i Nauki ws. szczepień dzieci

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie

w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.

• ANDRZEJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W naszej świetlicy nie brakuje okazji do wspólnej zabawy. 30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa z wróżbami. Dzieci wywróżyły sobie nazwy przyszłych zawodów, imiona koleżanek i kolegów oraz poznały znaczenie wybranych przez siebie przedmiotów. Wróżby przeplatane były konkursami i tańcami przy muzyce.

• Projekt wirtualne podróże-lekcja na żywo ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie"

Przykro byłoby usłyszeć kiedyś: “Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie!” Dlatego podróże po pięknych i niezwykłych miejscach na świecie warto rozpocząć od poznania własnego kraju. Polska była tematem listopadowej lekcji w ramach Międzynarodowego Projektu “Wirtualne podróże”, prowadzonego przez nauczycielkę i podróżniczkę, Panią Sabinę Piłat (“Nauka w plecaku”). Wraz z autorką zajęć uczniowie popłynęli Wisłą, zaglądając do kilku największych miast, przez które przepływa rzeka, sprawdzili również, co łączy dwa miasta, leżące po przeciwnych stronach naszego kraju. Wirtualnej podróży towarzyszył Smok Wawelski narysowany wspólnie z blogerką - Ciocią Bombonierką. Zajęcia utwierdziły nas w przekonaniu, że Polska jest piękna!

• IV c w Konsulacie Świętego Mikołaja

22 listopada uczniowie klasy 4 c wraz z wychowawcą w nagrodę za zajęcie I miejsca w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznych odwiedzili Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Była to wspaniała okazja, aby poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie w towarzystwie elfów samodzielnie wykonali piękne bombki, które zawisną na choinkach w ich domach. Po zwiedzeniu całego konsulatu, wygłodniała klasa udała się na pizzę do pobliskiej restauracji.

• „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. Światowy Dzień Pluszowego Misia

Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś - to słowa z książki dziecięcej Heleny Bechlerowej. W dzisiejszych czasach często wracamy do korzeni, wybierając z wielu zabawek, właśnie misia. 25.11.2021r. obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Ten niepozorny przedmiot zaskarbił sobie miłość ludzi w każdym wieku. Sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności. Posiadanie takiej zabawki uczy nas empatii i opiekuńczości, jest znakiem bezpieczeństwa w trudnych momentach. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub w fotelu nie siedzi miś. Dzisiaj uczniowie naszej szkoły z klas 1 – 3 mogli pochwalić się swoim ulubionym przyjacielem. Dzięki temu ten ponury dzień stał się trochę radośniejszy. Były wspólne zdjęcia, kolorowanki i zabawy. Opiekunowie SU

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystępuje do projektu Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.na lata 2021-2025” , co oznacza, iż biblioteka szkolna otrzyma dotację na zakup nowości wydawniczych.

Priorytetem projektu jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych pozostających w sferze zainteresowań uczniów. Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z najnowszych propozycji książkowych, oferowanych na rynku wydawniczym. Młodzież została poproszona o wskazanie tytułów książek, autora bądź tematyki, która ich interesuje. Z przeprowadzonego badania ankietowego wynika, iż uczniowie chcą czytać książki o tematyce przyrodniczej, historycznej, sportowej, dzienniki, powieści młodzieżowe w formie pamiętników, komiksy, kryminały młodzieżowe, biografie. Dołożymy wszelkich starań, aby sprostać tym wymaganiom.

• Partnerzy

Czwartek 02.12.2021

• sp5@pro.onet.pl
      • zsketrzyn.inf@gmail.com
      • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
    • Logowanie

• Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pani Monika Zygmunt - Jakuć, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iodsp5@miastoketrzyn.pl.