• Certyfikat

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning „Odkryj lekturę - przygoda z lekturą i mediami ”. Oznacza to, że praca naszej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. W związku z tym otrzymaliśmy certyfikat świadczący o wysokiej jakości projektu. Co więcej, nasz projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu www.etwinning.net

Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy byli zaangażowani w projekt, za ich trud i wkład pracy.

• Majowe zmagania szachowe!

• 10 maja odbyła się kolejna Szachowa Liga Szkolna. Startowało 40 zawodników z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowało 8 graczy. Wyniki przedstawiają  się następująco:

Liga I

Szymon Dunalski - 2 miejsce

Karolina Gawerska  -3 miejsce

Paweł Marcinkiewicz - 5 miejsce

Liga II

Jan Kłos - 9 miejsce

Liga III

Mateusz Kopczyński- 2 miejsce

Julia Grajewska- 5 miejsce

Tomasz Kosior- 7 miejsce

Daniel Skórka – 8 miejsce

Dziękujemy za piękną grę i zaczynamy przygotowania do ostatniego w tym roku szkolnym turnieju.  Nasi gracze z niecierpliwością czekają na wakacje i odpoczynek. Przez cały rok szkolny wielokrotnie reprezentowali SP 5 w wielu turniejach szachowych.

• Kangur Matematyczny - wyniki

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki oraz zdobyli wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

Żaczek

Zalewska Zofia 2C- wyróżniona

Chimik Tymon 2D- wyróżniony

Maluch

Bereda Jerzy 4B- bardzo dobry

Wojciekian Bruno 4B- bardzo dobry

Beniamin

Dubel Jakub 5A- wyróżniony

Dubel Szymon 5A- wyróżniony

Boczulak Marcel 5A- wyróżniony

Smykowski Franciszek 6C- wyróżniony

Kadet

Jasiulewicz Rafał 7B- wyróżniony

Gratulujemy!

• VI Miejski Konkurs Pięknego Pisania Piórem

• 13 maja w Ratuszu odbył się VI Miejski Konkurs Pięknego Pisania Piórem pod patronatem burmistrza miasta Kętrzyn p. Karola Lizureja.

I miejsce w kategorii klas II-III zajęła uczennica klasy III c Weronika Pawlik.

Serdecznie gratulujemy!

• Wycieczka do Trójmiasta

• W dniach 6-8 maja 2024 r. klasa Vc wraz z wychowawczynią Agatą Zabłocką i panią Katarzyną Puczel wybrała się na wycieczkę do Trójmiasta.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Stare Miasto w Gdańsku i wzięliśmy udział w grze miejskiej, a następnie pojechaliśmy nad morze na plażę w Brzeźnie. Kolejnego dnia udaliśmy się do Centrum Nauki Eksperyment, gdzie najpierw wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Poczuj siłę”, a po nich eksplorowaliśmy przeróżne instalacje. Odwiedziliśmy też Gdyńskie Akwarium, w którym zachwyciło nas bogactwo fauny i flory wód morskich. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Sopocie, gdzie oczywiście weszliśmy na molo. Ostatni dzień to już pakowanie, zakupy w galerii i oczywiście McDonald’s.

To były 3 bardzo intensywne dni. Nie można pominąć również faktu, że na wycieczkę wybraliśmy się pociągiem i dla wielu z nas była to pierwsza w życiu podróż tym środkiem transportu. Wróciliśmy bardzo, bardzo zmęczeni, ale jeszcze bardziej zadowoleni.

• Mazurzymy po Kętrzyńsku

• 9 maja w  czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się konkurs „Mazurzymy po Kętrzyńsku”. Już po raz 15. kętrzyńska młodzież recytowała teksty w gwarze mazurskiej. Konkurs mowy mazurskiej, czyli „Mazurzenie po kętrzyńsku” to święto organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne „Konik Mazurski”. Jak co roku w komisji zasiedli Dietmar Serafin emerytowany wieloletni dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej, autor mazurskich gadek i wielu tekstów o tematyce łowieckiej i regionalnej oraz Piotr Szatkowski  skandynawista, doktorant Instytutu Slawistyki PAN, badacz oraz rewitalizator kultury mazurskiej i staropruskiej; tłumacz Małego Księcia na etnolekt mazurski i język pruski, twórca Elementarza mowy mazurskiej, współtwórca Słownika mowy mazurskiej, autor gawęd i podcastów.

W przesłuchaniu wzięło udział 26  osób z kętrzyńskich szkół. Uczniom naszej szkoły udało się zdobyć główne nagrody i wyróżnienia.

W kategorii klas I-III

2 miejsce zajęła Joanna Szeryńska kl.1a nauczyciel prowadzący Katarzyna Ciborska

Wyróżnienie otrzymała Julia Pernak kl.1c nauczyciel prowadzący Agnieszka Cejmer

W kategorii klas IV-VI

3 miejsce zajęła Wiktoria Gałkowska kl.5a nauczyciel prowadzący Dorota Malinowska

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci.

• XXXII Miejski Konkurs Ortograficzny

• 7 maja w Ratuszu odbył się XXXII Miejski Konkurs Ortograficzny. Wśród laureatów nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły.

I miejsce - Maja Kowalczyk, klasa III b

III miejsce - Weronika Pawlik, klasa III c