• Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
     • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

     • 9 listopada nasza szkoła przybrała biało-czerwone barwy.  Z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości punktualnie o godzinie 11.11 w dużej hali MOSiR uczniowie i nauczyciele utworzyli „żywą flagę” i odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

      Następnie w małej hali rozpoczął się Konkurs Pieśni Legionowych i Patriotycznych.  Wystartowali w nim uczniowie klas IV-VI przygotowani przez swoich wychowawców oraz nauczyciela muzyki p. Sebastiana Bednarczyka. Społeczność szkolna miała okazję poznać lub przypomnieć sobie najpiękniejsze pieśni z okresu I wojny światowej. Komisja konkursowa w składzie: p. Dyrektor Bożena Mickiewicz, p. Krystyna Tymcio, p. Agnieszka Kreczman i p. Anna Jankowska miała twardy orzech do zgryzienia. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Biorąc pod uwagę  znajomość tekstu, poprawność muzyczną, akompaniament,  choreografię oraz ogólne wrażenie artystyczne, ustalono werdykt:

      I miejsce  - klasa VI A -  ,,Marsz I Brygady”

      II miejsce -  klasa V A -   ,,Hej, hej ułani”

      III miejsce - klasa  V D - ,,Szara piechota”

      wyróżnienie -  klasa VI B -  ,, O mój rozmarynie”

      Nagrody ufundowane Rada Rodziców wręczyła pani Dyrektor. Konkurs, którego pomysłodawcą była nauczycielka historii p. Elżbieta Krzak, a który brawurowo prowadzili uczniowie klasy VII C Anastazja Ziemnicka i Filip Domański, przybliżył atmosferę dni, kiedy rodziła się polska niepodległość.

      Aby wszyscy chętni mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat wydarzeń sprzed stu lat, nauczycielki historii: p. Elżbieta Krzak i p. Aneta Korenik przygotowały wystawę okolicznościową. W holu przy sekretariacie szkoły można było poznać biografie twórców niepodległej Polski, drogi Polaków do niepodległości czy dzieje Legionów Polskich we Włoszech i ,, Mazurka Dąbrowskiego”. Nie zabrakło plakatów przygotowanych przez uczniów klas IV-VIII.

      11 listopada delegacja nauczycieli i poczet sztandarowy reprezentowali także naszą szkołę podczas miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

    • AKTYWNA SOBOTA
     • AKTYWNA SOBOTA

     • Witajcie po dłuższej przerwie. Nasze pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczęliśmy Świętem Pieczonego Ziemniaka.To już tradycja w naszych październikowych spotkaniach. Tego dnia dopisała nam pogoda, więc wszystkie zabawy z ziemniakiem odbyły się na powietrzu. Rozpaleniem ogniska i upieczeniem ziemniaków zajął się tata Nikodema. Musicie uwierzyć nam na słowo, ziemniaczki były przepyszne. Nie ma to jak męska ręka. Dalsze świętowanie odbyło się w świetlicy. Tego dnia królem stołu był ziemniak. Dzieci z zaangażowaniem przygotowywały potrawy: frytki,chipsy i sałatkę bawarską. Wszystkim dopisywały apetyty, pomimo że niektóre dania uczniowie jedli pierwszy raz w życiu. Oprócz zajęć kulinarnych znaleźliśmy też czas na wykonanie jesiennej dekoracji -girlandy z dyni. Część zajęć poświęciliśmy na zabawy integrujące, ponieważ w naszym gronie są nowi uczestnicy. Witajcie pierwszoklasiści! Do grupy opiekunów dołączyła kreatywna i energiczna pani Natalia. Cieszymy się, że jest w naszym gronie pozytywnie zakręconych. Zapraszamy do galerii.

    • KONKURS Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - ROZSTRZYGNIĘTY!!!
     • KONKURS Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - ROZSTRZYGNIĘTY!!!

     • Z okazji  100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Samorząd Szkolny ogłosił konkurs "Laurka dla mojej Ojczyzny oraz wiersz dla mojej Ojczyzny". Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do włączenia się we wspólne obchody okrągłego jubileuszu naszego Państwa.

