• Miejskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia to dzień solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Już po raz trzeci nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie zorganizowali miejskie obchody tego święta. Honorowy patronat objął burmistrz Kętrzyna Pan Ryszard Niedziółka.

Uroczystość rozpoczęła się w kinie „Gwiazda” punktualnie o godzinie 10.00. Swoją obecnością zaszczycili ją: zastępca burmistrza Pan Maciej Wróbel, naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji i Rozwoju w Urzędzie Miasta Pani Daria Zecer, dyrektorzy miejskich placówek oświatowych, kierownik i uczestnicy WTZ.  Goście obejrzeli spektakl „Niebieski ptak”, w którym wystąpili nauczyciele i uczennica SP 5. Była również projekcja filmu podejmującego problematykę autyzmu.

Rozstrzygnięto okolicznościowe konkursy: plastyczny „Zobacz mój świat autystyczny” dla uczniów klas I-III kętrzyńskich szkół podstawowych oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, konkurs wiedzy o autyzmie dla siódmoklasistów oraz literacki – również dla uczniów klas siódmych. Oto laureaci:

Klasy I:

1 miejsce – Malwina Krzykanowska SP 5, 2 miejsce – Mateusz Fibikowski SP 1

Klasy II:

1 miejsce – Julia Skrzypczyńska SP 4, 2 miejsce – Grzegorz Świętoń SP 4, 3 miejsce – Julia Wysocka SP 5 i Hanna Jowsa SP 4

Klasy III

1 miejsce – Anna Warkowska SP 1, 2 miejsce – Wiktor Sulej SP 5, 3 miejsce – Julia Wessel, SP 1

Warsztaty Terapii Zajęciowej

1 miejsce – Iwona Radziwoniuk, 2 miejsce – Mirosław Wessel, 3 miejsce – Sylwia Magnuszewska

Konkurs Wiedzy o Autyzmie

1 miejsce – Kinga Winiarska SP 1, 2 miejsce – Alicja Służała SP 1, 3 miejsce – Joanna Kreczman SP 5

Konkurs literacki

1 miejsce – Karolina Korenik SP 1, 2 miejsce – Julia Trypucka SP 5, 3 miejsce – Zuzanna Modliszewska SP 1, wyróżnienia – Hanna Bączek SP 4 i Gabriela Kołowiecka SP 3

Kolejnym punktem programu była muzyczna niespodzianka – piosenki w wykonaniu nauczycieli SP 5. Kulminacyjnym punktem uroczystości było przejście na plac przed Ratuszem, gdzie czekały już przedszkolaki z „Malinki” oraz „Smerfowej krainy” i wypuszczenie w niebo niebieskich baloników – symbolu solidarności z osobami autystycznymi.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom: Panu burmistrzowi,  dyrektorowi KCK, panu Markowi Olenkowiczowi oraz pani Emilii Niedziałkowskiej za oprawę fotograficzną.

Tekst: Szymon Januszanis, foto: Emilia Niedziałkowska

• KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH

• 4 kwietnia odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych, organizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski. Startujemy już od 1 zł. Zapraszamy!!!