• 27.07.2018 19:15
      • Biblioteka posiada bogaty księgozbiór liczący ponad 11 tysięcy woluminów. W jego skład wchodzą książki popularno – naukowe dla dzieci, młodzieży i nauczycieli oraz książki z zakresu literatury pięknej dla dzieci, w tym wiele nowości wydawniczych.

Zapraszamy rodziców, którzy chcieliby czytać wspólnie ze swoimi dziećmi. Oferta dotyczy głównie rodziców klas I-III szkoły podstawowej, którzy przychodząc po swoje pociechy mogli by dać im dobry przykład i zachęcić najmłodszych do czytania.

Znany filozof Kartezjusz twierdził, że „Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”, rozmawiajmy więc z naszymi dziećmi i pokazujmy im piękno otaczającego świata.

Biblioteka stwarza uczniom i wszystkim odwiedzającym nowoczesne i atrakcyjne warunki do zdobywania wiedzy. Wspiera nauczycieli w realizacji procesu dydaktycznego.

W czytelni uczniowie mają możliwość skorzystania z następujących czasopism:

– Kumpel,
        – Victor Junior,
        – Victor Gimnazjalista,
        – Młody Technik.

Dla nauczycieli dostępne są czasopisma takie jak:

– Wychowawca,
        – Eko Świat,
        – Głos Nauczycielski,
        – Biblioteka w Szkole.

Szkoła uczestniczyła w projekcie ICIM realizowanym przez ME. W ramach tego projektu czytelnia została wyposażona w cztery komputery podłączone do Internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiarka).

W czytelni uczniowie oraz nauczyciele mają możliwość skorzystania z Internetu i programów edukacyjnych. Dostępne są również Atlasy Świata, słowniki językowe i encyklopedie.

Przyjdźcie, serdecznie zapraszamy!

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30