• ORSZAK TRZECH KRÓLI

to: przywracanie tradycji
      to: największe Jasełka na świecie
      to: działania edukacyjne i kulturalne
      to: oddolne inicjatywy lokalne
      to: efekt działania zwykłych ludzi
      to: "Kolos, który co roku budzi się 6 stycznia"
    • Zebrania z Rodzicami odbędą się 12 grudnia 2018r. (środa):

klasy I - III o godz. 16:00
      klasy IV - VI o godz. 16:20
      klasy VII - VIII o godz. 16:40
    • 9 listopada nasza szkoła przybrała biało-czerwone barwy. Z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości punktualnie o godzinie 11.11 w dużej hali MOSiR uczniowie i nauczyciele utworzyli „żywą flagę” i odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
    • 13 października odbyła się pierwsza w roku szkolnym 2018/2019 Szachowa Liga Szkolna. Zawodnicy z naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpili do gry. W turnieju swój debiut miało kilku uczniów z klas drugich. Ich występ przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy wytrwał 6 rund i udowodnił, że chce należeć do naszej szachowej rodziny.
    • We know how to do it

• The man does not love kids because they are his own but he shall love them due to their affection that arises in education.

• Scottie Go! Edu

Nasi uczniowie rozwijają się jako przyszli programiści dzięki Scottie Go! Edu – grze edukacyjnej z interaktywnym kursem programowania. Podczas zajęć zdobywają wiedzę z zakresu programowania oraz opanowują podstawowe pojęcia programistyczne, takie jak instrukcje proste i złożone, parametry, pętle, instrukcje warunkowe, zmienne i funkcje.

• Warsztaty wielkanocne w kl. III b

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. 22 marca w kl. III b odbyły się wyjątkowe zajęcia. Gościliśmy panią, która pokazała, jak wykonać pisanki inne niż w wszystkie. Tym razem jajeczka uczniowie ozdabiali techniką decoupage. Kolejnym etapem było wykonanie wielkanocnego stroika, co dało możliwość uczniom artystycznego i kreatywnego wykazania się. Z pewnością te przepiękne prace będą zdobiły wielkanocne stoły.

• Spotkanie z muzyką poważną

Dnia 25 marca odbyło się kolejne spotkanie z muzyką poważną. Uczniowie poznali nowe pojęcia muzyczne. Dyrygent, którego zadaniem jest kierowanie zespołem muzycznym podczas koncertów, orkiestrą dętą, symfoniczną. Do dyrygowania orkiestrą używa batuty – drewnianej cienkiej pałeczki, a ubrany jest w czarny frak. Dzieci z ogromną ochotą wcieliły się w role muzyków orkiestry dętej kierowanej przez dyrygenta. Spotkanie zakończył konkurs wiedzy o muzyce. 1 miejsce zajęła Martyna Lis z klasy 2a, 2 miejsce Ryszard Kowalczyk również z klasy 2 a, natomiast 3 miejsce Zlata Yefremova z klasy 2 b. Do zobaczenia na kolejnej lekcji muzycznej!

• Konkurs piosenki "Na dobre i na złe"

Dnia 23.03.2024 w olsztyńskiej Auli im. Anny Wasilewskiej odbył się konkurs piosenki Na dobre i na złe, w którym to swe umiejętności wokalne zaprezentowały nasze uczennice z klasy IIIa. Iga Baluta i Iga Ćwik przeszły wstępne eliminacje online i dostały się do finału tego konkursu. Poziom konkursu był dosyć wysoki, spośród 157 zgłoszonych osób tylko 50 zaśpiewało w finale. Iga Baluta wyśpiewała wyróżnienie, dyplom i statuetkę, natomiast Iga Ćwik dyplom za udział i nagrodę pocieszenia. Serdecznie gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów na scenie

• "Oddech jest super, jest moją siłą”

Nasza szkoła w dniach 18-22 marca brała udział w Ogólnopolskim Tygodniu Uważności
            "Oddech jest super, jest moją siłą”, którego głównym organizatorem jest Fundacja Uważność –
            Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo. W wydarzeniu udział brały chętne klasy oraz nauczyciele. Celem
            tego przedsięwzięcia było promowanie uważności dla dzieci. Nauczyciele byli zachęcani do niestawiania ocen, niezadawania prac domowych oraz rezygnacji z kartkówek, sprawdzianów i odpowiedzi ustnych. W klasach 1-3 p. Dajana Kos i p. Ewelina Grymuza przeprowadziły z uczniami krótkie zajęcia dotyczące uważności. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zabawach ruchowych oraz ćwiczeniach relaksacyjnych.

• Pierwszy dzień wiosny!

21 marca dzieci z klas 1-3 spędziły pierwszy dzień wiosny w sposób niezwykle kreatywny i edukacyjny, pełen zabawy i odkryć.

Rozpoczęliśmy dzień od ekscytującej aktywności - sensorycznego toru przeszkód. Dzieci miały okazję wykorzystać swoje zmysły, by pokonywać różnorodne przeszkody, co pozwoliło im nie tylko na rozwijanie zdolności motorycznych, ale także na odkrywanie nowych doznań zmysłowych.

• V Szkolny Przegląd Przedstawień Profilaktycznych

21 marca 2024 r. odbył się V Szkolny Przegląd Przedstawień Profilaktycznych pt. ,,Żyję aktywnie ,zdrowo i bezpiecznie ” dla klas IV - V i VI – VII. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Kętrzyn Pan Ryszard Niedziółka oraz Rada Rodziców . Uczniowie przygotowali ciekawe przedstawienia. Treść spektakli przedstawianych przez uczniów była związana z szeroko rozumianą problematyką uzależnień, przemocy rówieśniczej oraz promowały zdrowy styl życia.

• Zobacz naszą szkołę

Rekrutacja 2024/2025

Tłumaczenie na polski język migowy informacji o Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie.

Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie jest szkołą publiczną zapewniającą bezpłatne nauczanie. Szkoła prowadzi działalność w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej.  Szkoła umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Szkoła Podstawowa Nr 5 mieści się przy ul. Kazimierza Wielkiego 12, 11-400 Kętrzyn.

Kontakt do szkoły:

adres e-mail: sp5@pro.onet.pl