      Wpłynęło wiele ciekawych prac. Jak zawsze mieliśmy trudny wybór, żeby wybrać najładniejsze. Chcielibyśmy nagrodzić wszystkich, ale niestety się nie da.

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      Klasy I - III

      I miejsce - Zofia Marantowicz kl. I b

                         Zofia Widuto kl. I a

      II miejsce - Aleksander Kurowski kl. I a

                          Oskar Ślubecki kl. I a

      III miejsce - Olga Cejko kl. I a

                          Kułakowski Fabian kl. I b

       

      WYRÓŻNIENIA:

      Nadia Monkiewicz  kl. II c

      Jakub Arminajtis kl. II b

       

      Klasy IV - VI

      I miejsce -  Weronika Kieszek kl. IV b

      II miejsce Oliwier Ślubecki kl. V a

      III miejsce - Amelia Wieliczko kl. V b

       

      WYRÓŻNIENIE:

      Aleksandra Rutkowska kl. v c

       

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

      Rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym apelu w piątek 9.11.2018r.

                                                                                           Samorząd Szkolny wraz z Opiekunami.

       

     • Podsumowanie akcji "Pełna miska dla Schroniska"

     • 4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Chcąc włączyć się w obchody tego święta w naszej szkole została ogłoszona zbiórka karmy i przyborów do pielęgnacji pupili. Dnia 07.11.2018 r. naszą szkołę odwiedziły panie ze Schroniska w Pudwągach wraz ze czworonożnymi towarzyszami. W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy I-III szkoły podstawowej. Dzieci bardzo ucieszyła wizyta zaproszonych gości. Nie mogły nacieszyć się towarzystwem piesków. Panie opowiedziały o schronisku, wytłumaczyły dzieciom, jak należy opiekować się pupilem. Dzieci wróciły na lekcje zadowolone i uśmiechnięte.

     • ZNOWU W GRZE !!!

     • Kolejne pracowite soboty za nami. Szachiści znowu nie zawiedli.

      27 października siódemka najlepszych graczy reprezentowała po raz trzeci naszą szkołę w Turnieju Szachowym o Puchar Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty. Mateusz Woźniak i Weronka Kieszek zdobyli II miejsca. Pozostali gracze  również spisali się na medal. Ich punkty przyczyniły się do zdobycia II miejsca w klasyfikacji szkół. SP 5 została pokonana tylko przez jedną placówkę.  Po raz kolejny nasi gracze udowodnili, że potrafią grać!

          3 listopada walczyliśmy w Kętrzyńskiej Lidze Szkolnej. Tym razem naszą szkołę reprezentowało 11 zawodników. Wyniki są następujące:

       

      Liga I

      Mateusz Woźniak I miejsce

      Weronika Kieszek VIII miejsce

       

      Liga II

      Ignacy Cwalina VIII miejsce

      Artur Gradoń X miejsce

      Jakub Arminajtis XIII miejsce

       

      Liga III

      Daniel Domurat IV miejsce

      Rafał Jasiulewicz V miejsce

      Aleksandra Piechota VI miejsce

      Kacper Trypucki X miejsce

      Borys Werbanowski XI miejsce

      Bartosz Persik XII miejsce

       

      Na szczególną uwagę zasługuje Kacper Trypucki, który dołączył do naszej szkolnej rodziny zaledwie dwa miesiące temu, a już z zapałem i zaangażowaniem walczył w turnieju. Już za tydzień kolejne starcia, tym razem weźmiemy udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn. Trzymajcie kciuki, a my  damy z siebie wszystko!!!

     • Wylosuj Anioła

     • Nasza szkoła wspiera wszelkiego rodzaju działania charytatywne. Akcja Wylosuj Anioła polega na pisaniu kartek i listów do chorych dzieci. Ma ona na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów. Kartki od Aniołów mają  przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa. Kartkę mozna wykonać własnoręcznie lub zakupić, napisać parę ciepłych słów do chłopca lub dziewczynki i przynieść do biblioteki szkolnej. Wszystkie dostarczone przez Was listy zostaną wysłane do Fundacji "Gdy Liczy się Czas" i będą losowane przez dzieci. Akcja jest bezterminowa. Liczymy na Was :)

     • Konsultacje z rodzicami

     • W najbliższą środę - 7 listopada 2018r. w godz. 16:30 - 17:30 odbędą się konsultacje z rodzicami.

    • Szkolna akcja "ZNICZ"
     • Szkolna akcja "ZNICZ"

     • Dnia 27.10.2018r.(sobota) grupa szkolnych wolontariuszy wyruszyła wraz z opiekunami p. Agnieszką Gałęzowską i p.Marzeną Pniewska-Hałuszka na cmentarz w celu uporządkowania opuszczonych grobów. W każdym zaniedbanym miejscu uczniowie zapalili znicz i pomodlili się. Tego dnia dopisała pogoda, dzięki czemu wolontariuszom udało się dotrzeć do sporej liczby mogił, które zostały przez nich uprzątnięte. Tego typu wyjścia będą organizowane nie tylko w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych lecz przez cały rok szkolny. Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom i opiekunom za chęć niesienia pomocy i czas temu poświęcony. Mamy nadzieję, że uczniowie nadal chętnie będą uczestniczyć w tego typu akcjach.

     • KANAPKI Z KULTURĄ

     • O tym, że przy stole należy zachowywać się kulturalnie - przekonywać nikogo nie trzeba. Klasa 2 a, zamiast zwyklej lekcji, w piątek 26 października, miała zajęcia praktyczne. Najpierw z przygotowanych produktów wykonała przepiękne, zdrowe kanapki.  Potem nakryła do stolu. Następnie po ćwiczeniach w posługiwaniu się nożem i widelcem nastąpiła kulturalna degustacja. Wszyscy starali się pamiętać o podstawowych zasadach    (łokcie ze stołu, nie mówimy z pełnymi ustami, nie mlaskamy, usta wycieramy serwetką, nie wstajemy wcześniej od stołu). Na koniec należało odpowiednio ułożyć sztućce. Cała klasa sprawdzian z kultury przy stole zaliczyła celująco.

     • Samorząd Szkolny ogłasza konkurs!!!!!!!!

     • Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Samorząd Szkolny ogłasza konkurs.

      Klasy I-III - laurka dla mojej Ojczyzny (format: A3, A4 - technika dowolna, bez życzeń, praca podpisana na odwrocie ołówkiem( imię i nazwisko oraz klasa);

      Klasy IV-VI - laurka dla mojej Ojczyzny wraz z życzeniami (format A3.A4 - technika dowolna, praca podpisana na odwrocie ołówkiem, imię i nazwisko oraz klasa);

      Klasy VII-VIII i Gimnazjum - wiersz dla mojej Ojczyzny/ o mojej Ojczyżnie.

      Prace przyjmowane są do dnia 06.11.2018r. w sali nr 203. Ogłoszenie wyników 07.11.2018r.

      Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

       

                                                                                                 SAMORZĄD UCZNIOWSKI

     • "Dzień głośnego czytania w 1a z Gangiem Słodziaków"

     • W związku z przystąpieniem uczniów klasy 1a wraz z nauczycielkami: M. Krupską, J. Zapaśnik,  E. Lijką do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”  dnia 17.10.2018r. w sali 209 odbyło się głośne czytanie książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

      Przy kominku, w piżamach, ulubionym szlafroku i kapciach, z poduszką pod głową uczniowie zapoznali się z przygodami sowy Zosi, lisa Liska, jeżyka Jerzego, bobra Borysa, rysia Ryśka, zajęczycy Zuzi. Dodatkowo grali w gry planszowe, rozwiązywali krzyżówki i świetnie się bawili oraz uczyli. Gościem specjalnym „piżamowego czytania” była pani G. Szymańska - szkolna pielęgniarka.  Uczniowie, tak jak bohaterka zajęczyca Zuzia, dowiedzieli się jak opiekować się innymi w razie nagłych wypadków, np. skaleczenia, zasłabnięcia, itp. Uczyli się układania poszkodowanego w pozycji bocznej. Czas w szkole minął szybko i przyjemnie.

      Zapraszamy do galerii:

    • SZACHY START!!!
     • SZACHY START!!!

     • 13 października  odbyła się pierwsza w roku szkolnym 2018/2019 Szachowa Liga Szkolna. Zawodnicy z naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpili do gry. W turnieju swój debiut miało kilku uczniów z klas drugich. Ich występ przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy wytrwał 6 rund i udowodnił, że chce należeć do naszej szachowej rodziny.

      Niezwyciężony i  najsilniejszy po raz kolejny okazał się Mateusz Woźniak .

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      I liga

      1 miejsce Mateusz Woźniak

      7 miejsce Weronika Kieszek

      II liga

      7 miejsce Ignacy Cwalina

      III liga

      1 miejsce Artur Gradoń

      2 miejsce Jakub Arminajtis

       4 miejsce Daniel Domurad

      5 miejsce Borys Werbanowski

      6 miejsce Bartosz Persik

      7 miejsce Zuzanna Pakosz

      8 miejsce Aleksandra Piechota

      9 miejsce Weronika Kowalewska

      10miejsce Małgorzata Krutul

      Na szczególne wyróżnienie zasługują: Artur Gradoń i Jakub Arminajtis, którzy zwyciężając trzecią ligę awansowali do drugiej i już na kolejnym turnieju mierzyć się będą ze znacznie mocniejszymi przeciwnikami. 

                                           Wszystkim gratulujemy udanego występu!

                                                  Trzymajcie za nas kciuki!

       

                                                                   Ewelina Chałkowska- Dwulat

       

       

     • Konsultacje z rodzicami odwołane

     • W najbliższą środę 3 października 2018r. konsultacje z rodzicami odwołane

     • Zebrania z Rodzicami

     • Zebrania z Rodzicami odbędą się we czwartek 27 września 2018r.

      Klasy I - VIII Szkoły Podstawowej - godz. 16:30

      Klasy Ib i Ic Szkoły Podstawowej - zebrania odbędą się w terminie późniejszym.

      klasy III Gimnazjum - godz. 17:30

       

     • RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

     •  

      Szanowni Państwo !

      Budżet obywatelski to proces, który umożliwia mieszkańcom bezpośredni wpływ na decyzję o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone przez obywateli. W tym roku na liście do głosowania pozycja numer 20 znalazł się nasz kolejny pomysł:

      SALA INTEGRARCJI SENSORYCZNEJ W SZKOLE PODTAWOWEJ NR 5.

      Terapia SI wykorzystywana jest w pracy z dziećmi z zaburzeniami integracji sensorycznej, z opóźnieniami i zaburzeniami rozwoju mowy, ze specyficznymi trudnościami szkolnymi, z opóźnieniami rozwoju psychoruchowego, z niepełnoprawnością intelektualną, z Zespołem Aspergera, z autyzmem, z MPD.  Terapia SI odbywa się w sali specjalnie do tego przygotowanej              i wyposażonej w specjalistyczne przyrządy.

      Zachęcamy Państwa do oddania głosu na naszą inicjatywę. W tamtym roku dzięki Waszemu wsparciu, ogromnemu zaangażowaniu i promowaniu akcji zbudowaliśmy plac zabaw dla osób niepełnosprawnych. W tym roku również liczymy na Państwa wsparcie.

      Dziękujemy za każdy oddany głos.

       

      WSPÓLNIE ZAWALCZMY O TAKĄ SALĘ W NASZEJ SZKOLE!!!

       

      POMYSŁODAWCY

      Urna na głosy znajduje się w holu szkoły, naprzeciwko drzwi wejściowych.

     • Dane do logowania w dzienniku elektronicznym

     • Uwaga! na najbliższym spotkaniu z rodzicami, zostaną rozdane nowe dane umożliwiające zalogowanie się w elektronicznym systemie oceniania Librus.

     • Uwaga! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się o godz. 9:00 w hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12a.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • sp5@pro.onet.pl
   • zsketrzyn.inf@gmail.com
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
 • Galeria zdjęć

  • SZACHY START!!!
  • Wystawa z okazji Dnia Niepodległości